Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 21:01

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wykrywacz do głębokich poszukiwań
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 08:22 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 23 czerwca 2006, 12:32
Posty: 148
Witam.
Chciałbym kupić wykrywacz którym dało by się znaleźć hełm na głębokości do 90 cm. Nigdy nie miałem okazji do szukania sprzętem o dużym zasięgu dlatego mam prośbę może ktoś z was ma doświadczenie w poszukiwaniach na dużych głębokościach i mógłby napisać jaki sprzęt do tego najlepiej się nadaje.
Podobno najlepszy do głębokich poszukiwań jest wykrywacz ramowy PI. O wykrywaczach typy np.: TM 808 słyszałem że są mało stabilne i często przekłamują.
XLT SPEKTRUM może by się nadawał [ z dużą cewką] .


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 11:16 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

XLT by się nadawał, ale duża cewka jest równie czuła jak standardowa, także kopałbyś też dużo drobnicy zanim rozgryzłbyś sprzęt ;)
Jeśli koncentrujesz się tylko na większej militarce, to faktycznie jakiś płytowiec w rodzaju TM808 albo Garrett z płytami, byłyby lepszym rozwiązaniem. Ramowe wykrywacze PI o których piszesz są jednak faktycznie bardziej stabilne i właśnie im powinieneś się przyjrzeć w pierwszej kolejności.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 11:35 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): poniedziałek, 15 listopada 2004, 16:47
Posty: 365
Lokalizacja: Warszawa
Do dobrego PI nie potrzeba nawet ramy, aby wykrywał chełm z 90cm, wystarczy zwykła cewkca ok 40 cm, ale w taka zwykła cewka łapie też drobe rzeczy - co przeszkadza jeśli jest się nastawionym na duże żelaztwo, a ramy nigdy nie miałem...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 11:36 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 23 czerwca 2006, 12:32
Posty: 148
Dziękuję za informacje. Wiecie może jakiej wielkości drobne przedmioty rama pomija i jaki może być zasięg przeciętnej ramy[ nie” Pulse Star” – za wysoka cena] o wymiarach 1metr na 1 metr np. dla bagnetu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 11:52 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): poniedziałek, 15 listopada 2004, 16:47
Posty: 365
Lokalizacja: Warszawa
http://www.metdet.ru/PI.htm
na tej stronie są jakieś osiągi dla ramy w PI - jak nie znasz rosyjskiego to chodzi o tą pierwszą tabelę.
Na samym dole jest gwóźdź 10cm i w zależności od położenia - dla ramy 0,9 x 0,9m widziany jest od 5-10cm, czyli jak trzymasz ramę 15cm nad ziemią powinno większości drobnicy nie widzieć.
Ogólnie traktuj te osiągi orientacyjnie, gdyż są w powietrzu. Wykrywacza tego nie miałem i podaję tylko tak żeby pokazać mniej więcej możliwości.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 12:28 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 23 czerwca 2006, 12:32
Posty: 148
Dziękuję za informacje i link. Ideałem byłby wykrywacz który dobrze łapie monety na około 30 cm, odrzuca gwoździe a jednocześnie potrafi w trybie dynamicznym znaleźć hełm na 90 cm. Ciekawe czy taki sprzęt w ogóle istnieje? :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 13:27 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Tę sztuczkę potrafi choćby wspomniany przez Ciebie XLT, ale także kilka innych sprzętów ;) Jeśli jednak interesują Cię także monetki, to odradzam PI. Potrzebny Ci wykrywacz o dobrym zasięgu, z prawdziwym statycznym trybem all metal, pełnym zakresem dyskryminacji i wymiennymi cewkami. Coś w rodzaju XLT bądź Garretta z płytami..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 13:57 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 23 czerwca 2006, 12:32
Posty: 148
Dziękuję. A czy np. XLT znajdzie hełm na głębokości 90 cm na tych samych ustawieniach co monety czyli praca dynamiczna czy trzeba go przełączyć w tryb statyczny? Chodzi mi o taki sprzęt którym można szukać monet, odrzucać gwoździe a jednocześnie nie przegapi się hełmu gdyby był na głębokości 90 centymetrów :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 14:09 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
XLT potrafi w tym samym czasie pracować w trybie dynamicznym, jak i statycznym (tzw. "mixerek" ;) ), co oczywiście charakteryzuje się znacznym zwiększeniem zasięgu w trybie all metal (do 50% w zależnosci od cewki i rodzaju gruntu). Zasada działania jest wyjaśniona na forum XLT i tam też znajdziesz najwięcej informacji dotyczących tego sprzętu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 14:10 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 18 marca 2004, 20:54
Posty: 1180
Lokalizacja: Gdańsk
A3A napisał(a):
Dziękuję. A czy np. XLT znajdzie hełm na głębokości 90 cm na tych samych ustawieniach co monety czyli praca dynamiczna czy trzeba go przełączyć w tryb statyczny? Chodzi mi o taki sprzęt którym można szukać monet, odrzucać gwoździe a jednocześnie nie przegapi się hełmu gdyby był na głębokości 90 centymetrów :que


W takim wypadku bardzo przydatny jest sprzet który posiada tryb mieszany statyczno-dynamiczny (mixed mode lub podobne oznaczenia)- jest troche takich sprzetów na rynku, i nie koniecznie kosztują kilka tysięcy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 14:16 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
O ile się nie mylę, to te które mają zestaw cewek do róznych zastosowań, jednak tyle właśnie kosztują :(
Choć można poszukać używanego..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 14:22 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 23 czerwca 2006, 12:32
Posty: 148
Miałem kiedyś White'sa 3900 ale on ma lichą dyskryminacje przy nastawie na połowę skali można zapomnieć o monetach. Co do tych wykrywaczy z tym mixem dynamika – statyka zwłaszcza tych tańszych czy znacie coś naprawdę skutecznego i stabilnego? :que


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 14:36 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2006, 19:49
Posty: 717
Wśród zagranicznych sprzętów XLT jest jedynym, który mi w tej chwili na myśl przychodzi, który pracuje w trybie mixed-mode. I z całym szacunkiem dla polskich producentów i ich sprzętów, żaden polski wykrywacz nie może zbliżyć się w osiągach i funkcjonalności do wykrywaczy zagranicznych z najwyższej półki, w szczególności do XLT i kilku wykrywaczy innych firm w podobnym przedziale cenowym. Jest jeszcze DFX, ale nie o tym temat więc nie będę się rozpisywał.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 14:47 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Tańszym rozwiązaniem byłby Rutus Solaris, ale nie ma (chyba?) wymienialnych cewek.. Taki mixerek jest jednak tym na co powinieneś zwrócić uwagę w sprzęcie. Ewentualnie zostaje jakiś Garrett z domontowywanymi płytami..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 sierpnia 2006, 20:10 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 23 czerwca 2006, 12:32
Posty: 148
A co sądzicie o Tesoro Tejon?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL