https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Schemat połączeń cewki Garretta potrzebuję https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=18396 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | j570 [ wtorek, 8 listopada 2005, 23:52 ] |
| Tytuł: | Schemat połączeń cewki Garretta potrzebuję |
Cewka od Garretta Master Hunter. Potrzebuję układ połączeń lub rezystancje między stykami wtyczki. Cewka Deepseeking. :skromny |
|
| Autor: | Filip [ niedziela, 20 listopada 2005, 17:03 ] |
| Tytuł: | |
ja sie nie znam, ale o ile dobrze pamitam to w tej cewce jest jakas elektronika, same opornosci nic ci nie dadza, ja kiedys sprawdzalem i wygladalo jak by tam bylo cos jeszcze, nie chce wyjsc na debila ale chyba tam siedza jakies diody bo opornosc byla zalezna od kierunku sprawdzania :) lepiej zagadaj proskana czy rutusa to pomoga ci naprawic :) |
|
| Autor: | j570 [ niedziela, 20 listopada 2005, 23:47 ] |
| Tytuł: | |
Dzięki za odpowiedź bo myślałem że już nikt mi nie odpowie. Mam ten wykrywacz z cewką która niestety była mocno i złośliwie rozwalona. Żadnej elektroniki w środku nie widziałem, z tym że nie ja te kable wyrywałem i obcinałem. Jeśli masz możliwość pomierzenia tej cewki jeszcze raz to byłbym bardzo wdzięczny. Nawet jeśli są różnice w rezystancji przy odwrotnym połączeniu. Nie napisałem poprzednio, że ta wykrywka to Master Hunter 7. Starzywo. |
|
| Autor: | proscan [ poniedziałek, 21 listopada 2005, 00:31 ] |
| Tytuł: | |
Układ połaczeń jest mniej więcej taki: cewka nadawcza : piny 1-4 cewka odbiorcza w szeregu z kompensacyjną i kondensatorem: piny 2-3 rezystor: pin 5 - 1(masa) Jeśli te informacje Ci nie wystarczą, to odradzam dalszego grzebania w tej sondzie :) powodzenia, proscan |
|
| Autor: | j570 [ poniedziałek, 21 listopada 2005, 00:51 ] |
| Tytuł: | |
Dzięki Proscan. Problem w tym że kondensator i rezystor też wyrwali. Dostałem zestaw w częściach górę, dół szpulkę w pianie i oddzielnie kabelek. Chcę tą cewkę uruchomić żeby sprawdzić czy ta elektronika też nie była gwałcona. Pytanie dodatkowe - Wartość tego kondensatora i tego rezystora? Ew jaka jest f rezonansowa tej cewki z tym kondensatorem. |
|
| Autor: | proscan [ poniedziałek, 21 listopada 2005, 01:11 ] |
| Tytuł: | |
Kondensator to wg mojej wiedzy 470nF, ale on nie tworzy obwodu rezonansowego. Rezystora póki co nie musisz włączać. Jak wykrywacz odpali, to pogadamy (ale na priv). powodzenia, proscan |
|
| Autor: | j570 [ poniedziałek, 21 listopada 2005, 09:53 ] |
| Tytuł: | |
Piękne dzięki. Biegnę do piwnicy działać. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|