https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Wyswietlacz cieklokrystaliczny https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=20711 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | PANZERULE [ niedziela, 8 stycznia 2006, 19:04 ] |
| Tytuł: | Wyswietlacz cieklokrystaliczny |
Slyszalem od kilku osob iz w mrozne dnie nie wolno chodzic z wykrywacze posiadajacym wyswietlacz cieklokrystaliczny,ponoc mroz moze spowodowac uszkodzenie wyswietlacza.Moje pytanie jest proste ,czy to prawda,czy mozna jakos zabezpieczyc wyswietlacz i w jakich temperaturach moze dojsc do uszkodzenia.Czy mroz jakos wplywa na dzialanie elektroniki i baterie? |
|
| Autor: | Van Worden [ niedziela, 8 stycznia 2006, 19:37 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Pewnie ktoś odpowie Ci bardziej technicznie, ale mogę tylko powiedzieć że mróz wpływa zdecydowanie negatywnie na baterie (szybciej sie rozładowują) i wyświetlacz, który pracuje wolniej.. Trzeba tez uważać na zbyt gwałtowne zmiany temperatury i nie wnosić sprzętu bezpośrednio z mrozu do ogrzanego pomieszczenia, tylko pozwolić mu stopniowo "dojść do siebie". Zdecydowanie polecam kupno (bądź samodzielne uszycie) pokrowca na wykrywacz i wyświetlacz. Pozdrawiam VW |
|
| Autor: | bogdans [ niedziela, 8 stycznia 2006, 20:34 ] |
| Tytuł: | |
witam! Coś z ta ujemną temperatura w przypadku wyświetlaczy ciekłokrystalicznych jest na rzeczy. Całkiem niedawno wystawiłem miernik temparatury z takim wyświetlaczem na parapet ( na zewnątrz- temperatura ujemna ) i po kilku minutach wyswietlacz przestał cokolwiek pokazywać. Najpierw podejrzewałem, że padły baterie, wymiana na nowe nic nie zmieniła. Potem pomyślałem, że przeoczyłem w instrukcji obsługi w jakich temperaturach moze pracować miernik i go trwale szlag trafił, ale na szczęście po kolejnych kilku minutach (od zabrania go z tego nieszczęsnego parapetu) wyswietlacz ożył. Nie potrafię zinterpretowac tego zjawiska bo nie jestem elektronikiem, ale podejrzewam, że takie zjawisko może również dotyczyć wyswietlaczy wykrywek. pozdrawiam bogdans |
|
| Autor: | rob_k [ niedziela, 8 stycznia 2006, 21:00 ] |
| Tytuł: | |
Problem dotyczy nie tylko wyświetlaczy w wykrywkach. Ten sam problem jest z zegarkami, telefonami komórkowymi czy aparatami fotograficznymi. Standardowe wyświetlacze LCD przeznaczone są do pracy w temperaturach od 0 do 50 stopni Celsjusza. A więc szkodliwe są zarówno niskie, jak i wysokie temperatury. Z tym, że te kilka stopni mrozu wyświetlacz jest w stanie przetrzymać - najwyżej do czasu ogrzania go do temp. dodatniej przestanie wyświetlać cokolwiek. Natomiast przegrzanie jest zdecydowanie gorsze - może tego nie przeżyć. |
|
| Autor: | Test [ wtorek, 10 stycznia 2006, 01:30 ] |
| Tytuł: | |
Witam Wychodzi na to, że trzeba uważać na pozostawianie wykrywek na długi czas w nagrzanym samochodzie, gdzie podczas upałów powstają niesamowite temperatury. Co do niskich temperatur. Często zdarza mi się chodzić w okresie jesienno-zimowym i zimowo-wiosennym, gdy temperatury oscylują wokół zera stopni. Wyświetlacz w moim GTI bez problemów to wytrzymuje, choć wraz ze spadkiem temperatury może być nieco wolniejszy - może powstawać wtedy lekki efekt płynności obrazu. W temperaturach niższych niż powiedzmy minus 3 lub minus 4 stopnie nie chodziłem, bo kopać trudno, więc nie potrafię opisać, co się wtedy dzieje. Nie wiem, czy w laptopach jest ten sam rodzaj wyświetlaczy, ale pracowałem ostatnio przez długi czas na notebooku przy temperaturze - 8 stopni C i spisywał się całkiem dobrze. Miał tylko spowolniony obraz. Myślę, że dobre wykrywacze, czyli m.in. te które wyposażone są w LCD, podobnie jak laptopy, zostały przygotowane przez producentów do pracy także w ujemnych temperaturach. W końcu te urządzenia powstały z myślą o pracy na zewnątrz. Oczywiście ujemne temperatury nie są dla nich optymalne i myślę, że producenci zwykle odradzają pracę w takich warunkach, ale też wyświetlacz dobrej firmy nie może po prostu zdechnąć na przymrozku. Dlatego warto zachować ostrożność, ale z umiarem. :pa Test |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|