https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Zakup wykrywacza na firmę geodezyjną. https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=20384 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | dygac [ piątek, 30 grudnia 2005, 22:42 ] |
| Tytuł: | Zakup wykrywacza na firmę geodezyjną. |
Witajcie ! Mam zamiar kupić drugi sprzęt nim puszczą śniegi, mam znajomego geodetę który ze wstępnej rozmowy zgodził się na taki zakup. Jak to wygląda? Kupuję wykrywkę i proszę o fakturę na jego firmę. Ile i kiedy dostanie zwrot VATu i ile to będzie gdy wykrywka powiedzmy kosztuje 4000PLN brutto. Wiadomo jakieś koszta operacyjne też muszę w to wliczyć :piwo Jeśli ktoś z Was już tak zrobił to proszę o małe info :1 Pozdrawiam dygac |
|
| Autor: | Netcom [ sobota, 31 grudnia 2005, 01:21 ] |
| Tytuł: | |
Ja kupilem swoja wykrywke na firme. VAT wynosi 22% kwoty netto, czyli w tym wypadku okolo 721 zl. Powinienes dostac zwrot VAT pod koniec miesiaca nastepnego po tym w ktorym nastapil zakup. Dodatkowo kolega wrzuci sobie cene wykrywki w koszty. Wszystko to jest prawda jesli wlasciciel firmy wykazuje dochody i ma z czego odliczyc wydatki. |
|
| Autor: | proscan [ sobota, 31 grudnia 2005, 01:47 ] |
| Tytuł: | |
VAT możesz dostać ewentualnie od kolegi, a nie z urzędu. On o w/w kwotę pomniejsza kwotę VATu wynikającą z faktur które ON wystawił, którą musiałby odprowadzić do urzędu. Ty lepiej pogadaj z kolegą jak on to widzi, a nie pytaj na forum kiedy kolega da Ci pieniądze :) proscan |
|
| Autor: | 111 [ sobota, 31 grudnia 2005, 02:58 ] |
| Tytuł: | |
Przy tej sumie będzie to już środek trwały i amortyzacja będzie rozłożona w czasie. Mnożysz kwotę brutto przez 18.03 - i otrzymujesz kwotę podatku (stawka 22%) Kolega może Ci zwrócić Vat od razu (jest to też jego dobra wola :)) jeśli w tym samym miesiącu będzie miał należny Vat w kwocie co najmniej równej naliczonemu. Jeśli więc w tym miesiącu nie sprzedał swoich usług to na zwrot Vat-u trzeba poczekać dłużej. Tak więc jak pisał Proscan dogadaj się z kolegą, a ponieważ tak go tytułujesz - to chyba pójdzie Ci na rękę. 111 |
|
| Autor: | proscan [ sobota, 31 grudnia 2005, 10:50 ] |
| Tytuł: | |
Hmmm.Środek trwały? Przeciez liczy się od 3500, ale netto. proscan |
|
| Autor: | 111 [ sobota, 31 grudnia 2005, 12:30 ] |
| Tytuł: | |
proscan napisał(a): Hmmm.Środek trwały? Przeciez liczy się od 3500, ale netto.
proscan Dokładnie tak. To przez te liczenie na kwotach netto. :( nie dokładnie napisałem Patrzę na żonę - uuu.... też powinna być netto.... pzdr 111 |
|
| Autor: | dygac [ sobota, 31 grudnia 2005, 18:29 ] |
| Tytuł: | |
dzięki chłopaki za odpowiedzi, to mi rozwiało wątpliwości :1 111 z żoną netto to też niezłe :jump Pozdrawiam i bawcie się dobrze. Wszystkiego dobrego na 2006r. życzy dygac. :piwo |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|