https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Poprawa ergonomii w Minelab Explorer https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=30585 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | Van Worden [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 16:22 ] |
| Tytuł: | Poprawa ergonomii w Minelab Explorer |
Witam! Podczas poszukiwań w necie programów do Explorerów, które chciałem umieścic na forum XLT, wpadłem na patent, który pewien poszukiwacz zastosował by poprawić balans i ergonomię swojego Explorera. Twierdzi on, że po przeróbce i uniesieniu podłokietnika, można chodzić bez większych problemów kilkakrotnie dłużej niż w standardowej konfiguracji.. Patent wydaje się dość prosty, więc zamieszczam tu fotkę dla posiadaczy tych sprzętów :) |
|
| Autor: | Van Worden [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 17:11 ] |
| Tytuł: | |
Ciacho - gość szuka po tej przeróbce już kilka latek i nie tylko nic mu nie strzeliło, ale twierdzi, że teraz schodzi z pola po 8/10 godzinkach a wcześniej wyrabiał 2/3 ze względu na dyskomfort i ból :( Napisał, ze rozważał sprzedaż Explorera dopóki nie wpadł na ten pomysł. Sądzę, że każda innowacja mająca na celu poprawę ergonomi wykrywacza jest godna uwagi. |
|
| Autor: | Van Worden [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 17:20 ] |
| Tytuł: | |
P.S. Tu kolejne fotki żeby ułatwić przeróbkę: |
|
| Autor: | Van Worden [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 17:54 ] |
| Tytuł: | |
P.S. Gadałem właśnie z kilkoma kolesiami z minelabowego forum w Anglii, którzy też tak mają poprzerabiane (tyle, ze tam to koszuje 20kilka funtów :666 ) i bardzo sobie chwalą tę modyfikację.. |
|
| Autor: | gwene [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 19:36 ] |
| Tytuł: | |
Witam Najlepsze z tego jest to ze osoby nie majace ani nawet nie chodzace z w/w wykrywka proboja wmowic posiadzaczom w/w sprzetu ze cos jest lepsze dla mniego niz jest obecnie osobiscie znam 5 osob ktore chodza z xs i jakos nikt nie narzeka na jego ergonomie Ostatnio nawet czlowiek chodzacy z tesoro byl zdziwiony ze xs jest taki jak jest a nie taki jak wyczytal z necie Z wykrywka najlepiej pochodzic pare lat a nie czytac o niej w necie i powielac bledne opinnie ... Co do ergonomii to moze angole nie potrafia wyczuc jak chwycic xsa zeby dobrze sie prowadzil A co do programow naprawde duzej filozofii niepotrzeba ... to nie jest xlt :jump pozdrawiam gwene ps moze w temacie xsow niech wypowiadaja sie osoby chodzace na codzien z ta wykrywka (powiedzmy dluzej niz rok) |
|
| Autor: | Van Worden [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 19:55 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Gwene - Ja akurat mieszczę się w kategoriach opisanych przez Ciebie, bo miałem okazję używać ten sprzęt długo i w różnych warunkach. Jeśli chodzi o programy, to jak najbardziej można się sporo dowiedzieć i sporo zmienić, ale to wiedzą tylko doświadczeni eksplorerzy ;) Argumenty o kiepskiej ergonomii nie biorą się z powietrza i wygłaszają je nie tylko użytkownicy, ale także oficjalnie w tej sprawie wypowiadał się już Minelab :skromny To, że Tobie się świetnie chodzi przez 8 godzin, nic Cię nie boli, nie narzekasz i należysz do grupy użytkowników, których Bóg wyposażył w prawdziwe "męskie" ramiona, to tylko pogratulować :1 Są jednak tacy, którzy potrafią przyznać, że ich "najlepsza na świecie maszyna" ma troszkę wad i chętnie korzystają z rad i pomysłowości innych, zamiast ich hurtem obrażać czy ośmieszać :( Poniżej mail, który dostałem od pomysłodawcy w którym sugeruje aby w drodze eksperymentu włożyć do standardowego podłokietnika n.p. zwinięty ręcznik, podnosząc w ten sposób ramię i zmieniając środek ciężkości. Andy jest bardzo doświadczonym eksplorerem (fanty mówią za siebie) i nie boi się przyznać, że eksy mają oprócz niewątpliwych zalet także swoje mankamenty. Cytuj: I have been using this system of armrest for about 5 years now without a problem although you do eventually get arm ache with this system you are able to detect for much longer than without it, I can't really see how it would give you wrist ache, as all it does is alter the centre of gravity. The other thing is to make sure that your armcup is right at the top of its slide, as this evens out the leverage.
As a simple experiment you could try packing out your arm from your armrest, about 2 - 3 inches away from the stem with a cloth or small towel and try swinging your machine, you should find that it feels much more balanced in your hands, |
|
| Autor: | 111 [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 22:38 ] |
| Tytuł: | |
Na podstawie fotki, wydaje mi się, że ten nowy uchwyt nie obejmuje ręki tak samo jak oryginalny, przez co chwyt dłonią musi być mocniejszy i nadgarstek rzeczywiście może być bardziej "wysilony' Próbowałem z podciągnięciem paska do góry i zamocowanie drugiego tak by ręka w uchwycie była od niego oddalona i jednocześnie pewnie trzymała się w pasku , ale takie trzymanie wykrywacza nie było po prostu wygodne dla mnie. Już chyba lepszym rozwiązaniem była by przedłużka między sztycą a uchwytem niż ten "motylek" na uchwycie? Ale oczywiście nie miałem tego w ręku , więc to tylko moje przypuszczenia. 111. |
|
| Autor: | Michał_R [ czwartek, 24 sierpnia 2006, 22:52 ] |
| Tytuł: | |
111 napisał(a): Na podstawie fotki, wydaje mi się, że ten nowy uchwyt nie obejmuje ręki tak samo jak oryginalny, przez co chwyt dłonią musi być mocniejszy i nadgarstek rzeczywiście może być bardziej "wysilony'
na fotce widać otwory do mocowania paska więc jak się łapę przypnie to nie ma problemu. |
|
| Autor: | Witcher [ piątek, 25 sierpnia 2006, 00:10 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Biegam z Quattrem juz kolo roku.Jak pewnie wiecie zbudowany jest jak Explorer. Bardzo duzo czytalem o zlej ergonomii tych wykrywaczy. Roznica miedzy np. X70 to 0.5 kg. Wiem ze chodzi o wywazenie... Tylko bieganie po rzyskach i wysokich trawach bardziej "dawalo po lapach" jak wykrywacz byl "ergonomiczny" (a troche wykrywaczy juz w swoich lapkach mialem :) ). Z drugiej jednak strony...Te pare gram wiecej dla kobiet wydaje sie "zabojcze" :jump . Co do tego "patetu"...Nie lepiej oprzec lokiec o ten specjalny pasek? Pozdrawiam |
|
| Autor: | Van Worden [ piątek, 25 sierpnia 2006, 00:52 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: Nie lepiej oprzec lokiec o ten specjalny pasek? Wydaje mi się, że balans działa najlepiej jeśli ręka jest wyżej, ale też zapięty jest pasek.. Tak jest logicznie i działa np. w XLT/DFX i tak też mi to wytłumaczono.. A co do wagi, to oczywiście nie ma znaczenia ile waży wykrywacz, tylko jak rozwiązano ergonomię. Najlepiej jakby ktoś coś takiego sobie zrobił, zamieścił fotki i opisał jak działa. Anglicy chodzą dużo i długo (farciarze :666 ), więc jestem przekonany, że wiedzą co mówią. Podobno w przyszłej wersji eksa (jeśli taka będzie ;) ) tak właśnie ma być rozwiązany przez Minelaba problem złego wyważenia , ale pożyjemy zobaczymy :)
|
|
| Autor: | PANZERULE [ czwartek, 31 sierpnia 2006, 13:29 ] |
| Tytuł: | |
Z calym szacunkiem dla Van Wordena,ale czemu wciskasz uzytkownikom tego wykrywacza takie gu........Chodzisz sobie z whitsem ,jestes zadowolony,wygodnie itp,to co ciebie boli jakis gosc z XS.Skoro my,czyli ci co chodza z tym wykrywaczem jestesmy zadowoleni to czemu starasz sie nam kolejny raz na tym forum wmowic iz ergonomia jest do bani?Ja chodze z tym wykrywaczem i stwierdzam iz jest z nim wszystko OK,nawet wiecej napisze,przez jakis czas chodzilem bez podlokietnika/polamal sie/ i bylo OK.Nie jestem kurduplem i przy wzroscie 188cm,stwierdzam iz ramie +cewka wysuniete na odpowiadajaca mi odleglos rownowazy zasobnik z bateriami,wiec moge trzemac w miejscu do tego wyznaczonym nie przejmujac sie podlokietnikem.Jesli ktos jest niski,moze miec pewne problemy,nie sprawdzalem bo na kolanach nie chodze.Jest rozwiazanie warte uwagi:jesli posiadacie w domu taki przyrzad gimnastyczny,sa to gumy do rozciagania z dwoma uchwytami,to zaczepiona jedna z tych gum na pasku plecaka a drugi koniec za ramie wykrywacza za puszka z elektronika to wykrywacz nic nie bedzie wazyl,jest amortyzowany,machacie tylko na boki niczym sie nie przejmujac i mozecie chodzic nawet 16 godz.jesli nogi pozwola.Patent sprawdzony,polecam. |
