Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 06:53

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: HS-3((SMĘTEK))
PostNapisane: poniedziałek, 12 grudnia 2005, 11:02 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2005, 09:39
Posty: 1140
Lokalizacja: Rhein-Pfalz
Panowie--- wiem ze to wykrywacz dobry na militarke -ale jedno pytanko do tych co już zgłębili dokładnie wszystko na temat tego wykrywacza ---JAK NAJLEPIEJ GO NASTAWIĆ NA WYKRYWANIE MONETEK???


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 grudnia 2005, 19:45 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 18:11
Posty: 474
Chodziłem z tym badziewiem przez 4 lata. To się nie nadaje na pojedyńcze monety (na skrytki monet jest dobry). Przez te 4 lata znalazłem około 20 pojedyńczych monet (chodziłem na # 5 dykryminacji , zaś w instrukcji jest napisane żeby chodzić na 6 do 7 , tak więc na mniejszej niż zalecana przez producenta). Wszystkie monety były wielkości 5 zł z rybakiem.
Jak masz zamiar przestawić się tylko i wyłącznie na monety to zmnień sprzęt tak jak zrobiłem to ja (nadmieniam , że z nowym znalazłem około 30 monet w ciągu 4 godzin).
L.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 grudnia 2005, 19:56 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 1 grudnia 2003, 01:07
Posty: 314
WITAM

W pełni zgadzam sie z opinią kolegi LANDSERa
Chodziłem z HSem kilka lat.
Wykrywka absolutnie nie nadaje sie na drobnice i monetki.
Za to wyśmienity sprzęt na fanty większe gabarytowo także
na wiekszej głębokosci, a szczególnie z wiekszą cewką. :)


Pozdrawiam PIŁA


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 grudnia 2005, 23:11 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2003, 01:00
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Landser napisał(a):
Chodziłem z tym badziewiem przez 4 lata.



Hmmm, ciekawa opinia. Nie wiem na jakiej podstawie tak ostro potraktowałeś HS3. Bucek wyraźnie pisze, że ma świadomość, iż jest to wykrywacz typowo na militarkę ale chciałby nim także poszukać monet.

Zarazem nie rozumiem, co ma na myśli Piła pisząć, że sprzęt ten nie nadaje się na drobnicę!
Czy guziki, boratynki i inne monetki nie można zaliczyć do drobnicy? (właśnie takie fanty m.in. znajdowałem HS3). Oczywiście, że nie jest to sprzęt dedykowany na szukanie drobnicy, niemniej można ją nim znaleźć!

Nie piszę tego tekstu jako zagorzały fan HS ale drażnią mnie takie opinie.

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 grudnia 2005, 00:48 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 1 grudnia 2003, 01:07
Posty: 314
WITAM

Jarasek bez urazy oczywiście że można znaleźć i drobniejsze pisze się rzeczy - błąd ortograficzny!!!.
Chodziło mi o to, że szukanie tego typu drobnicy wykrywaczem
takim jakim jest HS3 daje gorsze rezultaty,a co za tym idzie mniejszą satysfakcje z poszukiwań.
Ja osobiście z sentymentem wspominam mojego Smętka ,ale jestem przekonany
idąc za Smętkiem po miejscówce na której wychodzą drobne monetki
można byłoby trafić o wiele więcej. Natomiast tak jak pisałem wcześniej
jest to wykrywka która pieknie lokalizuje fanty wieksze i na wiekszych głębokościach
niż wykrywki typowo na drobnicę.

Kolego Bucek jeśli chcesz pokopac drobnice to radził bym uzywać trybu MANUALNEGO
(przełącznik na M dostrajanie ręczne przyciskiem w rączce) Tryb automatyczny jest łatwiejszy,
bo wszystko dostraja sie samo, jednak w tym trybie spadają osiągi wykrywacza.
Druga sprawa to musisz tak zwiekszyć dyskryminacje ,aby nie łapało Ci śmieci, drobnych przedmiotów
stalowych gwoździe itp
Zasada jest taka, że czym miejscówka jest mniej zaśmiecona tym ustawiasz mniejszą dyskryminacja.
No i to ogólnie tyle w tym temacie ,chyba że kolega Jarasek coś podpowie


Pozdrawiam PIŁA


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 grudnia 2005, 01:47 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): wtorek, 14 grudnia 2004, 18:11
Posty: 474
Określenie badziwie użyłem w stosunku do tego wykrywacza jesli ktoś chciałby to kupić na monety.
Określenie zajebisty używam jako określenie przydatności HSa na militaria. Taki jest po prostu HS3 - nic dodać nic ująć.

To tak bym mówił że shit typu jabol itp itd jest zajebistym wykrywaczem do poszukiwań samorodków złota.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 grudnia 2005, 09:45 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2003, 01:00
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
No to już brzmi zupełnie inaczej :)

Ale swoją droga dobrze mieć dwa sprzęty. Jeden na "żelazo" a drugi na "kolor".
Nie ma wykrywacza uniwersalnego. Właśnie jestem na etapie wyboru wykrywacza na kolor. Będzie to prawdopodobnie Whites lub Fisher.

Ale HS3 na pewno nie sprzedam :)

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 grudnia 2005, 10:27 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Jeśli wybierzesz Whitesa, to Smętka na pewno sprzedasz. Nie będzie zadnego powodu, oprócz sentymentu, aby dalej trzymać ten sprzęt. W W5900 czy 6000 znajdziesz wszystkie funkcje Smętka zwielokrotnione do potęgi n oraz duuuuużo więcej. Zdecydowanie jest to uniwersalny detektor! Nie powtarzaj obiegowych opinii, spróbuj sam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 13 grudnia 2005, 11:35 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2003, 01:00
Posty: 670
Lokalizacja: Poznań
Ok, dzięki Mrad za poradę. Zapewne będzie tak jak piszesz, ale najpierw muszę to sam przejść.

Pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL