Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 22:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: dyskryminacja wybiórcza-kto wyjasni?
PostNapisane: sobota, 3 grudnia 2005, 19:53 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 21 listopada 2005, 13:14
Posty: 39
Lokalizacja: OSWIECIM
1-co oznacza ten termin?czym sie rozni od standardowej
2-funkcja uczenia detektora,akceptuj-odrzuc
za wyjasnienie serdeczne dzieki


Ostatnio edytowano sobota, 3 grudnia 2005, 23:16 przez kokon, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 grudnia 2005, 22:05 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
OK, to może ja odpowiem, gdyż poczuwam się do autorstwa terminu "dyskryminacja wybiórcza" będącego odpowiednikiem angielskiego NOTCH discrimination.

Zacznę od tego jak działa zwykła dyskryminacja. Otóż wykrywacz jest w stanie określić przewodność elektryczną oraz własności magnetyczne wykrytego obiektu.

Tak się akurat składa, że wykrywacz o dobrych własnościach magnetycznych (np. żelazo) mają kiepską przewodność.

Większość klasycznych wykrywaczy metalu posiada pokrętło, dzięki któremu ignorowane są obiekty o różnej przewodności. Skala takiego pokrętła rozpoczyna się od żelaza, poprzez nikiel, złoto, aluminium, miedź po srebro (które ma największą przewodność).

Jeśli ktoś chce więc ignorować przedmioty z aluminium musiał liczyć się z jednoczesnym ignorowaniem tego co leży poniżej na skali dyskryminacji (np. niklu).

Wymyślono więc, by wprowadzić szczególny rodzaj dyskryminacji, która wybiórczo mogła ustalać co ma być wykrywane a co nie. Początkowo było to osobne pokrętło służące do ustalania co ma być dyskryminowane (np. aluminiowe otwieracze od puszek), a obecnie jest to robione cyfrowo: numerycznie (np. XLT) bądź za pomocą segmentów określających szereg zakresów na pełnej skali dyskryminacji (np. Garrett GTA/GTI/GTP).

Możliwości sprzętu cyfrowego pozwalają na ustalenie z dużą swobodą co ma być wykrywane (accepted) a co ignorowane (rejected).

Większość wykrywaczy z cyfrową dyskryminacją wybiórczą ma tryb uczenia, tzn. sprawdza się wykrywaczem jak reaguje on na dany przedmiot (jaka liczba identyfikacyjna bądź jaki segment go charakteryzuje) a użytkownik może sam ustalić czy chce by ten przedmiot był wykrywany czy nie.

To tyle w duużym skrócie.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 grudnia 2005, 22:25 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 21 listopada 2005, 13:14
Posty: 39
Lokalizacja: OSWIECIM
czyli mozna przyjąc ze ace 250 radzi sobie dużo lepiej od swego młodszego brata jeżeli chodzi o dyskryminacje(a czy 250tke,da sie własnie uczyc?)


Ostatnio edytowano sobota, 3 grudnia 2005, 23:14 przez kokon, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 grudnia 2005, 22:44 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Chodzi o ACE 150 ?

Zdecydowanie lepsza identyfikacja, a co za tym idzie dyskryminacja wybiórcza, jest na ACE250 (więcej segmentów identyfikujących znalezisko).

ACE 250 można "wyuczyć" co ma znajdować - w sposób podany wyżej. ACE 150 ma przygotowane fabrycznie "wzorce dyskryminacji" i nie można ich zmienić.

Na pociechę dodam, że w naszych warunkach stosowanie dyskryminacji wybiórczej nie jest zalecane (przydatne tylko na zupełnie szczególne okazje), bo zbyt wiele można ominąć wycinając coś ze środka skali dyskryminacji.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 3 grudnia 2005, 22:54 
Offline
Starszy Kapral
Starszy Kapral

Dołączył(a): poniedziałek, 21 listopada 2005, 13:14
Posty: 39
Lokalizacja: OSWIECIM
No tak,ale jezeli chodzi o plaze to chyba jest to cos bardzo porządanego,

Pamiętam jak jeden z forumowiczow pisał,ze musiał rezygnowac z 1zl , 0.50 itp,
chyba miał kiepski wykrywacz,pierwszej generacji ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2005, 21:42 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Używając dyskryminacji wycinkowej na plaży, odrzucamy również pewną ilość dobrych celów, nawet bardzo dobrych np. pierścionków i obrączek złotych. W przypadku niektórych wykrywaczy będą to również monety ze średnio przewodzących metali np. złotówki, pięćdziesięciogroszówki, dwudziestogroszówki obiegowe oraz większość języczków od puszek. Lepiej więc tego nie używać. Radzę znalezione języczki usuwać z plaży by ich powtórnie nie kopać.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 7 grudnia 2005, 18:31 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 maja 2005, 20:00
Posty: 224
Denar czy moglbys wyjasnic,skoro juz poruszany jest problem dyskryminacji wycinkowej,o co chodzi w Cortezie-dyskryminacja wycinkowa ,waska lub szeroka.Intryguje tez mnie w Tejonie glowna i alternatywna.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 7 grudnia 2005, 22:21 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Języczki od puszek mogą się różnić w wielu krajach świata, na przestrzeni kilkunastu lat było też kilka typów i wybierając jedną z dwu pozycji można dobrać szerokość wycinka (zakres) dla danego miejsca.
W wykrywaczach z podwójną dyskryminacją, ta na której chodzisz jest pierwszą (główną). Za pomocą spustu możesz chwilowo wejść w drugą (alternatywną) ustawioną wyżej lub niżej. Osobiście alternatywnej używam do identyfikacji nieśmiertelników, klamer, odznaczeń itp i ustawiam ją tak aby odrzucała większość łusek karabinowych. Zastosowań może być więcej, zależy od typu poszukiwań i pomysłowości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL