Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 19:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: pęknięta cewka w hs3
PostNapisane: czwartek, 24 sierpnia 2006, 12:30 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2004, 13:57
Posty: 74
Witam
Pekl mi element przy cewce tak jak widac na zdjeciu.... :cry:

Co robic??? Próbowalem kleic na poxipol ale nie trzyma. :wq
da sie wymienic ten element czy trzeba zakupic nowa cewke....

a moze jakos da sie naprawic?????

Pmocy!!!!!!!!


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 sierpnia 2006, 12:42 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 27 marca 2006, 21:52
Posty: 489
Lokalizacja: Mazowsze
chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie- mata szklana + żywica epoksydowa albo lepiej (i taniej) poliestrowa. Podkleić kilkoma kawałkami maty nasączonymi żywicą poczekać aż sie utwardzi przyciąć lub zeszlifować to co niepotrzebne i git, piękne to to nie bedzie ale na pewno bedzie porzadnie trzymać ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 sierpnia 2006, 12:50 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): wtorek, 29 czerwca 2004, 02:56
Posty: 326
Lokalizacja: Silesia Superior
popróbuj inne rodzaje klei - np. kropelki i inne. Są one oparte na cyjanowodorze i jeżeli "spasuje" z klejonym plastikiem to stapia go razem tworząc niezwykle mocną spoinę. Jeżeli nie da rady - czyli nie stopi tego razem a utworzy warstwe kleju pomiędzy i spoina puści, spróbuj z klejami opartymi na acetonie. te kleje też topią ze sobą klejone elementy i w miare trwale wiążą. Są jednak wredne plastiki chemioodporne i wtedy można je próbować stopić razem temperaturą, małym palniczkiem lub zapalniczką żarową topimy wierzchnie warstwy plastiku i szybko dociskamy razem zanim zdąży wystygnąć. Operacja wymaga wprawy. Acha, przez użyciem palnika warto wyczyścić resztki kleju, bo pogrzane wydzielają paskudnie toksyczne wyziewy (szczególnie po cyjanowodorach).


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 sierpnia 2006, 13:27 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 20 marca 2006, 22:53
Posty: 664
NAJSKUTECZNIEJ BĘDZIE UGIĄĆ Z TWORZYWA (POLICHLOREK WINNYLU, PVC, COKOLWIEK) TAKI CEOWNIK Z OTWORKAMI I PO ZESZLIFOWANIU TEGO CO ZOSTAŁO (BYĆ MOZE WYSTARCZY ŚĆIĄĆ NOŻEM I PRZESZLIFOWAĆ DO RÓWNEGO) WKLEIĆ W MIEJSCE STAREGO - BĘDZIE WÓWCZAS DUŻA POWIERZCHNIA ZŁĄCZA I JAKOŚĆ POŁACZENIA TYM SAMYM TEŻ DOBRA - KLEIĆ RADZĘ NA ŻYWICĄ EPOKSYDOWĄ (EPIDIAN, JAKIS BIZON - DISTALU NIE POLECAM DO TEGO) - NA PEWNO PO TYM ZABIEGU WYTRZYMA BEZ PORÓWNANIA DŁUŻEJ NIŻ CHECHLANIE OBERWANEGO UCHA. PRZED SKLEJENIEM DOBRZE "WYROWKOWAĆ" OBIE POWIERZCHNIE ŁĄCZONYCH ELEMENTÓW.
Zapomnij o kropelkach i innych poksypolach - nie dojedziesz w całosci na poszukiwania - zanim wyjdziesz z domu na pewno odleci...
POZDROOFKI

IdeL


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 sierpnia 2006, 13:32 
Offline
Starszy Sierżant
Starszy Sierżant

Dołączył(a): środa, 14 kwietnia 2004, 13:57
Posty: 74
Dzieki chlopaki ale dzwonilem do Pana Henryka i wysle mi ten elmęcik chyba bedzie to najtanszy
i najlepszy sposób naprawy.
Ciekawe tylko jak dluge bede musla czekac:)
trzeba bedzie tylko odklei i przymocowac nowy.!


Pozdrawiam i dzieki za Pomoc


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL