https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

czułość w pinpointerze White's BULSSEYE II
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=30466
Strona 1 z 1

Autor:  warwick [ wtorek, 22 sierpnia 2006, 22:39 ]
Tytuł:  czułość w pinpointerze White's BULSSEYE II

Witajcie,
właśnie kupiłem i zapoznaje z tym sprzetem ale już na początku zdziwiło mnie to, że niezaleznie od warunkow (dom,łąka) pinpointer zaczyna wyć non stop dokładnie od środka skali czułości... zdziwiło mnie to troche bo przecież po co robić pokrętło czułości obracające się o powiedzmy 300 stopni jak pinpionter wyje nonstop już od środka skali ...
pytanie do uzytkowników i znawców : czy to normalne zjawisko?? niby mi to nie przeszkadza bo zasięgu te drugie pół skali nie zwiększy jakoś drastycznie ale po prostu jestem ciekaw...

pozdr.warwick

P.S. tak sobie pomyslałem, że w sumie przy zasięgu równym kilka centymerów - powiedzmy 4 na monetkę - teoretyczne dodatkowe dwa z drugiej strony skali czułości (czułość na 3/4 bo to wydaje mi się rozsąda nastawa) robią już różnice ...ale może przesadzam - zobaczymy jak się sprawdzi w akcji :)

Autor:  yoo2 [ wtorek, 22 sierpnia 2006, 23:31 ]
Tytuł: 

U mnie jest podobnie, może nie od połowy skali ale od 3/4. W niczym to nie przeszkadza. Generalnie bardziej przydaje się mniejszy zasięg niż taki powyżej 5-6 cm.
Pozdrawiam
yoo2.

Autor:  Mrand [ środa, 23 sierpnia 2006, 08:46 ]
Tytuł: 

Próg dżwięku w większości detektorów uzyskuje się w położeniu pokrętła 2/3 do 3/4. Daje to tzw. margines technologiczny oraz gwarancję, że jeśli nawet z różnych powodów np. temperatury (zima, lato) taki próg chwilowo przesunie się, to urządzenie i tak da się zestroić w każdych zastanych warunkach. Zatem nie ma powodu do zmartwienia. Pozdrawiam
Mrand

Autor:  tyfus [ środa, 23 sierpnia 2006, 09:03 ]
Tytuł: 

U mnie tez od 3/4 zakresu wibruje ,a zasieg dla monety okolo 3-4 cm max i tyle w sam raz wystarcza by namierzac monetki w dolkach.

Autor:  warwick [ środa, 23 sierpnia 2006, 10:37 ]
Tytuł: 

witam,
dzięki wszystki za rady :1 :piwo
Mrand ma do Ciebie pytanie : piszesz ze próg jest zrobiony mniej więcej na 3/4 skali ale może się przesunąć (rozstroić?) ale czy to normalne w fabrycznie nowym sprzęcie krórego czas uzywania nie przekroczył 4-5 minut i od samego początku początku próg wychodził na środku skali...?
zastanawiam się czy nie trafił się jakiś po prostu lekko felerny egzemplarz (czyt. niedostrojony) i nie wiem czy dzwonić do firmy w której go kupiłem i nie poprosić o wymiane

piszesz też ze moga mieć na to wpływ waruki atmosferyczne (lato,zima) a wczoraj w Olsztynie było jakieś 19 stopni więc chyba temperatura optymalna do działania takiego sprzętu

pozdrawiam warwick

Autor:  SiD [ środa, 23 sierpnia 2006, 10:44 ]
Tytuł: 

Wszystkie detektory bullseeye II 120 mm jakie miałem w rękach w ostatnich dwóch miesiącach (5 sztuk) zaczynały piszczeć po przekroczeniu połowy skali.

Drugą sprawą jest fakt, że jak wspomniał yoo2, zbyt duży zasięg w pinpointerze nie jest pożądany, bo zwyczajnie największy zasięg masz przed cewką wykrywacza, który jak widzisz (skoro pinpointera używasz) za bardzo sprawy nie ułatwia.

Autor:  warwick [ środa, 23 sierpnia 2006, 12:25 ]
Tytuł: 

no i racja i niech tak zostanie - dziękuje wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam
warwick

Autor:  tyfus [ środa, 23 sierpnia 2006, 12:36 ]
Tytuł: 

Warwick nie zrob tego bledu ktory ja zrobilem i zabezpiecz antenke przed porysowaniem,gdyz bardzo szybko sie niszczy przy grzebaniu nia w ziemi,najlepsza jest izolacja termokurczliwa taka jaka uzywaja elektrycy,kupisz w kazdym elektrycznym i przewannie sa wlasnie czarne,srednica antenki to 14 mm jak nie masz suwmiarki.Zabezpiecz czymkolwiek bo po jednej wyprawie bedzie cala porysowana..
Tak na marginesie tematu:Od kiedy go mam to niemoge sobie wyobrazic wykopkow bez bullsa..

Autor:  warwick [ środa, 23 sierpnia 2006, 13:25 ]
Tytuł: 

oooo ciekawe - myśłem o zabezpieczeniu końcówki ale myśłem o jakimś gumowy wężu albo tasmie izolacyjnej ale nie wpadłem na rurki termokurczliwe

dzięki za rade :1
warwick

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/