Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 18:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: CEWKA?? o co chodzi?
PostNapisane: piątek, 23 grudnia 2005, 22:48 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 14 grudnia 2005, 14:33
Posty: 75
Lokalizacja: Rybnik
Dobra postanowiłem wyjśc na idiote i zapytac o co biega z ta cewka? za co ona jest odpowiedzialna i co takiego robi? jakies jej rozmiary w cm co to za roznica czy ma 21 czy 25cm? jestem totalnie poczatkujacym zapalencem prosze o informacje z gory dziekuje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 15:25 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 17:39
Posty: 435
cewka do wykrywki typu PI jest od razu cewką odbiorczą i nadającą. wysyła krótkie impulsy do ziemi i jeśli jest metal zmienia się natęzenie czy jakoś tak i to powraca do odbiorczej i słychać pisk. a cewka do tego no wykrywacza VLF czy jakos tak ma w sobie odbiorczą i wysylającą obok. 2 w 1 :P . cewka to najwarzniejsza czesc wykrywki. bez niej bys nie mógl szukać jełopie ty jeden :jump :jump :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 18:54 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 14 grudnia 2005, 14:33
Posty: 75
Lokalizacja: Rybnik
Dzieki za pomoc naprawde dziekuje chodz troche zrozumialem o co chodzi z ta cewka mam tylko jeszcze jeden klopot bo cewka ma jakies rozmiary w cm rozumiem ze im wieksza tym glebsza jest penetracja ? czy cos w tym stylu tak? pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 19:27 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2003, 19:05
Posty: 295
Lokalizacja: Szubin kuj-pom
Jedyny komenatrz co do postu DJ MHz to :

Cytuj:
jełopie ty jeden


Im wieksza cewka tym z wiekszej głebokosci wykryje ci DUZE przedmioty.
Natomiast mala cewka jest bardziej czula na male rzeczy :)
25 cm to najlepsza srednica.. najbardziej uniwersalna :)

Jezeli chesz sie dowiedzec dokladnie jak dziala wykrywacz ( na jakiej zasadzie fzycznej )
bylo na forum troche postow, poszukaj tez na www.google.pl :)
/pozdrawiam zul^


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 19:47 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): wtorek, 14 czerwca 2005, 17:21
Posty: 267
Witam , dla mnie jełop to jest DJ MHz facet konkretnie zapytał i napisał że na temacie się nie zna, ale jest chętny aby czegoś się dowiedzieć. Po co pisać że jest jełop tego nie rozumiem, przecież nie wszyscy tak jak np: DJ MHz są alfą i omegą, czy nie prościej byłoby po prostu napisać i się nie wyśmiewać?
Pozdrawiam Stachu :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 19:52 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 21 grudnia 2003, 19:05
Posty: 295
Lokalizacja: Szubin kuj-pom
SQ5JRS Stachu rowniez błąd ortograficzny!!! ze jedyneym jełopem jest DJ MHz!
/pozdrawaim zul^


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 23:03 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): sobota, 21 września 2002, 00:00
Posty: 526
Lokalizacja: Tczew
DJ Mhz jest przejawem tego, ze internet trafil, zapewne dzieki TP SA po strzechy i kompletnie nie wie o czym pisze.
Generalnie jesli masz wybierac pomiedzy cewka tak jak piszesz 21 cm a 25 to wez te druga. Zasieg podobny na + dla 25 i wieksze pole przemiatania.
Pozdrawiam
karas1979


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 grudnia 2005, 14:21 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): sobota, 26 marca 2005, 17:39
Posty: 435
ej ja to tylko dla żartów napisałem :666 :666 :wq


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 grudnia 2005, 20:01 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2004, 23:28
Posty: 122
Lokalizacja: Warszawa
Jeśli dobrze pamiętam to jest to jakoś tak:

W wykrywaczach typu PI jest jedna cewka, która jest zasilana serią impulsów.
Generatorem impulsów jest elektroniczny układ samooscylujący, w którym, w uproszczeniu każdy kolejny impuls jest wysyłany dopiero po zaniku poprzedniego. Kiedy w otoczeniu cewki znajdzie sie jakiś metalowy przedmiot, to zmienia on, nieznacznie czas trwania w/w impulsu lub impulsów. Ta zmiana jest następnie przetwarzana (w oparciu o układ porównawczy) na łatwo słyszalny dzwięk proporcionalny do wywołanej zmiany.

W wykrywaczach typu VLF są tak naprawdę min. dwie cewki nadawcze i min. jedna odbiorcza.
Cewki nadawcze róznią się wielkością i co za tym idzie siłą nadawania impulsów.
Ich pola się znoszą, ale z racji różnic w budowie, jedna zawsze wygrywa i jej silnieszy impuls dociera w najbliższe otoczenie.
Cewka odbiorcza jest umieszczona bliżej tej cewki nadawczej, która ma mniejszą "moc".
Jej położenie i kształt są tak dobrane, aby w trakcie wysyłania impulsu przez elektronikę do cewek nadawczych w niej się NIE indukował żaden prąd.
I teraz, kiedy zbliżymy jakiś metalowy przedmiot zachodzą dwa zjawiska (z czego jedno jest takie same jak w wykrywaczach typu PI).
Jednak to drugie jest znacznie ciekawsze.
Impuls wysłany przez silniejsza cewką nadawczą dociera do metalowego przedmiotu i w efekcie wraca do cewki odbiorczej.
Jego siła jest mała, ale wystarcza do identyfikacji znaleziska.
Czas jego powrotu jest zalezny od rodzaju metalu, a siła od jego wielkości i odległości od niego.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 grudnia 2005, 22:58 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Jezeli mowicie o PI to sadze ze cewka 25 cm jet mala-najlepsze efekty daje cewka 35 cm.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 01:33 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 14 grudnia 2005, 14:33
Posty: 75
Lokalizacja: Rybnik
Dzieki chlopaki liczylem na pomoc, ale nie sadzilem ze otrzymam tak wiele wyjasnien jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam a o tego jełopa nie zloszcze sie bo wiem ze to byl tylko zart i tak tez to odebralem, pa


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL