Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 20:43

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: czułość w pinpointerze White's BULSSEYE II
PostNapisane: wtorek, 22 sierpnia 2006, 22:39 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): środa, 1 grudnia 2004, 12:17
Posty: 259
Lokalizacja: Olsztyn
Witajcie,
właśnie kupiłem i zapoznaje z tym sprzetem ale już na początku zdziwiło mnie to, że niezaleznie od warunkow (dom,łąka) pinpointer zaczyna wyć non stop dokładnie od środka skali czułości... zdziwiło mnie to troche bo przecież po co robić pokrętło czułości obracające się o powiedzmy 300 stopni jak pinpionter wyje nonstop już od środka skali ...
pytanie do uzytkowników i znawców : czy to normalne zjawisko?? niby mi to nie przeszkadza bo zasięgu te drugie pół skali nie zwiększy jakoś drastycznie ale po prostu jestem ciekaw...

pozdr.warwick

P.S. tak sobie pomyslałem, że w sumie przy zasięgu równym kilka centymerów - powiedzmy 4 na monetkę - teoretyczne dodatkowe dwa z drugiej strony skali czułości (czułość na 3/4 bo to wydaje mi się rozsąda nastawa) robią już różnice ...ale może przesadzam - zobaczymy jak się sprawdzi w akcji :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 sierpnia 2006, 23:31 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): niedziela, 31 lipca 2005, 00:01
Posty: 263
Lokalizacja: Mazowsze
U mnie jest podobnie, może nie od połowy skali ale od 3/4. W niczym to nie przeszkadza. Generalnie bardziej przydaje się mniejszy zasięg niż taki powyżej 5-6 cm.
Pozdrawiam
yoo2.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 sierpnia 2006, 08:46 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Próg dżwięku w większości detektorów uzyskuje się w położeniu pokrętła 2/3 do 3/4. Daje to tzw. margines technologiczny oraz gwarancję, że jeśli nawet z różnych powodów np. temperatury (zima, lato) taki próg chwilowo przesunie się, to urządzenie i tak da się zestroić w każdych zastanych warunkach. Zatem nie ma powodu do zmartwienia. Pozdrawiam
Mrand


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 sierpnia 2006, 09:03 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 9 grudnia 2005, 16:55
Posty: 201
Lokalizacja: Lodz
U mnie tez od 3/4 zakresu wibruje ,a zasieg dla monety okolo 3-4 cm max i tyle w sam raz wystarcza by namierzac monetki w dolkach.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 sierpnia 2006, 10:37 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): środa, 1 grudnia 2004, 12:17
Posty: 259
Lokalizacja: Olsztyn
witam,
dzięki wszystki za rady :1 :piwo
Mrand ma do Ciebie pytanie : piszesz ze próg jest zrobiony mniej więcej na 3/4 skali ale może się przesunąć (rozstroić?) ale czy to normalne w fabrycznie nowym sprzęcie krórego czas uzywania nie przekroczył 4-5 minut i od samego początku początku próg wychodził na środku skali...?
zastanawiam się czy nie trafił się jakiś po prostu lekko felerny egzemplarz (czyt. niedostrojony) i nie wiem czy dzwonić do firmy w której go kupiłem i nie poprosić o wymiane

piszesz też ze moga mieć na to wpływ waruki atmosferyczne (lato,zima) a wczoraj w Olsztynie było jakieś 19 stopni więc chyba temperatura optymalna do działania takiego sprzętu

pozdrawiam warwick


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 sierpnia 2006, 10:44 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2006, 19:49
Posty: 717
Wszystkie detektory bullseeye II 120 mm jakie miałem w rękach w ostatnich dwóch miesiącach (5 sztuk) zaczynały piszczeć po przekroczeniu połowy skali.

Drugą sprawą jest fakt, że jak wspomniał yoo2, zbyt duży zasięg w pinpointerze nie jest pożądany, bo zwyczajnie największy zasięg masz przed cewką wykrywacza, który jak widzisz (skoro pinpointera używasz) za bardzo sprawy nie ułatwia.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 sierpnia 2006, 12:25 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): środa, 1 grudnia 2004, 12:17
Posty: 259
Lokalizacja: Olsztyn
no i racja i niech tak zostanie - dziękuje wszystkim za podpowiedzi i pozdrawiam
warwick


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 sierpnia 2006, 12:36 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 9 grudnia 2005, 16:55
Posty: 201
Lokalizacja: Lodz
Warwick nie zrob tego bledu ktory ja zrobilem i zabezpiecz antenke przed porysowaniem,gdyz bardzo szybko sie niszczy przy grzebaniu nia w ziemi,najlepsza jest izolacja termokurczliwa taka jaka uzywaja elektrycy,kupisz w kazdym elektrycznym i przewannie sa wlasnie czarne,srednica antenki to 14 mm jak nie masz suwmiarki.Zabezpiecz czymkolwiek bo po jednej wyprawie bedzie cala porysowana..
Tak na marginesie tematu:Od kiedy go mam to niemoge sobie wyobrazic wykopkow bez bullsa..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 23 sierpnia 2006, 13:25 
Offline
Podporucznik
Podporucznik

Dołączył(a): środa, 1 grudnia 2004, 12:17
Posty: 259
Lokalizacja: Olsztyn
oooo ciekawe - myśłem o zabezpieczeniu końcówki ale myśłem o jakimś gumowy wężu albo tasmie izolacyjnej ale nie wpadłem na rurki termokurczliwe

dzięki za rade :1
warwick


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL