https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| pęknięta cewka w hs3 https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=30562 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Cezar [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 12:30 ] |
| Tytuł: | pęknięta cewka w hs3 |
Witam Pekl mi element przy cewce tak jak widac na zdjeciu.... :cry: Co robic??? Próbowalem kleic na poxipol ale nie trzyma. :wq da sie wymienic ten element czy trzeba zakupic nowa cewke.... a moze jakos da sie naprawic????? Pmocy!!!!!!!! |
|
| Autor: | Michał_R [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 12:42 ] |
| Tytuł: | |
chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie- mata szklana + żywica epoksydowa albo lepiej (i taniej) poliestrowa. Podkleić kilkoma kawałkami maty nasączonymi żywicą poczekać aż sie utwardzi przyciąć lub zeszlifować to co niepotrzebne i git, piękne to to nie bedzie ale na pewno bedzie porzadnie trzymać ;) |
|
| Autor: | pifko [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 12:50 ] |
| Tytuł: | |
popróbuj inne rodzaje klei - np. kropelki i inne. Są one oparte na cyjanowodorze i jeżeli "spasuje" z klejonym plastikiem to stapia go razem tworząc niezwykle mocną spoinę. Jeżeli nie da rady - czyli nie stopi tego razem a utworzy warstwe kleju pomiędzy i spoina puści, spróbuj z klejami opartymi na acetonie. te kleje też topią ze sobą klejone elementy i w miare trwale wiążą. Są jednak wredne plastiki chemioodporne i wtedy można je próbować stopić razem temperaturą, małym palniczkiem lub zapalniczką żarową topimy wierzchnie warstwy plastiku i szybko dociskamy razem zanim zdąży wystygnąć. Operacja wymaga wprawy. Acha, przez użyciem palnika warto wyczyścić resztki kleju, bo pogrzane wydzielają paskudnie toksyczne wyziewy (szczególnie po cyjanowodorach). |
|
| Autor: | IdeL [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 13:27 ] |
| Tytuł: | |
NAJSKUTECZNIEJ BĘDZIE UGIĄĆ Z TWORZYWA (POLICHLOREK WINNYLU, PVC, COKOLWIEK) TAKI CEOWNIK Z OTWORKAMI I PO ZESZLIFOWANIU TEGO CO ZOSTAŁO (BYĆ MOZE WYSTARCZY ŚĆIĄĆ NOŻEM I PRZESZLIFOWAĆ DO RÓWNEGO) WKLEIĆ W MIEJSCE STAREGO - BĘDZIE WÓWCZAS DUŻA POWIERZCHNIA ZŁĄCZA I JAKOŚĆ POŁACZENIA TYM SAMYM TEŻ DOBRA - KLEIĆ RADZĘ NA ŻYWICĄ EPOKSYDOWĄ (EPIDIAN, JAKIS BIZON - DISTALU NIE POLECAM DO TEGO) - NA PEWNO PO TYM ZABIEGU WYTRZYMA BEZ PORÓWNANIA DŁUŻEJ NIŻ CHECHLANIE OBERWANEGO UCHA. PRZED SKLEJENIEM DOBRZE "WYROWKOWAĆ" OBIE POWIERZCHNIE ŁĄCZONYCH ELEMENTÓW. Zapomnij o kropelkach i innych poksypolach - nie dojedziesz w całosci na poszukiwania - zanim wyjdziesz z domu na pewno odleci... POZDROOFKI IdeL |
|
| Autor: | Cezar [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 13:32 ] |
| Tytuł: | |
Dzieki chlopaki ale dzwonilem do Pana Henryka i wysle mi ten elmęcik chyba bedzie to najtanszy i najlepszy sposób naprawy. Ciekawe tylko jak dluge bede musla czekac:) trzeba bedzie tylko odklei i przymocowac nowy.! Pozdrawiam i dzieki za Pomoc |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|