https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| CEWKA?? o co chodzi? https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=20154 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Blitz [ piątek, 23 grudnia 2005, 22:48 ] |
| Tytuł: | CEWKA?? o co chodzi? |
Dobra postanowiłem wyjśc na idiote i zapytac o co biega z ta cewka? za co ona jest odpowiedzialna i co takiego robi? jakies jej rozmiary w cm co to za roznica czy ma 21 czy 25cm? jestem totalnie poczatkujacym zapalencem prosze o informacje z gory dziekuje. |
|
| Autor: | DJ MHz [ sobota, 24 grudnia 2005, 15:25 ] |
| Tytuł: | |
cewka do wykrywki typu PI jest od razu cewką odbiorczą i nadającą. wysyła krótkie impulsy do ziemi i jeśli jest metal zmienia się natęzenie czy jakoś tak i to powraca do odbiorczej i słychać pisk. a cewka do tego no wykrywacza VLF czy jakos tak ma w sobie odbiorczą i wysylającą obok. 2 w 1 :P . cewka to najwarzniejsza czesc wykrywki. bez niej bys nie mógl szukać jełopie ty jeden :jump :jump :jump |
|
| Autor: | Blitz [ sobota, 24 grudnia 2005, 18:54 ] |
| Tytuł: | |
Dzieki za pomoc naprawde dziekuje chodz troche zrozumialem o co chodzi z ta cewka mam tylko jeszcze jeden klopot bo cewka ma jakies rozmiary w cm rozumiem ze im wieksza tym glebsza jest penetracja ? czy cos w tym stylu tak? pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz |
|
| Autor: | zul [ sobota, 24 grudnia 2005, 19:27 ] |
| Tytuł: | |
Jedyny komenatrz co do postu DJ MHz to : Cytuj: jełopie ty jeden
Im wieksza cewka tym z wiekszej głebokosci wykryje ci DUZE przedmioty. Natomiast mala cewka jest bardziej czula na male rzeczy :) 25 cm to najlepsza srednica.. najbardziej uniwersalna :) Jezeli chesz sie dowiedzec dokladnie jak dziala wykrywacz ( na jakiej zasadzie fzycznej ) bylo na forum troche postow, poszukaj tez na www.google.pl :) /pozdrawiam zul^ |
|
| Autor: | Spławik [ sobota, 24 grudnia 2005, 19:47 ] |
| Tytuł: | |
Witam , dla mnie jełop to jest DJ MHz facet konkretnie zapytał i napisał że na temacie się nie zna, ale jest chętny aby czegoś się dowiedzieć. Po co pisać że jest jełop tego nie rozumiem, przecież nie wszyscy tak jak np: DJ MHz są alfą i omegą, czy nie prościej byłoby po prostu napisać i się nie wyśmiewać? Pozdrawiam Stachu :1 |
|
| Autor: | zul [ sobota, 24 grudnia 2005, 19:52 ] |
| Tytuł: | |
SQ5JRS Stachu rowniez błąd ortograficzny!!! ze jedyneym jełopem jest DJ MHz! /pozdrawaim zul^ |
|
| Autor: | karas1979 [ sobota, 24 grudnia 2005, 23:03 ] |
| Tytuł: | |
DJ Mhz jest przejawem tego, ze internet trafil, zapewne dzieki TP SA po strzechy i kompletnie nie wie o czym pisze. Generalnie jesli masz wybierac pomiedzy cewka tak jak piszesz 21 cm a 25 to wez te druga. Zasieg podobny na + dla 25 i wieksze pole przemiatania. Pozdrawiam karas1979 |
|
| Autor: | DJ MHz [ niedziela, 25 grudnia 2005, 14:21 ] |
| Tytuł: | |
ej ja to tylko dla żartów napisałem :666 :666 :wq |
|
| Autor: | leleszek [ niedziela, 25 grudnia 2005, 20:01 ] |
| Tytuł: | |
Jeśli dobrze pamiętam to jest to jakoś tak: W wykrywaczach typu PI jest jedna cewka, która jest zasilana serią impulsów. Generatorem impulsów jest elektroniczny układ samooscylujący, w którym, w uproszczeniu każdy kolejny impuls jest wysyłany dopiero po zaniku poprzedniego. Kiedy w otoczeniu cewki znajdzie sie jakiś metalowy przedmiot, to zmienia on, nieznacznie czas trwania w/w impulsu lub impulsów. Ta zmiana jest następnie przetwarzana (w oparciu o układ porównawczy) na łatwo słyszalny dzwięk proporcionalny do wywołanej zmiany. W wykrywaczach typu VLF są tak naprawdę min. dwie cewki nadawcze i min. jedna odbiorcza. Cewki nadawcze róznią się wielkością i co za tym idzie siłą nadawania impulsów. Ich pola się znoszą, ale z racji różnic w budowie, jedna zawsze wygrywa i jej silnieszy impuls dociera w najbliższe otoczenie. Cewka odbiorcza jest umieszczona bliżej tej cewki nadawczej, która ma mniejszą "moc". Jej położenie i kształt są tak dobrane, aby w trakcie wysyłania impulsu przez elektronikę do cewek nadawczych w niej się NIE indukował żaden prąd. I teraz, kiedy zbliżymy jakiś metalowy przedmiot zachodzą dwa zjawiska (z czego jedno jest takie same jak w wykrywaczach typu PI). Jednak to drugie jest znacznie ciekawsze. Impuls wysłany przez silniejsza cewką nadawczą dociera do metalowego przedmiotu i w efekcie wraca do cewki odbiorczej. Jego siła jest mała, ale wystarcza do identyfikacji znaleziska. Czas jego powrotu jest zalezny od rodzaju metalu, a siła od jego wielkości i odległości od niego. Pozdrawiam. |
|
| Autor: | jms-bytom [ niedziela, 25 grudnia 2005, 22:58 ] |
| Tytuł: | |
Jezeli mowicie o PI to sadze ze cewka 25 cm jet mala-najlepsze efekty daje cewka 35 cm. |
|
| Autor: | Blitz [ poniedziałek, 26 grudnia 2005, 01:33 ] |
| Tytuł: | |
Dzieki chlopaki liczylem na pomoc, ale nie sadzilem ze otrzymam tak wiele wyjasnien jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam a o tego jełopa nie zloszcze sie bo wiem ze to byl tylko zart i tak tez to odebralem, pa |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|