https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

HS-3 ,czy może jakiś inny wykrywacz dobry na militarke?
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=29341
Strona 1 z 3

Autor:  btyc [ piątek, 28 lipca 2006, 15:54 ]
Tytuł:  HS-3 ,czy może jakiś inny wykrywacz dobry na militarke?

Za niedługo chce sobie kupić wykrywacz HS-3 (nowy ale musze troszke kaski jeszcze nazbierać) i mam pytanie. Czy jakiś inny wykrywacz w cenie HS-3 jest tak samo dobry na militaria jak HS-3? Widziałem HS-3 w akcji i byłem z niego bardzo zadowolony. A jedank pytam się was o rade czy na militaria wybrac HS-3 czy coś innego w podobnej cenie. W gre wchodzi kwota maksymalnie do 1200 zł.

Za rady serdecznie dziękuje!

Autor:  Lipek [ piątek, 28 lipca 2006, 18:26 ]
Tytuł: 

A może Solaris? Na militarkę tak samo dobry jak HS-3, a do tego możesz poszaleć na polach :1
Pozdrawiam!

Autor:  Partyzant [ piątek, 28 lipca 2006, 19:23 ]
Tytuł: 

Lipek podał ci bardzo dobrą propozycję.
Solaris ma try MixMode więc możesz szukać w lesie i militarki ale również odznaczenia ładnie ci pociągnie :)

Autor:  btyc [ piątek, 28 lipca 2006, 20:11 ]
Tytuł: 

1.A co do wykrywaczy Rutus Solaris to słyszałem że bardzo są delikatne na wzbużenia cewki. Czy to jest prawda?
2.Też słyszałem że wiele egzemplaży jest bardzo kapryśnych i awaryjnych. I chciałbym wiedziec czy to też prawda?
3.Słyszałem że Rutusik Solaris to wykrywacz typowy na monetki i drobnice ,a co do militarki srednio się nadaje.
I chciałbym wiedziec czy to też prawda?

P.S :A co pól to nie lubie po nich chodzić z wykrywką. Ogólnie nie lubię drobnicy (monetki i łuski) ale odznaczenia już mogą być i nieśmiertelniki ;)

Acha i jeszcze jedno.Czy miałby ktoś link do strony pana Henryka Smętkowskiego? Bo mi ostatnio wyszukiwarki nie działają na kompie :(
Wkurzyć się idzie :wq

Autor:  Lipek [ piątek, 28 lipca 2006, 20:46 ]
Tytuł: 

Ad.1 Bzdura - nie odbiegają w tym od normy. Jak przypierdzielisz w kamień czy korzeń to wiadomo, ze się wzbudzi. Ogólnie nie mozna powiedzieć o Rutusach, że się łatwo wzbudzaja. Zresztą taki dźwięk po wzbudzeniu bardzo łatwo odróżnić od normalnych.

Ad.2 Bzdura - kto Ci tak powiedział? Czy ten ktoś dysponował badaniami statystycznymi nt. temat, ze powołuje się na "wiele egzemplarzy"? Złe ludzkie języki, nic więcej. Oczywiście, ze zdarzają się zapewne egzemplarze wadliwe, źle zestrojone czy coś takiego. Czynnik ludzki. Ale po pierwsze są to ekstremalne wyjątki, a po drugie serwis u Rutusa jest zupełnie bezproblemowy i na b. wysokim poziomie. Zawsze mozna zadzownić czy napisać w czym problem. I potwierdzi to chyba każdy, kto kiedykolwiek korzystał z serwisu Rutusa :za

Ad.3 Zależy, w jakim trybie chodzisz. Na dynamiku wiadomo, ze jest nastawiony na kolor. Ale to tylko teoria, bo hełm czy karabin bez problemu Ci złapie. To tak duże kawałki metalu, ze pokaże Ci je jako dobry kolor. Poza tym masz tryb Mix, b.dobry na militarkę. No i oczywiście normalne statyki. Jednym słowem masz wykrywacz uniwersalny.

Do niedawna też nie lubiłem monetek, pól itp. Ale po kilku znaleziskach strasznie mnie wciągneło :1 No i kopie się o wiele fajniej, zadnych korzeni, liści, gałęzi, komarów czy Straży Leśnej. Co najwyzej wkurzony rolnik z widłami na Ursusie :666

Podsumowując, z czystym sumieniem poleciłbym Ci Solarisa. Pod względem militarki nie ustępuje Smętkowi, a jakby co łapiesz też bardzo dobrze wszelką drobnicę. Kto wie, moze kiedyś przestawisz sie na monetki? A wtedy HS-3 do niczego! Poza tym serwis-nie wiem jak jest ze Smętkiem, ale u Rutusa 1 klasa. Gdybym miał taki dylemat jak Ty, nie zastanawiałbym się ani chwili.
Pozdrawiam!

Autor:  btyc [ piątek, 28 lipca 2006, 20:57 ]
Tytuł: 

Lipek dziękuje za wyczerpującom wypoiwedz na temat Solarisa. Ale Solaris u producenta kosztuje 1299 zł i jest to troszke kaski za wyposażenie standardowe. A Smętek w wersji standart kostuje troszke poniżej 1000 zł , a te 200 zł to nasłuchawki starczy i na więkkszom cewke. I tu mam dylemat czy HS-3 wypasiony wykrywacz na militarke i dodatkowymi akcesoriami czy Solariska bez akcesori. W Solarisie drazni mnie to że nie jest składany na trzy cześci tak jak HS-3 , i nie miesci się z tego powodu do plecaka.

Prosiłbym o obiektywną wypowiedz osoby która posiada wykrywacz HS-3. Opis zalet i wad HS-3.

Dziekuje za wypowiedzi btyc

Autor:  Lipek [ piątek, 28 lipca 2006, 21:07 ]
Tytuł: 

Btyc, z tego co wiem Rutus na życzenie robi wykrywki składane na 3 części, tak że do plecaka się mieści bez problemu.
Rób jak uważasz, ale na Solarisa musisz dozbierać tylko 100zł. Albo kupić jakis mało używany, czasami są na allegro. I wtedy jesteś ustawiony, jak chcesz jedziesz na militarkę, a jak Ci sie odwidzi, to na monetki. A ze Smętkiem to tylko złom i złom :666 Ale niech wypowie się teraz ktoś o Smętku.
Pozdrawiam!

Autor:  Bohun [ piątek, 28 lipca 2006, 21:12 ]
Tytuł: 

Może ja zacznę. :) Miałem HS-3 teraz latam z solarisem.Jeśli chodzi o statyk to zasięgi zblizone. Ja w sumie zawsze chodze dynamiku. Wyciągam monetki i militarkę. W sumie identyfikacja trochę przekłamuje ale rozróżniam mniej więcej o co chodzi. Np. kordzik SA pokazywał że słaby kolor ale lufę od MG że żelazo. Ale jestem z niego zadowolony i na razie nie zmienię na nic innego. Kumpel chodzi z ADX 200 - wykrywka za prawie 2000. Kopaliśmy kule i cały czas mnie prosił żebym sprawdzał sygnały bo nie był pewnien czy kopać tylko że ja chodziłem na....... dynamiku! Statyk ma jeszcze lepsze zasięgi.. :1 . Ale jesli chcesz kopać TYLKO militarkę to może jednak lepszy bedzie dla ciebie smętek - masz także słuchawki za tą cenę. Ale ostateczny wybór należy do ciebie.

Autor:  beryl [ piątek, 28 lipca 2006, 22:58 ]
Tytuł: 

:666

Autor:  Lipek [ piątek, 28 lipca 2006, 23:03 ]
Tytuł: 

A co może powiesz, ze nadaje się super na monetki :que :) Wiadomo, że czasem trafisz nim jakiegoś moniaka. Ja pPonierem też monety trafiałem. Ale w tej kwestii HS-3 z Rutusami czy innym sprzętem równac się nie może.
Pozdrawiam!

Autor:  beryl [ sobota, 29 lipca 2006, 00:27 ]
Tytuł: 

:luv

Autor:  Lipek [ sobota, 29 lipca 2006, 01:12 ]
Tytuł: 

Dość kontrowersyja opinia muszę przyznać ;) Jeszcze nie słyszałem, aby ktoś o HS-3 mówił, ze to uniwersalny wykrywacz i doskonały na monetki. Jakoś jak spotykam ludzi na polach, to nikt nie ma HS-3. Zresztą spójrz w profile ludzi, którzy kopią drobnicę. Widzisz tam kogoś ze Smętkiem? Nie twierdzę, że nic nim z monetek nie znajdziesz. Sam widział fajną monetkę kopniętą Jablem :666 Ale wyjątek wcale nie potwierdza reguły ;)
Pozdrawiam!

Autor:  beryl [ sobota, 29 lipca 2006, 01:25 ]
Tytuł: 

:1

Autor:  btyc [ sobota, 29 lipca 2006, 12:26 ]
Tytuł: 

beryl napisał(a):
Ale człowiek chce ganiać za militarką więc na pewno nie przegapi blachy lub odznaki z HS3.


Beryl własnie o takie konkrety mi chodzi. A nie wiedziałem jak Smętek radzi sobie z odznakami i blachami. Wielkie dzięki beryl :1
Na razie zostaje przy Smętku.
I jeszcze jedno pytanie: Jak sprawują się detektory Rutus Ultra I i II? Bo też słyszałem o nich bardzo rozbierzne opinie.

Za odpowiedzi z góry dziękuje btyc

Autor:  beryl [ sobota, 29 lipca 2006, 16:40 ]
Tytuł: 

:1

Strona 1 z 3 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/