https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

pęknięta cewka w hs3
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=30562
Strona 1 z 1

Autor:  Cezar [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 12:30 ]
Tytuł:  pęknięta cewka w hs3

Witam
Pekl mi element przy cewce tak jak widac na zdjeciu.... :cry:

Co robic??? Próbowalem kleic na poxipol ale nie trzyma. :wq
da sie wymienic ten element czy trzeba zakupic nowa cewke....

a moze jakos da sie naprawic?????

Pmocy!!!!!!!!

Autor:  Michał_R [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 12:42 ]
Tytuł: 

chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie- mata szklana + żywica epoksydowa albo lepiej (i taniej) poliestrowa. Podkleić kilkoma kawałkami maty nasączonymi żywicą poczekać aż sie utwardzi przyciąć lub zeszlifować to co niepotrzebne i git, piękne to to nie bedzie ale na pewno bedzie porzadnie trzymać ;)

Autor:  pifko [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 12:50 ]
Tytuł: 

popróbuj inne rodzaje klei - np. kropelki i inne. Są one oparte na cyjanowodorze i jeżeli "spasuje" z klejonym plastikiem to stapia go razem tworząc niezwykle mocną spoinę. Jeżeli nie da rady - czyli nie stopi tego razem a utworzy warstwe kleju pomiędzy i spoina puści, spróbuj z klejami opartymi na acetonie. te kleje też topią ze sobą klejone elementy i w miare trwale wiążą. Są jednak wredne plastiki chemioodporne i wtedy można je próbować stopić razem temperaturą, małym palniczkiem lub zapalniczką żarową topimy wierzchnie warstwy plastiku i szybko dociskamy razem zanim zdąży wystygnąć. Operacja wymaga wprawy. Acha, przez użyciem palnika warto wyczyścić resztki kleju, bo pogrzane wydzielają paskudnie toksyczne wyziewy (szczególnie po cyjanowodorach).

Autor:  IdeL [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 13:27 ]
Tytuł: 

NAJSKUTECZNIEJ BĘDZIE UGIĄĆ Z TWORZYWA (POLICHLOREK WINNYLU, PVC, COKOLWIEK) TAKI CEOWNIK Z OTWORKAMI I PO ZESZLIFOWANIU TEGO CO ZOSTAŁO (BYĆ MOZE WYSTARCZY ŚĆIĄĆ NOŻEM I PRZESZLIFOWAĆ DO RÓWNEGO) WKLEIĆ W MIEJSCE STAREGO - BĘDZIE WÓWCZAS DUŻA POWIERZCHNIA ZŁĄCZA I JAKOŚĆ POŁACZENIA TYM SAMYM TEŻ DOBRA - KLEIĆ RADZĘ NA ŻYWICĄ EPOKSYDOWĄ (EPIDIAN, JAKIS BIZON - DISTALU NIE POLECAM DO TEGO) - NA PEWNO PO TYM ZABIEGU WYTRZYMA BEZ PORÓWNANIA DŁUŻEJ NIŻ CHECHLANIE OBERWANEGO UCHA. PRZED SKLEJENIEM DOBRZE "WYROWKOWAĆ" OBIE POWIERZCHNIE ŁĄCZONYCH ELEMENTÓW.
Zapomnij o kropelkach i innych poksypolach - nie dojedziesz w całosci na poszukiwania - zanim wyjdziesz z domu na pewno odleci...
POZDROOFKI

IdeL

Autor:  Cezar [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 13:32 ]
Tytuł: 

Dzieki chlopaki ale dzwonilem do Pana Henryka i wysle mi ten elmęcik chyba bedzie to najtanszy
i najlepszy sposób naprawy.
Ciekawe tylko jak dluge bede musla czekac:)
trzeba bedzie tylko odklei i przymocowac nowy.!


Pozdrawiam i dzieki za Pomoc

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/