Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 04:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakup wykrywacza na firmę geodezyjną.
PostNapisane: piątek, 30 grudnia 2005, 22:42 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 22 października 2002, 00:00
Posty: 127
Lokalizacja: Prusy Wschodnie
Witajcie !

Mam zamiar kupić drugi sprzęt nim puszczą śniegi, mam znajomego geodetę który ze wstępnej rozmowy zgodził się na taki zakup.
Jak to wygląda? Kupuję wykrywkę i proszę o fakturę na jego firmę. Ile i kiedy dostanie zwrot VATu i ile to będzie gdy wykrywka powiedzmy kosztuje 4000PLN brutto. Wiadomo jakieś koszta operacyjne też muszę w to wliczyć :piwo Jeśli ktoś z Was już tak zrobił to proszę o małe info :1

Pozdrawiam
dygac


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 31 grudnia 2005, 01:21 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): wtorek, 25 lutego 2003, 01:00
Posty: 885
Lokalizacja: Ducatus Pomeraniae
Ja kupilem swoja wykrywke na firme.
VAT wynosi 22% kwoty netto, czyli w tym wypadku okolo 721 zl.
Powinienes dostac zwrot VAT pod koniec miesiaca nastepnego po tym w ktorym nastapil zakup.
Dodatkowo kolega wrzuci sobie cene wykrywki w koszty.

Wszystko to jest prawda jesli wlasciciel firmy wykazuje dochody i ma z czego odliczyc wydatki.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 31 grudnia 2005, 01:47 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
VAT możesz dostać ewentualnie od kolegi, a nie z urzędu. On o w/w kwotę pomniejsza kwotę VATu wynikającą z faktur które ON wystawił, którą musiałby odprowadzić do urzędu.

Ty lepiej pogadaj z kolegą jak on to widzi, a nie pytaj na forum kiedy kolega da Ci pieniądze :)

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 31 grudnia 2005, 02:58 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): poniedziałek, 28 lipca 2003, 00:00
Posty: 1203
Lokalizacja: warszawqa
Przy tej sumie będzie to już środek trwały i amortyzacja będzie rozłożona w czasie.

Mnożysz kwotę brutto przez 18.03 - i otrzymujesz kwotę podatku (stawka 22%)

Kolega może Ci zwrócić Vat od razu (jest to też jego dobra wola :)) jeśli w tym samym miesiącu będzie miał należny Vat w kwocie co najmniej równej naliczonemu.
Jeśli więc w tym miesiącu nie sprzedał swoich usług to na zwrot Vat-u trzeba poczekać dłużej.


Tak więc jak pisał Proscan dogadaj się z kolegą, a ponieważ tak go tytułujesz - to chyba pójdzie Ci na rękę.

111


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 31 grudnia 2005, 10:50 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Hmmm.Środek trwały? Przeciez liczy się od 3500, ale netto.

proscan


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 31 grudnia 2005, 12:30 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): poniedziałek, 28 lipca 2003, 00:00
Posty: 1203
Lokalizacja: warszawqa
proscan napisał(a):
Hmmm.Środek trwały? Przeciez liczy się od 3500, ale netto.

proscan


Dokładnie tak. To przez te liczenie na kwotach netto. :( nie dokładnie napisałem

Patrzę na żonę - uuu.... też powinna być netto....

pzdr 111


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 31 grudnia 2005, 18:29 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 22 października 2002, 00:00
Posty: 127
Lokalizacja: Prusy Wschodnie
dzięki chłopaki za odpowiedzi, to mi rozwiało wątpliwości :1

111 z żoną netto to też niezłe :jump

Pozdrawiam i bawcie się dobrze.
Wszystkiego dobrego na 2006r. życzy dygac. :piwo


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL