https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Garrett ace 150 czy inny? https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=31475 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | gefreiter [ piątek, 8 września 2006, 13:51 ] |
| Tytuł: | Garrett ace 150 czy inny? |
Witam, Planuję zakupić swój pierwszy wykrywacz. Nigdy nie miałem z czymś takim do czynienia, więc chciałbym na początek zakupić coś prostego w obsłudze i oczywiście nie drogiego tak gdzieś do 600 zł. Przejżałem tysiące postów na ten temat i na pierwszą wykrywke jest polecany rutus, rzecz w tym, że nowy jest dla mnie zadrogi a używanego nie chcę. Fanty, które chciałbym wyciągać to monety, guziki, bizuteria i łuski. Zastanawiam się nad kupnem Garrett ace 150. Czy ten wykrywacz wykryje te fanty? A może inny wykrywacz w tej cenie np. Bounty Hunter Tracker IV lub Bounty Hunter Fast Tracker. |
|
| Autor: | MichalMag [ piątek, 8 września 2006, 14:42 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Ace 150 powinien bardzo dobrze sie sprawdzic na tego typu rzeczach jak chcesz kopac. |
|
| Autor: | Hadess [ piątek, 8 września 2006, 14:45 ] |
| Tytuł: | Re: Garrett ace 150 czy inny? |
gefreiter napisał(a): Witam,
Planuję zakupić swój pierwszy wykrywacz. Nigdy nie miałem z czymś takim do czynienia, więc chciałbym na początek zakupić coś prostego w obsłudze i oczywiście nie drogiego tak gdzieś do 600 zł. Przejżałem tysiące postów na ten temat i na pierwszą wykrywke jest polecany rutus, rzecz w tym, że nowy jest dla mnie zadrogi a używanego nie chcę. Fanty, które chciałbym wyciągać to monety, guziki, bizuteria i łuski. Zastanawiam się nad kupnem Garrett ace 150. Czy ten wykrywacz wykryje te fanty? A może inny wykrywacz w tej cenie np. Bounty Hunter Tracker IV lub Bounty Hunter Fast Tracker. polecam opcje szukaj, tak się składa że niedawno przeglądałem stare tematy o wykrywkach i ok. co 10 temat był o ACE 150/200 pozdrawiam HAdess :666 |
|
| Autor: | Michał_R [ piątek, 8 września 2006, 15:08 ] |
| Tytuł: | |
Ja bym błąd ortograficzny!!! coś używanego ale z wyższej pułki , miałem oklazję chodzic z ACE 250 i... wygląda to jak zabawka dla dzieci , to co mam myslec o 150 :666 w cenie ok. 600zł można znaleźć naprawdę dobrą wykrywkę może bez gwarancji ale komfort urzytkowania i zadowolenie na pewno bedzie wieksze ;) viewtopic.php?t=31425 Hadess a o tych wykrywkach to nikt nigdy nie pisal :que |
|
| Autor: | Zientas [ piątek, 8 września 2006, 16:02 ] |
| Tytuł: | |
Michał_R napisał(a): miałem oklazję chodzic z ACE 250 i... wygląda to jak zabawka dla dzieci
Wyglądem się nie ma co sugerować. ACE na początek to naprawdę dobry sprzęt! |
|
| Autor: | Michał_R [ piątek, 8 września 2006, 17:23 ] |
| Tytuł: | |
Zientas napisał(a): Wyglądem się nie ma co sugerować. ACE na początek to naprawdę dobry sprzęt!
a czy ja powiedziałem że jest zły ;) |
|
| Autor: | Matejko [ piątek, 8 września 2006, 18:18 ] |
| Tytuł: | |
Witam gefreiter !! Jeśli chcesz kupić ACE, to dozbieraj "parę trzy" i kup ACE 250. Jest troche droższy, ale ma pinpoint (namierzanie) - bardzo przydatna funkcja przy poszukiwaniu drobnicy. Mniej się "naryć" trzeba, no i fanta nie trafisz saperką - chyba, że "wybitnie utalentowany i celny" jesteś. :D Poza pinpointem, 250-tka jest trochę bardziej rozbudowana. Porównaj sobie te dwa modele, i przemyśl sprawę. Moim zdaniem, warto. Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo |
|
| Autor: | Bisu [ piątek, 8 września 2006, 19:39 ] |
| Tytuł: | |
Matejko napisał(a): chyba, że "wybitnie utalentowany i celny" jesteś. :D
Matejko ale żeś mi teraz z łopaty dowalił normalnie :luv w moim rutusie pin-point już mnie raz zawiódł na talarku. Niby to kopałem na około sygnału ale później się okazało że był on w rzeczywistości 10cm przesunięty. I tak oto go uszkodziłem :cry: No sam nie wiem może było to spowodowane tym że moneta stała na sztorc. |
|
| Autor: | Matejko [ piątek, 8 września 2006, 20:13 ] |
| Tytuł: | |
Bisu napisał(a): może było to spowodowane tym że moneta stała na sztorc.
Witam ! Raczej "na płask" leżała w ziemi... Jeśli moniak leży w ziemi horyzontalnie, to daje bardzo dobry sygnał. Żeby go "wypinpointować", trzeba się czasami zdrowo przyłożyć. Sam mam bardzo dobry "pinpoint" w swojej wykrywce - ale wiem, że technika to nie wszystko. Potrzeba jeszcze trochę "zrozumienia" sprzętu. Wbrew pozorom, dobry sygnał jest trudno namierzyć "co do milimetra" - chyba, że jest bardzo płytko (10cm-góra). Jeśli coś zalega głębiej, to dobry sygnał jest jakby "szerszy" na powierzchni ziemi. Wtedy właśnie potrzebne jest obeznanie z wykrywką, i znajomość "języka" jakim do Ciebie mówi. ;) Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo |
|
| Autor: | gefreiter [ piątek, 8 września 2006, 20:51 ] |
| Tytuł: | |
Witam, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Porównywałem ace 150 z ace 250 no i zgodzę się, że ace 250 ma bardziej rozbudowane funkcje. Co do funkcji nanierzania w ace 250 czy jakimś innym wykrywaczu z wyższej półki to jak sam Matejko napisałeś trzeba trochę się znać i rozumieć się ze sprzętem a i że dobry sygnał jest trudno namierzyć co do milimetra. Tak więc myślę, że jak na początek wystarczyłby mi ace 150 posiada on podstawowe funkcje no i 3 tryby pracy. Z drugiej strony nie wiem jak długo będę miał zapału do poszukiwań ;) , więc wolę wydać mniej kasy i zaznajomić się z działaniem wykrywacza mniej "wypasionego". Jeśli później ne będzie spełniał moich oczekiwań zawszę bedę mógł go sprzedać i kupić coś lepszego. Pozdrawiam gefreiter |
|
| Autor: | Matejko [ piątek, 8 września 2006, 21:03 ] |
| Tytuł: | |
Twoja wola, Panie. Ja bym jednak kupił 250-tkę. Lepszy jest, i łatwiej sprzedać jako używany. Zastanów się - podstawowe funkcje, to nie wszystko. Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo |
|
| Autor: | Grzebiuszka [ wtorek, 12 września 2006, 23:37 ] |
| Tytuł: | |
250-tka jest czulsza od 150-tki.Oba różnią się elektroniką.Grzebiuszka |
|
| Autor: | giller [ środa, 13 września 2006, 00:10 ] |
| Tytuł: | |
Jeśli chcesz mieć Gareta, to wstrzymaj się trochę, dozbieraj kasy i kup 250tkę. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|