Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 13:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 stycznia 2003, 23:14 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 24 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 964
Witam. <BR>Jeszcze przed powstaniem tego forum, w czasie rozmowy z Bacchusem, obiecalem mu opisanie na tej stronie po jej powstaniu wrazen z uzytkowania nowo nabytego GTI 2500. Poniewaz nie lubie opowiadac o czyms o czym nie mam pojecia, wstrzymywalem sie z tym przez blisko rok. Obecnie, po wielu godzinach spedzonych z tym sprzetem w terenie, przyszla pora na dotrzymanie obietnicy. <BR>GTI 2500 jest topowym modelem Garretta, co oznacza ze ma wszystkie mozliwe bajery jakie tylko mozna sobie wyobrazic w wykrywaczu, oraz bardzo dobre osiagi, co mozna prawdzic miedzy innymi na stronie Dark~a. Ja dodatkowo przy wyborze kierowalem sie mozliwoscia przerobienia go w wykrywacz typu "two box", za stosunkowo niewielkie pieniadze. Od razu musze powiedziec ze gdybym obecnie kupowal wykrywacz, tego argumentu nie bralbym pod uwage - GTI 2500 w wersji "two box" jest dwa razy wiekszy, i dwa razy ciezszy od Whitesa TM 808, a zapewniam ze przy calodniowych poszukiwaniach jest to argument wart rozwazenia. <BR>Decydujac sie na kupno Garretta GTI 2000 (to samo co GTI 2500, tylko bez mozliwosci przerobki na "two box"), oraz przykladowego TM 808, zaplacimy tylko troche wiecej, a mamy do dyspozycji az dwa wykrywacze, oba bedace jednymi z najlepszych w swojej klasie, wsrod wszystkich typow obecie produkowanych. <BR>Po krytyce pora na pochwaly: <BR>GTI 2500 pracuje zarowno w trybie statycznym, jak i dynamicznym, co pozwala mu sprawdzac sie doskonale jako sprzet do poszukiwania monet,lub innych drobnych przedmiotow, jak i militariow. Przy szukaniu w trybie dynamicznym mamy do dyspozycji dyskryminacje, ktora mozemy okreslic jednym slowem - CUDO!!! Mozemy wyeliminowac praktycznie kazdy sygnal jaki chcemy - przy szukaniu monet, praktycznie nie zdarza mi sie wyciaganie gwozdzi, odlamkow czy tez innych drobnych smieci zelaznych. Wykrywacz nawet przy wlaczonej dyskryminacji, sygnalizuje jednak duze przedmioty zelazne, sygnal jest jednak duzo slabszy, i pojawia sie rowniez odpowiednia informacja na skali umieszczonej na wyswietlaczu. Po lepszym poznaniu sprzetu, informacje pojawiajace sie na skali sa duzym ulatwieniem w poszukiwaniach - powiem tylko ze szukajac na plazy, bylem w stnie rozpoznac nominal monety jaka znalazlem, zanim ja wykopalem. <BR>Oprocz skali, wykrywacz ma jeszcze mozliwosc zmiany sygnalu dzwiekowego, w zaleznosci od rodzaju metalu jaki zostal namierzony. Inny dzwiek wydaje po znalezieniu zelaza, a inny np przy srebrze, czy miedzi. Ja osobiscie tej funkcji nie uzywam, ale jesli ktos lubi... Jesli przy dzwiekach juz jestesmy, to istnieje mozliwosc ustawienia odpowiedniej dla nas w danej chwili sily dzwieku - bardzo przydatna opcja, pozwalajaca uniezaleznic sie od sluchawek. Tutaj mozliwosci sa naprawde spore - dzwiek moze byc ledwie slyszalny, lub glosny jak klakson samochodowy. <BR>Wykrywacz ma fabrycznie ustawionych kilka programow, ktore teoretycznie powinny pomoc w poszukiwaniach - zdecydowania proponuje je olac, i samemu sobie dopasowac parametry wykrywacza. Np. szukajac monet na plazy, na fabrycznym programie "coins" przegapimy wszystkie 2 i 5 zlotowki jakie leza pod piaskiem. <BR>Przy szukaniu w trybie statycznym trzeba zadbac o odpowiednie ustawienie sygnalu wiodacego - w przeciwnym razie mozna oszalec od ilosci sygnalow. Pracujac w tym trybie wykrywacz jest bardzo czuly - helm mozna namierzyc na 1,3m. Paradoksalnie, czulosc ta jest czasem przeszkoda, np szukajac w terenie zasmieconym odlamkami, sygnal wiodacy musi byc ustawiony na granicy slyszalnosci, i nie mozna szukac na czulosci ustawionej na maxa - wykrywacz zwariuje, a my razem z nim. <BR>GTI 2500 jest dosyc ciezki - jest to jednak jak sie zorientowalem cecha wszystkich wykrywaczy z najwyzszej polki, podobnie wazy zarowno Minelab Explorer, jak i Whites XLT Spectrum. Co prawda istnieje mozliwosc noszenia czesci wykrywacza mieszczacej baterie i glosnik przy pasku, ja jednak to odradzam - po kilkunastu wypadach w teren kabel laczacy baterie z wykrywaczem sie przeciera, dodatkowo istnieje ryzyko przeciecia go saperka podczas kopania. <BR>Przechodzac do wnioskow koncowych - GTI 2500 jest bardzo dobrym sprzetem, nie nadajacym sie jednak dla poczatkujacych poszukiwaczy. Jest to sprzet dla ludzi ktorzy maja juz w poszukiwaniach pewna wprawe, oraz sa zdecydowani zainwestowac w swoje hobby calkiem spora kase. Zapewniam jednak ze inwestycja ta na dluzsza mete sie zdecydowanie oplaca. <BR>Pozdrawiam - jankos. <BR><BR><BR><font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: jankos dnia 2003-01-25 18:31 ]</font>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 stycznia 2003, 05:31 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 23 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 244
Lokalizacja: Elk (woj. Warminsko-mazurskie ) , chwilowo w U.S.A.
Witam Jankos <BR> Ciekawy opis , <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> mam pare pytank tzn; <BR>--czy skala wielkosci i glebokosci pokazuje bez przeklaman? <BR>--na jak dlugo wystarcza zasilanie w terenie ? <BR>-- czy tez GTI 2500 warjuje jezeli przechodzisz pod linja wysokiedo napiecia ? ( Wnite`s XLT Spectrum warjuje gdy przechodze z nim w poblizu lini wysokiego napiecia ) <BR>--posiadasz przystawke "two box" ? Jezeli tak to czy moglbys podac jakies osiagi (np. na jakiej glebokosci potrafi znazezc helm w ziemi ) Chodzi mi o porownanie , gdyz posiadam "two box" ale z innym modelem Garrett`a (Master hunter CX ) , kto wie moze GTI ma leprze osiagi przy wspolpracy z ta przystawka niz Master Hunter ? <BR> <BR>Dzieki i Pozdro
[addsig]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 stycznia 2003, 07:31 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 24 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 964
Witam. <BR>Co do informacji o wielkosci fantu, i glebokosci na jakiej lezy, to znaczaco odbiega to od tego co podaje producent. Nie jest to jednak problemem, gdyz po poznaniu sprzetu, nie ma trudnosci z interpretacja tego co widac na wyswietlaczu. Ja osobiscie uwazam te funkcje za bardzo przydatna, i ulatwiajaca szukanie. <BR>Baterie (8 paluszkow) wystarczaja przecietnie na jakies 40h poszukiwan. Zdarzalo mi sie jednak szukac na jednych bateriach bliski 80h, ale byly i takie ktore padly po 10. Obecnie kupuje baterie alkaliczne, w cenie okolo 2,5zl za sztuke - drozszych nie ma sensu, gdyz maja taka sama zywotnosc, tansze rozladowuja sie blyskawicznie. <BR>Z szukaniem pod liniami wysokiego napiecia nigdy nie mialem powazniejszych problemow - sprzet zachowuje sie stabilnie. <BR>Jesli idzie o szukanie z przystawka "two box" to tutaj osiagi sa zblizone do Whitesa TM 808, i np skrzynke do MG widzi na jakies 1,6 - 1,8m. Helmu nim jeszcze nie namierzylem, wiec sie nie wypowiem. Przypuszczam jednak ze osiagi beda zblizone do MH CX, jesli lepsze to niewiele. Ja bardzo rzadko szukam z "two box", kazdy kto mial do czynienia z takim wykrywaczem (obojetnie jakiej firmy), wie ze w porownaniu z szukaniem przy pomocy zwyklej cewki jest to koszmar, a ja za nerwowy jestem <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif">)) <BR>Pozdrawiam - jankos. <BR> <BR> <BR><font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: jankos dnia 2003-01-25 06:32 ]</font><BR><BR><font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: jankos dnia 2003-01-25 06:33 ]</font>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 stycznia 2003, 21:23 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Ty jestes nerwowy? <BR>Jakos niezauwazylem. <BR> <BR>Swietny opis.Gratulacje. <BR> <BR> <BR> <BR>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 stycznia 2003, 21:49 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Dzidek, uzyj w swoim XLT funkcji "transmit frequency" i doswiadczalnie ustaw inna czestotliwosc pracy nie zdudniajaca sie z zakloceniami. Problem ustapi. <BR>Pozdrawiam <BR>Mrand


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 26 stycznia 2003, 01:02 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 23 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 244
Lokalizacja: Elk (woj. Warminsko-mazurskie ) , chwilowo w U.S.A.
Dzieki Mrand <BR> Wiesz opanowanie wszystkich opcji w XLT to niezle wyzwanie , szczegolnie jak sie posiada opis obslogi po angielsku <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_wink.gif"> . A i jeszcze jedno Mrand ta opcja , wspomniana przez ciebie jest ta sama ktora stosuje sie przy szukaniu w obecnosci innych wyktywaczy (np. 3 kilesi szuka razem blisko siebie ) tak? <BR> <BR>Dzieki i Pozdro
[addsig]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 26 stycznia 2003, 11:29 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Oczywiscie, ze tak bo wlasciwie chodzi o to samo. <BR>Zwroc sie do Piotrka Szyngiery (Proscan). On na pewno ma tlumaczenie instrukcji do XLT i z pewnoscia Ci udostepni, za jakas oplata <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR>Pozdrawiam <BR>Mrand


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 22:30 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 24 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 964
Witam Robi. <BR>Odpowiadajac na Twoje pytania: <BR>Jesli chodzi o szukanie na plazy, to niestety nie da sie odroznic monet od kapsli po wodce, daja podobny sygnal jak moneta 5 zl. Podobnie jest z pull-tabami, te z kolei daja sygnal jak 2 zl, na skali tez sa pokazywane w tym samym miejscu. Jesli idzie o kapsle po piwie, i folie aluminiowa, to z tym nie ma problemu - po nabraniu wprawy identyfikuje je bez problemu. Monety postawione na sztorc znajdowalem wielokrotnie - czyli to tez nie problem. Co do wycinania monet - czesto znajduje PRL-e, trafilem juz praktycznie wszystkie nominaly. Zaznaczam jednak ze nie szukam na bardzo ostrych ustawieniach dyskryminacji - wole sobie zostawic pewien margines, powodem jest bizuteria, i zegarki ktore tez czasem sie trafiaja, a ktore moga dawac sygnal znaczaco rozny od monet. <BR>Jesli idzie o stabilnosc, to ten problem dla mnie nie istnieje, obojetnie czy szukam w trybie statycznym, czy dynamicznym wykrywacz sam sie dostraja. Oczywiscie jest opcja recznego strojenia do gruntu, ale uzywam jej tylko wtedy gdy uzywam wykrywacza jako "two box". <BR>Jesli nie chcesz aby wykrywacz piszczal przy ocieraniu sie o krzaki, uderzeniach w korzenie, itp. sytuacjach wystarczy minimalnie zmniejszyc jego czulosc i po problemie. <BR>Pozdrawiam - jankos. <BR> <BR><BR><font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: jankos dnia 2003-01-27 21:31 ]</font>


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 stycznia 2003, 03:22 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 23 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 244
Lokalizacja: Elk (woj. Warminsko-mazurskie ) , chwilowo w U.S.A.
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Quote:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> <BR>On 2003-01-26 10:29, Mrand napisał: <BR>Oczywiscie, ze tak bo wlasciwie chodzi o to samo. <BR>Zwroc sie do Piotrka Szyngiery (Proscan). On na pewno ma tlumaczenie instrukcji do XLT i z pewnoscia Ci udostepni, za jakas oplata <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <BR>Pozdrawiam <BR>Mrand <BR></BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR><TR><TD><HR></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End --> <BR> <BR>Jeszcze raz dzieki <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif"> <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif">
[addsig]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 10 lutego 2003, 01:02 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): niedziela, 9 lutego 2003, 01:00
Posty: 142
Witam, <BR>Interesujący opis ale mam kilka pytań: Czy przy użyciu przystawki Two-box pinpoint jest w miare precyzyjny? Jest może możliwość jakiejś dyskryminacji, jakiej wielkości przedmioty są pomijane? I czy to prawda, że wykrywa też pustościany? Noszę się z zamiarem nabycia ramy i bardzo byś mi pomógł.
[addsig]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 10 lutego 2003, 09:10 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 24 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 964
Witam. <BR>Dyskryminacja nie dziala kiedy szukasz z "two box". Wykrywacz pracuje wtedy w trybie statycznym (all metal), tak poza tym to nie mialo by to wiekszego sensu <IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/icon_smile.gif">Namierzanie jest dosyc precyzyjne. <BR>Pomijane sa wszystkie male przedmioty, takie jak luski, odznaczenia, male odlamki. <BR>GTI 2500 nie wykrywa pustych przestrzeni pod ziemia - taka funkcje ma Whites TM 808. <BR>Pozdrawiam - jankos.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 lutego 2003, 02:56 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 23 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 244
Lokalizacja: Elk (woj. Warminsko-mazurskie ) , chwilowo w U.S.A.
Witka ] <BR> <BR>Jankos niom wlasnie nie wykrywa pustych podziemnych przestszeni , ja jak nabywalem swoj two box to kolo mnie zapwenial ze wykrywa hehehe meczylem sie sezon caly , testy i w ogóle i dupa , chyba ze jestem za ciemny albo sa tak male roznice ze ich niedostrzegam > <BR> <BR>Pozdro <BR> <BR><IMG SRC="/Forum/phpBB/images/smiles/diabel.gif">
[addsig]


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 lutego 2003, 09:31 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Gdy się dowiesz na jakiej zasadzie two-boxy "wykrywają" pustki przestaniesz się dziwić. Niekiedy jest to zupełnie niemożliwe i nie ma w tym nic dziwnego. <BR>Pozdrawiam <BR>Mrand


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 sierpnia 2006, 13:09 
Offline
Starszy Szeregowy
Starszy Szeregowy

Dołączył(a): niedziela, 22 maja 2005, 22:51
Posty: 11
Lokalizacja: Centrum
Jankos - jako, że jesteś tu GURU w temacie GTI 2500 proszę o pilną pomoc.
Chwilowo jestem w posiadaniu takiego sprzętu. Na co dzień śmigam z HS-3 i twierdzę, że to jedna z najlepszych wykrywek na militaria.
Nie mam instrukcji w ojczystym języku a sprzęt muszę oddać do konca wakacji więc mało mam czasu na rozkminienie jego wszystkich funkcji.
Generalnie chodzi mi o to by ustawić go w sposób najbardziej zbliżony do statycznego Smętka.
Szukam tylko militarki na dyskrymie odrzucającej małe żelazne przedmioty tj. gwoździe, śruby, małe odłamki i kapsle.
Podpowiedź mi jak ustawić ten sprzęt w trybie statycznym eliminując ww przedmioty - czy jest to w ogóle możliwe?

ps. innych użytkowników też oczywiście proszę o pomoc - hlife :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 2 sierpnia 2006, 18:55 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): środa, 24 kwietnia 2002, 00:00
Posty: 964
Cześć!
XXX??? - widzę, że się znasz na ludziach :luv
Co do ustawień wykrywacza, to nie ma możliwości dyskyminowania czegokolwiek w trybie statycznym - w tym trybie wykrywka ciągnie wszystko jak leci.
Na początku rozróżnianie wielkości fantu na podstawie sygnału jest problemem, jednak po zaprzyjaźnieniu się ze sprzętem nie ma z tym kłopotu. Pomocny jest też wywietlacz - duży fant jest faktycznie pokazywany jako duży.
Jeśli szukasz w trybie statycznym to zdecydowanie polecam słuchawki - naprawdę jest dużo łatwiej.

Pozdrawiam - jankos.
P.S. Też uważam że HS-3 jest jedną z lepszych wykrywek na militarkę


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL