Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 05:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Stabilność Ace 250 a temperatura
PostNapisane: piątek, 18 sierpnia 2006, 22:30 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2005, 00:05
Posty: 159
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Witam!
mam pytanko do użytkowników Ace ewentualnie do znawców w temacie elktronicznych misz-masz:
Ostatnio pobiegałem sobie troche z wykrywką i zauważyłem nast. rzecz: chodziłem w czasie deszczu i mżawki (z workiem foliowym na elektronice) i było cacy. Chodzę na najwiekszej czułości więc zdarzały sie wzbudzenia, ale rzadko. Wczoraj - piękna słoneczna pogoda - 28 celcjuszy w cieniu i musiałem z piszczłę jak z jajkiem - "lewych" wzbudzeń było o wiele więcej. Czy zaobserwowaliście u siebie (swoich wykrywaczy :) )podobne objawy?
Pozdrawiam
Witek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 sierpnia 2006, 22:42 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 27 marca 2006, 21:52
Posty: 489
Lokalizacja: Mazowsze
viewtopic.php?t=28260&highlight=patelnia


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 sierpnia 2006, 23:09 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2005, 00:05
Posty: 159
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
No tak - biję się w pierś - nie sprawdziłem lupką i powieliłem temat; tfu. :n . Ale skoro już zacząłem - to jak sobie z takimi objawami poradzić, bo też miałem wrażenie, ze ta niestabilność to robota cewki. Prysnąć ją na biało jakimś sprajem czy jak? Ma to wpływ na gwarancję i najważniejsze - czy ma sens?

Pozdrawiam
Witek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 sierpnia 2006, 08:45 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Nie zapominaj, że detektory ACE to z założenia tzw. klasa młodzieżowa. Lekki, łatwy i niedrogi. W sposób naturalny nie będzie on w stanie sprostać wszystkim wymaganiom stawianym złożonemu sprzętowi profesjonalnemu. Musisz się z tym pogodzić lub zmienić detektor. Pozdrawiam
Mrand


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 sierpnia 2006, 10:14 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): czwartek, 10 sierpnia 2006, 10:02
Posty: 13
Ja w czoraj równiez spacerowałem z wykrywką w tę zmienną pogode bo raz padalo ,a raz goraco ,ale nie mialem takich dziwnych zachowan w ACE ,elektronike zakryłem woreczkiem foliowym a w sloncu potem równiez nie zauwazyłem zadnych takich objawow. czasami tylko odezwie sie cewka po utrąceniu nia o jakies krzaki lub brylke ziemi.


a bym zapomnial polecam wymiane baterii po zniknieciu pierwszych dwóch kresek,


Ostatnio edytowano sobota, 19 sierpnia 2006, 10:55 przez Waski, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 sierpnia 2006, 10:43 
Offline
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany

Dołączył(a): poniedziałek, 12 września 2005, 01:22
Posty: 550
Lokalizacja: Gdańsk
witam!

Witek ... na wyprawy zabieraj drugi komplet baterii. W moim ACE250 problem ze wzbudzaniem przy przemiataniu zaczyna się jak baterie osłabną. Wymiana na nowe od razu daje pozytywny efekt.

pozdrawiam
bogdans


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 sierpnia 2006, 21:34 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): sobota, 22 lipca 2006, 19:57
Posty: 6
Lokalizacja: Sosnowiec
bogdans napisał(a):
Witek ... na wyprawy zabieraj drugi komplet baterii. W moim ACE250 problem ze wzbudzaniem przy przemiataniu zaczyna się jak baterie osłabną. Wymiana na nowe od razu daje pozytywny efekt.

U mnie z kolei wykrywacz nie reagował na znaleziaska, jak baterie były bliskie wyczerpaniu (nie było już chyba ani jednej kreseczki), choć wyświetlacz dalej świecił.
Przydałby sie jeszcze jakiś ostrzegacz, że zaraz wykrywka przestanie funkcjonować or sth.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 sierpnia 2006, 23:14 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): poniedziałek, 10 stycznia 2005, 00:05
Posty: 159
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Mam akumulatorki Ni-Mh o pojemności 2500 mAh- to nie spadek napiecia, bo kiedy po krótkiej przerwie znowu zacząłem łazić było OK. Tak sobie dumam - bo gorąco nadal było - ja w międzyczasie się przebrałem, bo słoneczku mnie na polu wytapiało - założyłem krótkie spodenki - bez paska z klamrą metalową i noża, który zwykje mam w kieszeni - czy takie detale mogą mieć znaczenie? A z tym pomalowaniem na biało - co o tym sądzicie?
Pozdro
Witek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 sierpnia 2006, 23:21 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2006, 18:14
Posty: 1388
Takie detale nie mają znaczenia natomiast pomalować możesz na jaki chcesz kolor - jednak nie zmieni to nic w zachowaniu wykrywacza. Co najwyżej będzie brzydszy lub ładniejszy w zależności od umiejętności malującego :jump
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL