Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 21:57

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prędkość wykrywek
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2005, 13:54 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
Witam!

Temat już był na innym forum, ale tam nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie.

Swego czasu tu na forum (chyba monety) prosiłem o radę, bo wychodziły mi tylko PeeReLe. Pomijając zmianę miejscówki doradzono mi też abym machał "wolniej" bo stare monetki dają słabszy sygnał czy coś takiego (no chyba, że sobie ktoś ze mnie jaja robił :drap ), a ja faktycznie machałem zawsze wykrywką jak kosą.
Jednakże sprawdziłem ostatnio "w powietrzu" i okazało się, że gdy macham b. wolno wykrywka nie reaguje, a im szybciej tym sygnał jest lepszy.

Kto ma rację?

Czy faktycznie wykrywki różnią się "prędkościami odczytu" (przepraszam fachowców za nieprofesjonalne słownictwo).

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2005, 13:58 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): poniedziałek, 10 października 2005, 12:07
Posty: 4124
Lokalizacja: Kielce
Bo masz wykrywkę typu dynamicznego.
W odróżnieniu od "statyków" aby wykrywała trzeba ją przesuwać nad fantem.
Gdy będziesz robił to za wolno w stosunku do założonych parametrów konstrukcyjnych, elektronika uzna, że sonda się nie porusza i nie da sygnału.
Na pewno na różnice w "prędkościach odczytu" będzie miała wpływ częstotliwość pracy wykrywacza.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2005, 14:16 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
rob_k napisał(a):
Bo masz wykrywkę typu dynamicznego.
W odróżnieniu od "statyków" aby wykrywała trzeba ją przesuwać nad fantem


O tym wiem doskonale (gdzieś w garażu leży stary, statyczny dukat ). Tylko jak to wszystko się ma do "starych" monet, nad którymi trzeba niby machać wolniej?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2005, 15:49 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Zientas - jak to nie dostałeś odpowiedzi? Przeczytaj jeszcze raz wątek, przecież jest wyraźnie mowa o tym że to głównie kwestia filtrów:

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=244385

Ace 250 może mieć swoją specyfikę ale najlepiej sprawdź to sam, robiąc sobie testy z różnymi monetami etc.

Pozdrawiam

VW


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2005, 19:34 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
Van Worden napisał(a):
Ace 250 może mieć swoją specyfikę ale najlepiej sprawdź to sam


No właśnie tego się chciałem od Was dowiedzieć, ale nic, testy zrobię sam :D z potem ogłoszę wyniki pionierskich badań.

Dzięki i pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 4 grudnia 2005, 23:59 
Offline
Plutonowy
Plutonowy

Dołączył(a): środa, 5 stycznia 2005, 19:51
Posty: 43
Lokalizacja: Warszawa
Witam

Ja również mam wykrywacz dynamiczny, który jak każdy wymaga ruchu sondy względem przedmiotu z tym że powolne poruszanie daje o wiele lepsze efekty i można, szczególnie gdy chodzi się na słuchawkach wychwycic najsłabszy sygnał. Nauczony doswiadczeniem odradzam machanie sondą jak kosą. Chyba że taka jest specyfika pracy twojej wykrywki.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 grudnia 2005, 02:30 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 17 września 2004, 06:52
Posty: 762
W instrukcji obsługi Rutusa o ile dobrze pamiętam była podana prędkość przemiatania cewką 60 cm na sekundę. Być może w instrukcji ACE 250 tez jest coś wspomniane na ten temat.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 grudnia 2005, 19:56 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
folwar napisał(a):
szczególnie gdy chodzi się na słuchawkach wychwycic najsłabszy sygnał


Tylko, że w moim sprzęcie nie ma słabszych czy mocniejszych sygnałów. Sygnał jest albo go nie ma. Jest krótszy albo dłuższy, ale cały czas tak samo głośny.

Pewnie dlatego, że seria ACE to tak jak w branży foto taki "idioten aparat" ;)

No nic, pożyjemy zobaczymy. W tej chwili temperatura jest powyżej zera więc, jęsli się nic nie zmieni, w weekend pokopię.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 grudnia 2005, 20:30 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 7 listopada 2005, 00:26
Posty: 133
Lokalizacja: Poznań
...a tak przy okazji powiedzcie mi o ile zwiększą mi się zasięgi gdybym sobie zapodał cewkę 9x12" taką jak na tej stronie http://www.garrett.com/hobby/products/searchcoils.asp oryginalnie mam tą 6.5x9".

Jakie są "minusy" i "plusy" większej cewki?

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 grudnia 2005, 21:09 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 5 grudnia 2004, 15:49
Posty: 723
Witam !!

Większa cewka, to lepszy zasięg ale mniejsza czułość.
Mniejsza cewka, to większa czułość ale mniejszy zasięg.

Przecież w linku to napisali.

4.5" ACE Sniper - "Use to find smaller, shallow targets in trashy or confined areas." - Używać do szukania mniejszych, płyciej zalegających znalezisk w zaśmieconych albo trudno dostępnych* miejscach. * chodzi o "krzaczory', łatwiej jest "wiskać" mniejszą cewką.
9x12" PROformance - "Hunts deeper and covers more ground per sweep when hunting in large open areas." - Szuka (łowi :) ) głębiej i pokrywa sygnałem więcej powierzchni za jednym "machnięciem", kiedy masz do przeszukania duży teren.
O spadku czułości jednak nie piszą, też bym nie napisał gdybym chciał sprzedać. :D

Moim zdaniem, w ACE 250 jest optymalna cewka i nie ma co kombinować. Takie oferty służą tylko temu, żeby zarobić na już sprzedanym sprzęcie.
Dodatkowe cewki, to można do GTI kupować - nie do ACE.

Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL