https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| sovereign gt https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=20237 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | kokabaz [ wtorek, 27 grudnia 2005, 09:52 ] |
| Tytuł: | sovereign gt |
Do tej pory korzystałem z BH Tracker IV, głównie na monetki. Teraz dowiedziałem się, ze mój św.Mikołaj sprezentował mi Sovereign GT Minelaba. Osobiście wolałbym inny sprzęcior tej samej firmy, ale trudno. Czekam na paczkę ze sprzętem i nie mam wyboru. Czy ktoś mogłby podzielić sie ze mną uwagami na temat pracy na tym sprzęcie (może być e-mail). Nie interesują mnie komentarze, że jest coś lepszego lub gorszego, a konkretne porady, które umożliwią mi szybsze poznanie wykrywki. Kokabaz |
|
| Autor: | Martin [ wtorek, 27 grudnia 2005, 11:17 ] |
| Tytuł: | |
Witam Ale masz fajnego Mikołaja :) . Co do sprzętu to GT jest sprzętem naprawdę prostym w obsłudze i chyba nie będziesz miał z nim żadnych większych kłopotów, a po paru wyjazdach zaczniesz "łapać" sygnał dzwiękowy i z dużym prawdopodobieństem domyślać się co też tam wpadło pod ceweczkę :) . GT jest sprzętem na tyle oczywistym, że na początku największym problemem , bez wątpienia będzie przede wszystkim pernamentny i przeszywajacy ból ręki szukającej :D Pozdrawiam |
|
| Autor: | Ludzki [ wtorek, 27 grudnia 2005, 16:34 ] |
| Tytuł: | |
Zdecydowanie łatwy do osłuchania i przyjemny w użyciu. Co do wagi, no cóż to jest kwestia dyskusyjna. Przed Minelabem chodziłem ze C-Scopem 5 MX, czyli wykrywaczem jednak lżejszym, ale za to słabiej wyważonym, przez co mam wrażenie, że wtedy łapa bolała mnie bardziej, zwłaszcza po całym dniu spędzonym na wykopkach. Teraz za to osiągnięcia z nadwwyżką rekompensują wagę. I co jest bardzo isttone po przejściach z poprzednikiem jest to bardzo stabilny sprzęt. Co do rad jak zacząc, no cóż w instrukcji zostało wytłumaczona jak Abel krowie co robić na początku. Ja jestem jeszcze na etapie intensywnej nauki, ale podstawowy program z dyskryminacją jak zaleca producent w tzw. quick starcie nie wymaga dużej filozofii a przynosi naprawdę dużą satysfakcję. Ja zaczynam od od czułości na auto i w zależności od zaśmiecenia terenu dyskryminacja gdzieś na 4-5 kresce. Notcha w zasadzeie nie używam, bo to dość zwodniacza funkcja i można sobie zrobić kuku i wyciąć coś ciekawego. No chyba że znalazłbym miejsce gdzie leżą tylko kapsle od gorzały i mosiężne klamry, ale takich to chyba nie ma :( . Podkreślam, że jest to moje subiektywne zdanie. |
|
| Autor: | PREM [ wtorek, 27 grudnia 2005, 17:43 ] |
| Tytuł: | |
Proponuje troche pocwiczyc na silowni, tudziez zaopatrzyc sie w zel Fastum, ew. naproxen w zelu, dla ekstremalistow w Arcalen. Dobrze robi po pierwszych wyjsciach z gt. Sam doswiadczylem to i wiem. sprzet naprawde ok, chociaz jesli chodzi o drobnice, wolalbym albo Quattro albo Explorera. Generalnie gt do monet sie gorzej nadaje. Ale najladniejsze w tym roku wykopalem na gt :) Wiec uszy do gory, gt w garsc, a wczesniej przeloz elektronike pod lokiec - utrudnia troche strojenie ale poprawia statyke. pozdr P. |
|
| Autor: | RACZEK [ wtorek, 27 grudnia 2005, 18:22 ] |
| Tytuł: | |
Witam :D Co można zrobić żeby ciężar ponad 2 kg Sovereign GT złagodzić . :idea Ja zamocowałem pasek który umożliwia noszenie wykrywacza na ramieniu widoczny na zdjęciach Podsyłam ci fotki jak ja rozwiązałem ten problem, :1 teraz prowadzenie GT jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze!!!. B+ Co do ustawień to uważam że powinieneś przeczytać uważnie instrukcje potem pytać o szczegóły ustawień .. :drap |
|
| Autor: | RACZEK [ wtorek, 27 grudnia 2005, 19:29 ] |
| Tytuł: | |
Witam :comp Na pewno ważną sprawą jest dobrze sformatować akumulatorek NiMH dołączony do zestawu MINELAB. Na początek trzeba go rozładować, czyli tak długo próbuj i testuj go aż do wyczerpania , (może to trwać około 20 godzin ciągłego testowania bez słuchawek ) po rozładowaniu podłącz go na leżąco i ładuj około 14-16 godzin , akumulatorek da znać ci słabym zielonym światełkiem . Taką czynność trzeba powtórzyć 2-3 razy do dobrze sformatowania akumulatorka . Nie przejmuj się jak byś sprawdził woltomierzem że jest 14 V a w instrukcji jest napisane 12 V . Wykrywaczu jest regulator napięcia który reguluje to. Tak naładowany akumulatorek + dodatkowo słuchawki pozwolą tobie na 40-50 godzin pracy w terenie to jeszcze dodatkowy plus Suvereign GT. |
|
| Autor: | sylur [ wtorek, 27 grudnia 2005, 19:39 ] |
| Tytuł: | |
Akumaultory NiMH są mniej podatne na efekt pamięciowy ale celowe jest zmajstrowanie sobie prostej rozładowywarki do nich. Wystarczy zwykła żarówka wiekszej mocy na odpowiednie napięcie, tak aby rozładowała go w kilka godzin. Nawet podczas normalnej eksploatacji akumularowi dobrze zrobi jak się go raz na jakiś czas rozładuje do zera. |
|
| Autor: | folwar [ sobota, 7 stycznia 2006, 20:16 ] |
| Tytuł: | |
Witam Również ostatnio zainteresowałem się Sovereign'em GT i mam pytanie dotyczące Iron Mask. Czy w zaśmieconym terenie rzeczywiście wykrywacz zasygnalizuje kolorek w obecności żelaza, jak on się sprawdza w praktyce. Czy w ogóle używacie tej funkcji w terenie, i czy daje to jakieś rzeczywiste, mierzalne efekty? |
|
| Autor: | RACZEK [ sobota, 7 stycznia 2006, 20:26 ] |
| Tytuł: | |
Witam :) Odpowiem krótko – tak rozróżni kolor :1 |
|
| Autor: | Van Worden [ sobota, 7 stycznia 2006, 22:08 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Generalnie na forum Minelaba zaleca się wyłączenie tej funkcji, chyba że dopiero stawia się pierwsze kroki z tym wykrywaczem. Ten model ma mocno podkręconą dyskryminację, także w obojętnie jakim ustawieniu i tak będzie eliminował część żelaza (co oczywiście w pewnych sytuacjach może być poważnym minusem). Co do wykrywalności koloru przy żelazie to czywiście wszystko zależy od odległości przedmiotów od siebie. Pozdrawiam VW |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|