https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Fisher 1225-X https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=25523 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | wars98 [ środa, 26 kwietnia 2006, 15:06 ] |
| Tytuł: | Fisher 1225-X |
Witam! :) Noszę się i noszę z myślą o zakupie nowej wykrywki w przedziale 1.000-2.000 zł. Nie ukrywam, że im mniej tym lepiej. Na większe obiekty planuję w tym lub przyszłym roku zanabyć drogą kupna magnetometr, więc chodzi o porządną i niedrogą wykrywkę na "drobnicę". Co sądzicie o Fisher 1225-X? Ktoś go ma/miał i wie ile warte to ustrojstwo? :666 Pozdrawiam wars98 |
|
| Autor: | Jarasek [ środa, 26 kwietnia 2006, 15:17 ] |
| Tytuł: | |
Skonatktuj się z wiciem_r. Niedawno kupił sobie ten wykrywacz. Z tego co wiem baaardzo jest z niego zadowolony. Pzdrw, |
|
| Autor: | wars98 [ środa, 26 kwietnia 2006, 15:57 ] |
| Tytuł: | |
Cześć Jarasku! :) Wiciu_r powiadasz? Dzięki za info! :666 Zasięgnę u źródeł. ;) |
|
| Autor: | wiciu_r [ czwartek, 27 kwietnia 2006, 18:02 ] |
| Tytuł: | |
A no faktycznie mam cos takiego. Po 2 miesiącach chodzenia jestem zdecydowany pochodzić z tym kolejne kilka lat. Nie ma co prawda wyświetlacza ale jak ktoś ma w miarę zdrowe uszy to spokojnie po paru godzinach nie powinien mieć problemów z identyfikacją. Monetki itp. fanty dają ostry, krótki sygnał, folia przytłumiony, żelazo przerywany itd. Zasięgi też całkiem całkiem chociaż na razie mam tylko sondę 8 cali, ale może wkrótce będzie 10. Z kumplami chodzimy z MXT i XLT. W tych wynalazkach niestety bez słuchawek nie da się chodzić, ciągłe porykiwania słychac na hektar, Fisherek jest natomiast cichy, jak zapiszczy to już trzeba starannie obwąchać sygnał. W porównaniu do mojego poprzedniego BHLS musiałem zmienić saperkę na szpadel, monetki z 25cm już kopałem. Dobre baterie podobno starczają na 60 godzin, na razie tylko raz zmieniałem więc dokładnych pomiarów nie robiłem. Konstrukcja mechaniczna sprawia bardzo korzystne wrażenie, zero luzów, szybki montaż (jakieś 15s). Tylko 2 pokrętła. Wyważenie Whites ma ciutkę lepsze ale machanie Fisherkiem przez 5-6 godzin nie jest kontuzjogenne. Ustawienie dyskryminacji na monetki to pomiędzy 4 a 5, trzeba wyczuć. Jeśli masz do 185cm wzrostu to regulacja wysięgnika jest wystarczająca, ja wolę przeczesywać z dala od butów bo alpinusy mają metalowe szlówki. Zaletą w porównaniu do BHLS jest mocowanie baterii, po prostu się je wsuwa w gniazda i zamyka klapką, nie ma jakichś zwisających kabelków. Proscan twierdzi że można chodzić na 1 baterii ale ja zawsze ładuję obydwa gniazda aby podwoić czas pracy. Chyba sprzęt jest niezły bo na Discovery widziałem że chodzą właśnie z Fisherami, zresztą na stronie Darka 1225X zajmuje całkiem niezłe miejsce. Dokładne testy w glebie na monetki wkrótce będą. Pozdrawiam |
|
| Autor: | wars98 [ poniedziałek, 1 maja 2006, 18:19 ] |
| Tytuł: | |
Wiciu_r! Dzięki za wyczerpujące informacje! Przekonałeś mnie. :1 Pozdrawiam wars98 |
|
| Autor: | wiciu_r [ środa, 3 maja 2006, 19:29 ] |
| Tytuł: | |
