Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 22:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Coś na początek, może ELAP VLF-1?
PostNapisane: czwartek, 29 grudnia 2005, 00:24 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 16 listopada 2005, 21:28
Posty: 4
Witam wszystkich! :piwo
Jestem nowy na forum i zupełnie zielony w temacie wykrywaczy.Na początek takie pytanie czy wykrywacz ELAP VLF-1 o parametrach:
ZASILANIE 2X9V
POBÓR PRĄDU 30mA
CZĘSTOTLIWOŚĆ 4,5 kHz
ZASIĘG MAX 2m
MONETY DO 30cm
strojenie półautomatyczne
-wskaźnik analogowy+sygnał dzwiękowy
-eliminator wpływu gruntu
-dyskryminator
-regulacja zasięgu wykrywania
-regulacla siły głosu
byłby dobry dla mnie "na początek" oczywiście za cene dużo mniejszą niż tą sugerowaną przez producenta.
Jeżeli nie to na podstawie przejrzanych postów i gotówką jaką dysponuje(do 1000 zł) rozważał bym zakupu Rutusa II albo Garreta ACE 250.Interesują mniej głównie monetki, biżuteria(pomarzyć nie zaszkodzi) ale także militaria.Prosze o odpowiedź i sugestie.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 grudnia 2005, 01:09 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
A skąd wygrzebałeś tą ofertę ?

Elap robił wykrywacze już w latach 80-tych. Był to PI (klon sandbanksa) oraz VLF (klon VLF 555). Oni to do dzisiaj robią ???

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 grudnia 2005, 11:09 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 16 listopada 2005, 21:28
Posty: 4
Z oferty na stronie ELAP'a wynika że nadal ma je w sprzedaży.Szkoda tylko że w sieci jest głucho na ich temat, sprzęt jest do kupienia na allegro. Czyli co?nie warto?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 grudnia 2005, 12:03 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
na allegro 350zł...

Hmm. To jest klon VLF 555. W tym wydaniu cieższy niż worek kartofli. Proponuję zbierać na inny wykrywacz. Do wiosny daleko.

Skoro masz na to 1000zł, to na tego Elapa nawet bym nie spojrzał. Chyba że chcesz trenować kulturystykę, a nie poszukiwać.

:pa

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 grudnia 2005, 12:43 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 16 listopada 2005, 21:28
Posty: 4
"Chyba że chcesz trenować kulturystykę, a nie poszukiwać."
Hehe zostane jednak przy poszukwianiach:)

A mógłbyś coś zaproponawać w granicach 1000 i coś powyżej tak do 1500.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 grudnia 2005, 12:52 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Jako kwatermistrzowi, nie wypada, a wręcz nie wolno, mi niczego proponować. Mogę ocenić ewentualnie Twoje typy:

Elap to było pudło.

Ultry II nie znam.

ACE 250 dla początkującego poszukiwacza drobiazgów powinien zostać na liście poważnie rozważanych wykrywaczy.

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 grudnia 2005, 14:19 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): środa, 16 listopada 2005, 21:28
Posty: 4
"Jako kwatermistrzowi, nie wypada, a wręcz nie wolno, mi niczego proponować."

Faktycznie nie pomyślałem, w każdym bądź razie dziękuje bardzo za pomoc, wskazówki i wyjaśnienie kwestii pudła.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 29 grudnia 2005, 17:32 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 maja 2005, 20:00
Posty: 224
Jesli jestes w fazie szukania wszystkiego to Ultra 2 jest dobrym rozwiazaniem.Kocha rdze,zasieg w trybie dynamicznym ponadprzecietny i monetki ciagnie niezle.Po roku kiedy bedziesz wiedzial co cie kreci,kupisz sprzet do tych poszukiwan."poza tym" piszemy oddzielnie! - błąd ortograficzny!!! Ultre stosunkowo latwo sprzedac.A tak na marginesie,to czego szukamy nie zalezy od naszych checi,tylko terenu w jakim przyszlo nam mieszkac,chyba ze nie mamy ograniczen czasowych ani finansowych.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL