https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Ace 250-porada https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=30739 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | gnooom [ niedziela, 27 sierpnia 2006, 14:49 ] |
| Tytuł: | Ace 250-porada |
Witam,od niedawna mam Ace 250.To moj pierwszy wykrywacz.Mam takie pytanie.Na poszukiwaniach czesto mialem krotkie sygnały.Wykrywacz wskazywal duza głebokosc.W tym momencie właczalem funkcje pinpoint i na jej podstawie ocenialem wielkosc przedmiotu.I tu pojawia sie problem:otoz czy jesli sygnał jest krotki i pinpoint wyje tylko w małym obszarze to czy przedmiot znajdujacy sie w ziemi jest w przyblizeniu wielkosci tego obszaru czy jest inaczej?? Z checia przeczytam wszelkie opinie.pzdr |
|
| Autor: | bogdans [ niedziela, 27 sierpnia 2006, 15:55 ] |
| Tytuł: | |
witam! Nie za bardzo rozumiem okreslenie "krótki sygnał". Opisz może w którym miejscu wyświetlacza on się pojawia i jaki ma charakter. Ja osobiście chodzę cały czas na ustawieniu JEWELRY. Podczas poszukiwań ( na polach, nieużytkach) najbardziej cieszą mnie sygnały ze środka skali przy wskazaniu głebokości max na dwie kreski i oczywiście stałe w każdym kierunku omiatania. W dotychczasowych moich poszukiwaniach sygnały z prawej strony skali, którym jednocześnie przewaznie towarzyszy wskazywana duża głebokość oznaczały pewne wykopanie czegoś dużego, najczęściej żelaznego złomu (jakies duże blachy, kawałki maszyn rolniczych). Pinpointa uzywam nie do okreslania wielkości przedmiotu, ale do precyzyjniejszej jego lokalizacji. pozdrawiam bogdans |
|
| Autor: | gnooom [ niedziela, 27 sierpnia 2006, 17:52 ] |
| Tytuł: | |
Krótki sygnał czyli "ledwo piknięcie" Jest to głownie dzwięk wskazujący coś żelaznego."po prostu" piszemy oddzielnie - błąd ortograficzny!!! idąc z wykrywaczem słysze to piknięcie.Kiedy zatrzymuje sie nie po kazdym przesunieciu cewki to pikniecie sie powtarza ale wykrywacz wskazuje ze coś jest na głebokości 4 kresek.Kiedy zaś właczam pinpointa na tej 12 stopniowej skali ktora w tym momencie wskazuje ze tak powiem czy cewka jest tuz nad czy dosc daleko od przedmiotu maks 4-5 stopni.Ja zastanawiam sie ze moze tu chodzi o to ze ten przedmiot znajduje sie w granicy głebokości na jaka jest wstanie go wykryc wykrywacz i stad tak sie dzieje.Moze troche pogmatwalem ale mam nadzieje ze da sie zrozumiec o co chodzi:) Pytam o to bo ja w takim momencie nie zaczynam kopac gdyż sadze ze to pewnie tylko jakis maly smiec albo odlamek a moze jestem w błedzie.pozdrawiam |
|
| Autor: | bogdans [ niedziela, 27 sierpnia 2006, 18:39 ] |
| Tytuł: | |
witam! Myślę, że takie korespondencyjne uczenie się wykrywki to tylko dodatek do wiedzy jaką pozyszkasz bezpośrednio na wykopkach :). Moim zadaniem na początku powinienes kopać wszystkie sygnały i to własnie w celu poznawczym (ja własnie tak robiłem na początku). Po jakimś czasie na tyle poznasz reakcje ace250, że bedziesz wiedział które sygnały opłaca się kopac a których nie. W większości przypadków zaczynam kopać wówczas gdy sygnał jest niezmienny (lub tylko nieco zmienny) w wszystkich kierunkach przemiatania cewką nad zalegającym fantem. To "ledwo piknięcie" o którym piszesz to zapewne oznaka tego, że fant lezy na skraju zasięgu wykrywacza. Osobiście przeważnie odpuszczam sobie takie sygnały ponieważ pola są duże i wole poszukac pewniejszego sygnału niż kopać takie niepewne. pozdrawiam bogdans |
|
| Autor: | Zientas [ poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 13:02 ] |
| Tytuł: | |
Zauważyłem, że ACE potrzebuje czasem więcej czasu by "stwierdzić", że pod cewką znajduję się żalazo, a nie kolor. Objawia się to właśnie tak, że najpierw jest pojedynczy sygnał (kolor), a przy ponownym machnięciu nad przedmiotem pojawia się już żelazo i wykrywka już nad tym fantem nie piszczy (milczy bo ma włączone "jelewery") i wskazuje już cały czas IRON. Mój sprzęt także niestety lubi się czasem odezwać po uderzeniu cewką w kępę trawy czy korzeń, ale nie jest to regułą i wtedy także mam doczynienia z pojedynczym sygnałem. Inna sprawa, to właśnie wspomniany przez poprzednika, zasięg graniczny. Tu także mamy do czyniena z pojedynczym sygnałem, ale nie wskakuje później na IRON, ani nie jest spowodowany uderzeniem o coś. Czasem kopię taki sygnał (można niekiedy namierzyć fant), ale bywa, że jest to "głęboki, zardzewiały gwóźdź". Kiedy wskazania na "telewizorze" skaczą po całej skali (między iron a silver) to często jest to spore żelastwo pod cewką. Można to także stwierdzić namierzaniem, widać wtedy jak duży jest przedmiot (np. poziom sygnału namierzania max. na długości 50 cm). Podobne efekty występują, gdy dzwoni telefon GSM lub gdy używasz krótkofalówki (zakłócenia) ;) Pozdrawiam! |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|