https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Garrett ACE 250 - kolejny sprzęt ?? https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=31552 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Bisu [ niedziela, 10 września 2006, 13:23 ] |
| Tytuł: | Garrett ACE 250 - kolejny sprzęt ?? |
Witam wszystkich. Wczoraj na chacie PS został poruszony temat ACE 250. Mianowicie chodzi o to, czy warto sie na niego przesiadać z Rutusa First ? Sprawa wygląda tak że przykładowo szukam 2 wykrywacza, ma on być typowo na monetki z dobrymi osiągami i ergonomią. Rutus Ultra II- polski dobry wykrywacz, dobre osiągi no i super service :1 Sprzęt uniwersalny. Garrett ACE 250- firma zagraniczna z "tradycjami" wykrywacz raczej na drobnice, wyświetlacz LCD i kanarkowaty kolor :1 Czy warto dodać te kilkadziesiąt PLN i kupić ACE 250 ? Czy ACE 250 może zostać monetkowym następcą po Rutus'ie ? Chodzi o to że wykrywka ma być na dłuższy czas.Ogólnie zależy mi na tym aby użytkownicy Garrett'a wymienili "+" swojej maszyny, ale i także przedstawili jej wady. Tak samo rzecz biorąc z Rutusem ;) Za wszelkie odpowiedzi (i podpowiedzi) z góry dziękuję. PS. Żeby nie było trucia to już od razu mówię że cały dzień siedziałem w archiwum i na te tematy czytałem. |
|
| Autor: | RUTUS [ niedziela, 10 września 2006, 13:25 ] |
| Tytuł: | |
witam! Bierz Garetta bo się zaraz zrobi że tu jakaś kryptoreklama itp. pozdrawiam . |
|
| Autor: | Bisu [ niedziela, 10 września 2006, 13:40 ] |
| Tytuł: | |
Arek nie przesadzaj ;) , temat ma być prosto z serca i bez żadnych kłótni, bez żadnej reklamy itp. Dla tego też napisałem żeby ujawniać także i minusy sprzętu. |
|
| Autor: | Rav79 [ niedziela, 10 września 2006, 22:35 ] |
| Tytuł: | |
Witam Wygląda na to, że idziesz tą samą drogą, którą ja szedłem. Zaczłąłem od firsta i przesiadłem się na Ace 250. Kopałem tylko drobnicę. Ace 250 jest od firsta lżejszy ale w trudnym terenie jego mała waga i eliptyczna, "bardzo dziurawa" cewka moga sprawiać trudności w przemiataniu (np. na rżysku). Zasięg ma nieznacznie większy od firsta. Zasilanie takie samo. Wyświetlacz ze wskazaniem głębokości i przwodności wykrytego przedmotu oraz "monetkowy gong" to chyba największe plusy tej wykrywki. To tego selektywna, "wycinana" dyskryminacja i super pinpoint. Ogólnie-może nie porażający ale zawsze krok do przodu jeżeli chodzi o drobnicę... pozdrawiam R |
|
| Autor: | Bisu [ niedziela, 10 września 2006, 23:06 ] |
| Tytuł: | |
Dzięki Rav79 za odpowiedź :1 Sam nie wiem czemu, niektórzy mówią że to wykrywka z niskimi zasięgami, która nadaje się do szukania pod dywanem. Ja co prawda jestem innego zdania. Widziałem co ACE 250 potrafi wyciągnąć, a dokłądnie to jeden kolega z PFE który go posiada. Ale tym razem chodzi mi o wykrywke na dłuższy czas. Coś co mogło by mnie zadowolić przez najbliższe lata. Myśląc o tym mógł bym jeszcze trochę poczekać i dozbierać więcej przędzy, i kupić coś z Tesoro lub/albo Whites'a. Jeżeli chodzi o Tesoro wiem że wybrał bym Cibole. Co do whites'a polecano mi Prizm II. Nie wiem jak to jest z jego ergonomią, ale zapowiada się że sprzęt spokojnie nada sie na drobnice. Do Whites'a zniechęca mnie jedynie cena serwisu :n Tak więc z racji tego że może być trudno ze średnim tempem zdobycia jeszcze ok. 600zł na np. Tesoro Cibole wybrałem Ultre II i ACE 250. Chyba że sami sądzicie żeby jednak troche jeszcze zaczekać i te pieniądze dozbierać do lepszego sprzętu :1 |
|
| Autor: | Lipek [ niedziela, 10 września 2006, 23:15 ] |
| Tytuł: | |
Wiesz to zależy jak długo musiałbyś czekać, żeby dozbierać kase. Czas leci a fanty nie odrastają. Taka prawda niestety, konkurencja jest ogromna. Może się okazać, że zanim uzbierasz to nie będzie za bardzo czego kopać :666 ACE 250 mi się bardzo podobał. Ma super dyskryminację i "gonga" (od razu wiadomo, że jest coś fajnego pod cewką :1 ). Chodziło się z nim ekstra, po kilku godzinach ręka nie bolała. A kolor olej. To jak w samochodach-lakierem się nie jeździ. O Ultrze 2 na tym i innych forach napisano już wiele. Szczerze mówiąc nie wiedziałbym od razu, który wybrać. Wydaje mi się, ze Rutus ma ciut lepsze zasięgi. No i serwis-tu nie trzeba nic mówić. Najpierw uzbieraj kase, a potem się zastanów. Bo jak nie ma kasy, to zadawanie kolejnych 10 pytań o różne wykrywacze nie ma sensu. Pozdrawiam! |
|
| Autor: | gwene [ niedziela, 10 września 2006, 23:17 ] |
| Tytuł: | |
Witam Ja osobiscie bym dozbieral kase a co do prizma i ace to chyba Matejko maluje takimi pedzlemi , cos Ci pewnie podpowie :1 A co do cen serwisu to chyba cos pokreciles ? drogo ?? pozdrawiam gwene ps a fantow starczy jeszcze na pare pokolen tylko trzeba sie dobrze przygotowac i poglowkowac |
|
| Autor: | DarekD [ niedziela, 10 września 2006, 23:47 ] |
| Tytuł: | . |
Co do Prizma to Matejko biega, ale z Prizmem V (bardzo chwali) a nie II, a to spora różnica - cenowa też. Prizm II porównywalny jest własnie z ACE 250 (albo na tym forum albo na forum O jest taki post), a spora różnica cenowa jest wynikiem nie totalnej wyższości technologii tylko wojną cenową między dystrybutorami ACE. ACE jest teraz TANI. Nie, nie jest to zabawka. Mam od kilku dni ACE150 i to też nie jest zabawka do szukania pod dywanem. Pozdrawiam Darek p.s. dobra, znalazłem ten post, ale wklep tam PRIZM w wyszukiwarce to jest jeszcze parę: http://www.odkrywca-online.pl/pokaz_watek.php?id=296630 |
|
| Autor: | Matejko [ poniedziałek, 11 września 2006, 00:39 ] |
| Tytuł: | |
Witam!! Czuję się "wywołany do tablicy". DarekD ma racje, łażę z Piątką, a nie Dwójką - to różnica. Moja kobitka natomiast, pomyka z ACE250. Bisu, powiem Ci tak... Przesiadka z RF na ACE250, to jak przesiadka z autobusu do autokaru. W zasadzie, żadna różnica - oba jadą, tylko komfort inny. :D ACE ma bardziej rozbudowaną elektronike - oczopląsu można dostać od tych wszystkich kwadracików na wyświetlaczu.:) Na pewno jest lżejszy, na pewno wygodniejszy - ale osiągi ma podobne do RF. Jeśli już chcesz sie przesiadać, to odkładaj kase i kup sobie coś naprawde konkretnego. Nie mam tu na myśli Prizma V, jak sie przesiadać - to do samolotu. Odkładaj, aż nazbierasz na używanego XLT. Wtedy będziesz miał wykrywacz na kilka lat. Spokojnie, i bez emocji - to co znajdujesz, nie zależy od klasy sprzętu... Fart i wiedza się liczą - sprzęt masz dobry. ;) Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo |
|
| Autor: | Bisu [ poniedziałek, 11 września 2006, 18:53 ] |
| Tytuł: | |
Ooo "XLT marzenia milonów" :jump . heh no Kurcze tylko uzbierać te powyżej 3000 PLN to bym zdechł prędzej :D Chyba jednak posłucham tutaj kolegów, i kupie Tesoro Cibola. No ja od sierpnia uzbierałem do teraz 200zł, ale od czegoś trzeba zacząć :1 Urodzinki bendą bierzmowanie itp. hehe no i sprzedaje niektóre fanty, oczywiście te które nie są dla mnie aż tak ważne jak monetti, plomby itp. Więc zawsze jakaś kasa wpadnie, no chyba że polecicie jakijś inny sposób zarobkowania ;) |
|
| Autor: | Michał_R [ poniedziałek, 11 września 2006, 19:37 ] |
| Tytuł: | |
Bisu napisał(a): Ooo "XLT marzenia milonów" :jump . heh no Kurcze tylko uzbierać te powyżej 3000 PLN no bez przesady za uzrywanego to nie 3tyś. te kilka stów możesz spuścić. Bisu napisał(a): sprzedaje niektóre fanty, oczywiście te które nie są dla mnie aż tak ważne jak monetti, plomby itp. jak chcesz zarobić w ten sposób musisz częsciej bywać w terenie ;) Bisu napisał(a): Więc zawsze jakaś kasa wpadnie, no chyba że polecicie jakiś inny sposób zarobkowania
trzeba było się w wakacje tak jak ja do roboty wybrać , ja zbierałem czereśnie :666 troche się do roboty porzyłozyłem i 1,5tyś wpadło w 16 dni ;) |
|
| Autor: | Bisu [ poniedziałek, 11 września 2006, 20:31 ] |
| Tytuł: | |
No mam tutaj w temacie na myśli nowy sprzęt (gwarancja) :1 |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|