https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Wykrywacz dla słabo i zupełnie nie słyszących. https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=31571 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | DarekD [ niedziela, 10 września 2006, 18:02 ] |
| Tytuł: | Wykrywacz dla słabo i zupełnie nie słyszących. |
Witam, skonstruowano coś takiego? Pytam tylko z ciekawości. Jak rozwiązano sprawę sygnalizacji, światło czy wibracja? Czy takie "niszowe" wykrywacze są dużo droższe niż dla słyszących? Temat przyszedł mi do głowy dziś na łące na której przez ponad godzinę miałem jeden JEDEN sygnał (5zł. z rybakiem) i pomyślałem sobie że niesłyszący miałby dziś z mojego wykrywacza tyle samo satysfakcji co ja:) Pozdrawiam Darek |
|
| Autor: | rob_k [ niedziela, 10 września 2006, 18:05 ] |
| Tytuł: | |
Można próbować "latać" na przyrządy (wyświetlacz). :1 |
|
| Autor: | gregus [ niedziela, 10 września 2006, 18:25 ] |
| Tytuł: | |
Można by spróbować zastosować wibrę od telefonu komórkowego.Na przykład zamiast słuchawek opaska na nadgarstku. |
|
| Autor: | SiD [ niedziela, 10 września 2006, 19:06 ] |
| Tytuł: | |
Więc nie jest mi nic wiadomo o wykrywaczach dla niesłyszących, każdym razie nic aby wykrywacz powstał z myślą właśnie o nich. Wibra na ogół przy szybkim przemiataniu może nie zdążyć zasygnalizować celu (można spróbować na wykrywaczach ręcznych czy pin-pointerach które taką wibre mają). Natomiast podwodne Fishery sygnalizują znalezienie metalu czerwoną diodą, co może w takiej sytuacji pomóc. Im mocniejszy sygnał tym mocniej świeci. |
|
| Autor: | Maciekat [ niedziela, 10 września 2006, 20:21 ] |
| Tytuł: | |
Ja posiadam Jabla z domątowaną diodą. Mogę przełączać sobie między dźwięk a światło diody, to jest dobre wyjście i nie drogie. Można to zastosować w zwykłym wykrywaczu. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|