Oto dzisiaj wykonane PROSTE TESTY W GRUNCIE. Metoda pomiaru: monetka zakopana w piaszczystym, ubitym polnym gruncie; monetka przyklejona bezbarwną taśmą klejącą do papierowej 30cm linijki własnoręcznie zrobionej i wyskalowanej, wyciągana na powierzchnię z 30 cm głębokości z przerwami co 1 cm; testy przeprowadzone Fisherem 1225X z 8 calową sondą; dyskryminacja ustawiona pomiędzy 4-5; jako wykrycie przyjąłem sygnał rozpoznania koloru przy którym ja zawsze kopię; przyjęto do testu 3 popularne monety dzisiaj wykopane widoczne na fotkach czyli jakiś August 1755, 2 Grosze 1923 i zniszczoną Boratynkę. Wyniki testu: BORATYNKA -18cm 2GROSZE 1923 -19cm AUGUST 1755 -21cm |
|
| Autor: | wiciu_r [ środa, 3 maja 2006, 19:32 ] |
| Tytuł: | |
Oto efekty weekendu: |
|
| Autor: | wiciu_r [ środa, 3 maja 2006, 19:33 ] |
| Tytuł: | |
To kolorowe, wykopane śmieci, było też z 5 stalowych podkładek i 2 pogięte gwoździe. |
|
| Autor: | wiciu_r [ środa, 3 maja 2006, 19:36 ] |
| Tytuł: | |
I sam winowajca... |
|
| Autor: | Jarasek [ środa, 3 maja 2006, 20:40 ] |
| Tytuł: | |
Ty mnie Witek nie denerwuj takimi zdjęciami bo na następnej wyprawie Twój Fisherek może się zdematerializować ! :wq A swoją drogą gratuluję blaszek :1 Pzdrw, |
|
| Autor: | wiciu_r [ środa, 3 maja 2006, 20:46 ] |
| Tytuł: | |
Jak pojechałeś to znalazłem jeszcze 2 fenigi 1875 i boratynkę, testy robiłem u Wojtka na tyłach, gdzie kiedyś nakopałem boratynek. Następny raz obskoczymy tereny przedwojennej strzelnicy i okolice domów podoficerów. |
|
| Autor: | strażak [ wtorek, 16 maja 2006, 22:26 ] |
| Tytuł: | |
Pozdrawiam wszystkich uczestników tej dysputy :) Widzę wiciu_r, że sprzęt Ci bardzo przypadł.... cieszy mnie to :1 Chciałem dodać tylko to co pisałem już wcześniej, jeżeli chodzi o nastawę (disc) dyskryminacji przy poszukiwaniu monet to optymalna jest 5,5 (dobrze wycina żelazo, idealnie sygnalizuje monety). Czułość radzę ustawić na 8. http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=152 Pozdrawiam serdecznie :za P.S.Wiciu_r, wzruszyłeś mnie tą fotką starego kompana :cry: |
|
| Autor: | wiciu_r [ środa, 17 maja 2006, 06:57 ] |
| Tytuł: | |
Cześć! Sprzęcik faktycznie fajnie leży w łapce :) a dyskryminację ustawiam na 4,3 - 4,5 ponieważ tu gdzie kopię dosyć często moniak leży bardzo blisko pordzewiałego żelaza i sygnały bywają zastanawiające. Może czasem kopię śmieci ale poletko gdzie 2 lata temu BH Lone Star znalazł 4 monetki teraz oddało ich 26 (a nie było od tego czasu orane). Do pełni szczęścia brakowało by mi tylko aby ktoś te nieruszane od 20 lat pola zaorał....oddały już ze 2000 krążków ale sporo kolorowego metalu jeszcze zanieczyszcza to środowisko :jump Za jakieś półtora miesiąca powinienem mieć sondę 10 więc będę miał komplet. Pozdrawiam |
|
| Autor: | Bohun [ piątek, 19 maja 2006, 11:15 ] |
| Tytuł: | |
A jak sprawdza się ten wykrywacz przy poszukiwaniach militarki ? Tak rozważam żeby go nabyć ... Bo widzę że na kolorek to jest pierwsza klasa. A interesuje mnie w miarę uniwersalka. |
|
| Autor: | wiciu_r [ piątek, 19 maja 2006, 20:27 ] |
| Tytuł: | |
Niestety tego nie wiem, bez dyskryminacji nie zdażyło mi się z nim chodzić a i tereny moich zainteresowań są mało militarne. |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|