Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 10:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: wykrywacz na żelastwo dla początkującego
PostNapisane: poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 14:34 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 11:09
Posty: 7
chciałbym kupić wykrywacz który będzie dobry na grube żelastwo nie interesują mnie monety ani guziki chodzi mi o w miare głębokie przeszukiwanie terenu nie koniecznie pod kątem militariów ale wszelkiego większego żelastwa jakie może znajdować się w ziemi bardziej liczy się dla mnie głębokość a nie dokładność (nie wiem jaką sonde wybrać) niestety mam cienki budżet tylko 600zł +/-100 czy warto kupować coś z serii MD 3005,3006,3010? czy zda egzamin zwykły wykrywacz saperski W-3P lub Jabel? czy jednak musi to być droższy wykrywacz typu HS-3? proszę podać kilka modeli wykrywaczy na moją kieszeń.
dziękuje i pozdrawiam :


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 16:04 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 maja 2005, 20:00
Posty: 224
Z tego co napisales interesuje cie generalnie zlom.Do tego najlepszy bedzie wykrywacz typu PI.Tu masz tak Jabel 150-250 zl,Saper 400-550zl i Midas 700zl.Do tego moim zdaniem wystarczy Jabel.Zasieg powiedzmy na felge od malucha jakies 60-70cm,to powinno ci wystarczyc.Zdecydowanie nie MD bo bedziesz plakal.W drozszych wykrywaczach PI placisz za bajery,pseudo dyskryminacje itp.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 16:37 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 11:09
Posty: 7
dzięki za odpowiedz masz racje interesuje mnie głównie złom i nie jest ważna dla mnie dyskryminacja ale niestety zależy mi na głębokości 60cm to za mało wykrywacz może być najprostszy byle głęboko przeszukiwał grunt chociaż 1m .mam takie na oku
-HS-3
-rutus ultra II
-saper MIDAS lub TRAPER
i kilka innych
nie wiem tylko który sięga najgłębiej a w to co piszą za bardzo nie wierzę


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 18:13 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 30 października 2005, 17:37
Posty: 237
Poszukaj na forum, pelno jest opinii o kazdym z tych wykrywaczy ;)...
Ale osobiscie chyba tez bym stawial na Jabla z jakas wieksza cewka


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 19:03 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 9 grudnia 2005, 16:55
Posty: 201
Lokalizacja: Lodz
Jak duzy obiekt bedzie zeby wykrywacz go lapal z 1 metra?
Im wiekszy obiekt tym wiecej wykrywaczy go "siegnie"..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 19:19 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): środa, 28 września 2005, 13:49
Posty: 2401
Lokalizacja: Arschbackenhausen
Witam , pozdrawiam .
Chyba najrozsadniejszym rozwiazaniem bedzie "skrzyzowanie" Jabla z cewka okolo 40-50 cm .
Jednak zastanawiam sie nad sensownoscia ... bo czy kolega kiedys juz probowal kopac dolek o glebokosci 1m ?? Jesli ma kolega do dyspozycji koparke to cofam moje pytanie .
Przy malej cewce w Jabelku mozna pokopac tak drobnice jak i z glebsza wieksze rzeczy ale przy duzej ceweczce ... chciabym zobaczyc osobiscie ten dolek gleboki na 1 m lub wiecej . Jesli ma sie pod nogami piasek to rekami sie da taki dolek wykopac ale jesli po 25-40cm jest warstwa gliny , ktorej nawet Fiskard nie chce "gryzc" to juz utopia .
Koniec , kropka z mojej strony - tanio , bez bajerow ale skutecznie - Jabel + 40cm cewka ( lub stosownie do kieszeni - PI Nowak ) .

Pozdrawiam - Piotr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 20:35 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 11:09
Posty: 7
a co to takiego wykopać dołek o głębokości 1m :que na terenie na którym chce szukać da się rade żeby tylko było po co kopać a koparka to do 5m dołków ale ja o takich nie myśle starczy mi do metra... a coś oprócz Jabla się nadaje do tego?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: cewka
PostNapisane: wtorek, 15 sierpnia 2006, 19:04 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 11:09
Posty: 7
a wracając do Jabla lepiej kupić gotowy czy poskładać sobie i skąd błąd ortograficzny!!! cewke 40cm jak sprzedawany jest z 25 lub 30 cm?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 sierpnia 2006, 19:27 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): piątek, 17 września 2004, 06:52
Posty: 762
Złomiarze używają Jabeli.


Ostatnio edytowano wtorek, 15 sierpnia 2006, 19:54 przez plomber, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 sierpnia 2006, 19:30 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 maja 2005, 20:00
Posty: 224
Lepiej kupic gotowy,szkoda czasu nerwow.Jesli szukasz na chaldach kopalnianych,to moze tam byc wiekszy zasieg Jabla niz w ziemi.Sprawa do sprawdzenia.Na tym terenie VLF taki jak HS3 moze miec problemy i zaklocenia. Moim zdaniem tylko PI.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 sierpnia 2006, 10:51 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 14 sierpnia 2006, 11:09
Posty: 7
a co sądzicie o wojskowych wykrywaczach metali np.W-3P? szukał ktoś nimi? są lepsze od Jabla?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 sierpnia 2006, 16:24 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): czwartek, 11 marca 2004, 20:59
Posty: 133
Nigdy w życiu nawet sobie głowy tym nie zawracaj zasięgi mają tragiczne a do jabla nawety nie ma co porównywać ... na złom to będzie idealny jabel z cewką od 35 do 50 :1 Pozdro


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL