https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Zakup wykrywacza na firmę geodezyjną.
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=20384
Strona 1 z 1

Autor:  dygac [ piątek, 30 grudnia 2005, 22:42 ]
Tytuł:  Zakup wykrywacza na firmę geodezyjną.

Witajcie !

Mam zamiar kupić drugi sprzęt nim puszczą śniegi, mam znajomego geodetę który ze wstępnej rozmowy zgodził się na taki zakup.
Jak to wygląda? Kupuję wykrywkę i proszę o fakturę na jego firmę. Ile i kiedy dostanie zwrot VATu i ile to będzie gdy wykrywka powiedzmy kosztuje 4000PLN brutto. Wiadomo jakieś koszta operacyjne też muszę w to wliczyć :piwo Jeśli ktoś z Was już tak zrobił to proszę o małe info :1

Pozdrawiam
dygac

Autor:  Netcom [ sobota, 31 grudnia 2005, 01:21 ]
Tytuł: 

Ja kupilem swoja wykrywke na firme.
VAT wynosi 22% kwoty netto, czyli w tym wypadku okolo 721 zl.
Powinienes dostac zwrot VAT pod koniec miesiaca nastepnego po tym w ktorym nastapil zakup.
Dodatkowo kolega wrzuci sobie cene wykrywki w koszty.

Wszystko to jest prawda jesli wlasciciel firmy wykazuje dochody i ma z czego odliczyc wydatki.

Autor:  proscan [ sobota, 31 grudnia 2005, 01:47 ]
Tytuł: 

VAT możesz dostać ewentualnie od kolegi, a nie z urzędu. On o w/w kwotę pomniejsza kwotę VATu wynikającą z faktur które ON wystawił, którą musiałby odprowadzić do urzędu.

Ty lepiej pogadaj z kolegą jak on to widzi, a nie pytaj na forum kiedy kolega da Ci pieniądze :)

proscan

Autor:  111 [ sobota, 31 grudnia 2005, 02:58 ]
Tytuł: 

Przy tej sumie będzie to już środek trwały i amortyzacja będzie rozłożona w czasie.

Mnożysz kwotę brutto przez 18.03 - i otrzymujesz kwotę podatku (stawka 22%)

Kolega może Ci zwrócić Vat od razu (jest to też jego dobra wola :)) jeśli w tym samym miesiącu będzie miał należny Vat w kwocie co najmniej równej naliczonemu.
Jeśli więc w tym miesiącu nie sprzedał swoich usług to na zwrot Vat-u trzeba poczekać dłużej.


Tak więc jak pisał Proscan dogadaj się z kolegą, a ponieważ tak go tytułujesz - to chyba pójdzie Ci na rękę.

111

Autor:  proscan [ sobota, 31 grudnia 2005, 10:50 ]
Tytuł: 

Hmmm.Środek trwały? Przeciez liczy się od 3500, ale netto.

proscan

Autor:  111 [ sobota, 31 grudnia 2005, 12:30 ]
Tytuł: 

proscan napisał(a):
Hmmm.Środek trwały? Przeciez liczy się od 3500, ale netto.

proscan


Dokładnie tak. To przez te liczenie na kwotach netto. :( nie dokładnie napisałem

Patrzę na żonę - uuu.... też powinna być netto....

pzdr 111

Autor:  dygac [ sobota, 31 grudnia 2005, 18:29 ]
Tytuł: 

dzięki chłopaki za odpowiedzi, to mi rozwiało wątpliwości :1

111 z żoną netto to też niezłe :jump

Pozdrawiam i bawcie się dobrze.
Wszystkiego dobrego na 2006r. życzy dygac. :piwo

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/