|
| Autor: | DarekD [ czwartek, 31 sierpnia 2006, 18:54 ] |
| Tytuł: | . |
:) No właśnie Van Worden, dlaczego starasz się pomóc innym? A fe :) PANZERULE, masz może jakąś fotkę jak to wygląda? Bo mój sovereign też czasem waży zbyt wiele a raz zobaczyć to x razy usłyszeć :) Jak już namierzysz sygnał to jak odkładasz wykrywacz? Zdejmujesz uprząż czy przesuwasz wykrywacz na plecy? Jak to wygląda w zaśmieconym terenie gdy sygnałów dużo? Nie przeszkadza to w kopaniu? Jak mam sporo sygnałów to nawet słuchawek nie zdejmuję. Pasek zapięty non stop, wsuwam/wysuwam rękę. Pozdrawiam Darek & team :) |
|
| Autor: | PANZERULE [ czwartek, 31 sierpnia 2006, 20:33 ] |
| Tytuł: | |
nie mam fotek,i raczej nie bedzie bo aparat wysiadl.Postaram sie to jakos opisac.Na pasie nosnym od plecaka ,na stronie reki w jakiej trzymam wykrywacz na wysokosci ramienia mam zamocowane koleczko.W wykrywaczu ,za elektronika na palaku obwinelem tasma parciana i zamocowalem kolko/mozesz nawet zrobic to z kawalka sznurka/Guma do rozciagania lub taka do mocowania bagazu/do kupienia w markiecie za pare zł/ma na koncach haczyki.Za oba kolka zahaczam gume,tworzac elastyczna szelke.Dziala to w dosc prosty sposob,gdy idzesz wyprostowany,wykrywacz wisi elastycznie odciazajac reke,mozesz wypuscic wykrywacz z reki w trakcie odbierania telefonu lub innej czynnosci a wykrywacz wisi obok biodra,guma nie blokuje ruchow,haczyki od gumy sa latwe w odpinaniu przy kopaniu/ja kopie jedna reka i nie odpinam.Oczywiscie miejsca zamocowania zaleza od dlugosci gumy,jej rozciagliwosci i wzrostu poszukiwacza.Ja podsuwam tylko pomysl ,jaki sam z powodzeniem stosuje przy chodzeniu na polach lub plaskim terenie,w gorach raczej sie to nie sprawdza przy podchodzeniu lub schodzeniu i jednoczesnym przemiataniu terenu wykrywaczem.Jak pisalem to tylko ogolny zarys mojego pomyslu,sprawdzony,dziala,wy mozecie zrobic to w bardziej profesjonalny sposob. |
|
| Autor: | Van Worden [ piątek, 1 września 2006, 01:52 ] |
| Tytuł: | |
Witam! To rzeczywiście dość zabawne, że staranie o jakiś rodzaj ułatwienia pracy z tymi wykrywaczami spotyka się z krytyką :lol: W końcu jeśli ktoś nie chce sobie pomóc, to zwyczajnie nie musi korzystać z żadnych rad i cześć.. To nie ja wymyśliłem tezę o złej ergonomii tego sprzętu tylko doświadczeni użytkownicy a tezę tę poparł sam Minelab, który w przyszłej wersji (o ile będzie) obiecał to zmienić :skromny Niedługo na forum XLT pojawi się rozwiązanie dla wszystkich, którzy sie męczą ze swoim sprzętem, nie ważne jaka naklejka jest na obudowie :1 |
|
| Autor: | PANZERULE [ piątek, 1 września 2006, 07:57 ] |
| Tytuł: | |
Tu nie chodzi o dobre rady,sprawdzone, itp ale to ta konkretnie jaka przedstawiles.Jestem ciekaw czy sam byc takie cos zamontowal w swoim wykrywaczu,wiercil w nim .Swoja droga,wystarczylo by zrobic podkladke pod caly element podlokietnika i dac dluzsza srube.Z ta ergonomia,zapewne sam zauwazyles iz kolejny raz znalazlo sie kilku masochistow co twierdza iz wszystko jest OK.Mam propozycje,jako uzytkownik innych wykrywaczy moze jesli natrafisz na jakies porady na temat ME przedstaw je na forum bez dodawania swoich opinii i nie staraj sie przekonywac do swoich tez zadowolonych uzytkownikow. |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|