https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| wykrywacz na żelastwo dla początkującego https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=30023 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | billy [ poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 14:34 ] |
| Tytuł: | wykrywacz na żelastwo dla początkującego |
chciałbym kupić wykrywacz który będzie dobry na grube żelastwo nie interesują mnie monety ani guziki chodzi mi o w miare głębokie przeszukiwanie terenu nie koniecznie pod kątem militariów ale wszelkiego większego żelastwa jakie może znajdować się w ziemi bardziej liczy się dla mnie głębokość a nie dokładność (nie wiem jaką sonde wybrać) niestety mam cienki budżet tylko 600zł +/-100 czy warto kupować coś z serii MD 3005,3006,3010? czy zda egzamin zwykły wykrywacz saperski W-3P lub Jabel? czy jednak musi to być droższy wykrywacz typu HS-3? proszę podać kilka modeli wykrywaczy na moją kieszeń. dziękuje i pozdrawiam : |
|
| Autor: | anRO [ poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 16:04 ] |
| Tytuł: | |
Z tego co napisales interesuje cie generalnie zlom.Do tego najlepszy bedzie wykrywacz typu PI.Tu masz tak Jabel 150-250 zl,Saper 400-550zl i Midas 700zl.Do tego moim zdaniem wystarczy Jabel.Zasieg powiedzmy na felge od malucha jakies 60-70cm,to powinno ci wystarczyc.Zdecydowanie nie MD bo bedziesz plakal.W drozszych wykrywaczach PI placisz za bajery,pseudo dyskryminacje itp. |
|
| Autor: | billy [ poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 16:37 ] |
| Tytuł: | |
dzięki za odpowiedz masz racje interesuje mnie głównie złom i nie jest ważna dla mnie dyskryminacja ale niestety zależy mi na głębokości 60cm to za mało wykrywacz może być najprostszy byle głęboko przeszukiwał grunt chociaż 1m .mam takie na oku -HS-3 -rutus ultra II -saper MIDAS lub TRAPER i kilka innych nie wiem tylko który sięga najgłębiej a w to co piszą za bardzo nie wierzę |
|
| Autor: | szymo [ poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 18:13 ] |
| Tytuł: | |
Poszukaj na forum, pelno jest opinii o kazdym z tych wykrywaczy ;)... Ale osobiscie chyba tez bym stawial na Jabla z jakas wieksza cewka |
|
| Autor: | tyfus [ poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 19:03 ] |
| Tytuł: | |
Jak duzy obiekt bedzie zeby wykrywacz go lapal z 1 metra? Im wiekszy obiekt tym wiecej wykrywaczy go "siegnie".. |
|
| Autor: | saper3791 [ poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 19:19 ] |
| Tytuł: | |
Witam , pozdrawiam . Chyba najrozsadniejszym rozwiazaniem bedzie "skrzyzowanie" Jabla z cewka okolo 40-50 cm . Jednak zastanawiam sie nad sensownoscia ... bo czy kolega kiedys juz probowal kopac dolek o glebokosci 1m ?? Jesli ma kolega do dyspozycji koparke to cofam moje pytanie . Przy malej cewce w Jabelku mozna pokopac tak drobnice jak i z glebsza wieksze rzeczy ale przy duzej ceweczce ... chciabym zobaczyc osobiscie ten dolek gleboki na 1 m lub wiecej . Jesli ma sie pod nogami piasek to rekami sie da taki dolek wykopac ale jesli po 25-40cm jest warstwa gliny , ktorej nawet Fiskard nie chce "gryzc" to juz utopia . Koniec , kropka z mojej strony - tanio , bez bajerow ale skutecznie - Jabel + 40cm cewka ( lub stosownie do kieszeni - PI Nowak ) . Pozdrawiam - Piotr |
|
| Autor: | billy [ poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 20:35 ] |
| Tytuł: | |
a co to takiego wykopać dołek o głębokości 1m :que na terenie na którym chce szukać da się rade żeby tylko było po co kopać a koparka to do 5m dołków ale ja o takich nie myśle starczy mi do metra... a coś oprócz Jabla się nadaje do tego? |
|
| Autor: | billy [ wtorek, 15 sierpnia 2006, 19:04 ] |
| Tytuł: | cewka |
a wracając do Jabla lepiej kupić gotowy czy poskładać sobie i skąd błąd ortograficzny!!! cewke 40cm jak sprzedawany jest z 25 lub 30 cm? |
|
| Autor: | plomber [ wtorek, 15 sierpnia 2006, 19:27 ] |
| Tytuł: | |
Złomiarze używają Jabeli. |
|
| Autor: | anRO [ wtorek, 15 sierpnia 2006, 19:30 ] |
| Tytuł: | |
Lepiej kupic gotowy,szkoda czasu nerwow.Jesli szukasz na chaldach kopalnianych,to moze tam byc wiekszy zasieg Jabla niz w ziemi.Sprawa do sprawdzenia.Na tym terenie VLF taki jak HS3 moze miec problemy i zaklocenia. Moim zdaniem tylko PI. |
|
| Autor: | billy [ sobota, 19 sierpnia 2006, 10:51 ] |
| Tytuł: | |
a co sądzicie o wojskowych wykrywaczach metali np.W-3P? szukał ktoś nimi? są lepsze od Jabla? |
|
| Autor: | RushnikNS [ sobota, 19 sierpnia 2006, 16:24 ] |
| Tytuł: | |
Nigdy w życiu nawet sobie głowy tym nie zawracaj zasięgi mają tragiczne a do jabla nawety nie ma co porównywać ... na złom to będzie idealny jabel z cewką od 35 do 50 :1 Pozdro |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|