https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Rutus Ultra https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=31651 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | M40 [ poniedziałek, 11 września 2006, 22:21 ] |
| Tytuł: | Rutus Ultra |
Mam okazję mieć od dobrego znajomego Rutusa Ultrę (wersja pierwsza) za bardzo przystępną cenę. Mam jednak pytanie: czy wykrywacz ten spełni swoje zadanie jako wykrywka na militarkę, czy bez trybu statycznego z dyskryminacją sobie nie poradzi? Co do wykrywek - jestem kompletnym laikiem. Pozdrawiam |
|
| Autor: | jms-bytom [ wtorek, 12 września 2006, 00:04 ] |
| Tytuł: | |
Hehe...kazdy boi sie odpowiedziec -przy ostatnich dyskusjach... |
|
| Autor: | Matejko [ wtorek, 12 września 2006, 07:21 ] |
| Tytuł: | |
Witam M40 !! Zapytaj Ciacho... On na Rutusach zna się chyba lepiej, niż sam RUTUS. :luv :D:D:D :666 Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo |
|
| Autor: | konsos [ wtorek, 12 września 2006, 09:08 ] |
| Tytuł: | |
Może zamiast ciągnąć spór z innych tematów ktoś odpowie koledze ?? Ja na twoim miejscu wszedłbym na stronę Rrutusa poszukał nr i zadzwonił do producenta i wypytał go o ten sprzęt. A po tonie jego wypowiedzi sam ocenisz na ile jest rzetelna – zwłaszcza że nie pytasz czy kupić TEN czy INNY ale o konkretny model . Pozdrawiam |
|
| Autor: | RUTUS [ wtorek, 12 września 2006, 09:17 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Ludzie nie ciągną sporów z innych tematów tylko zwyczajnie są zastraszeni. A mi wisi więc odpowiem : Jeśli możesz kupić okazyjnie , szczególnie jeśli jest na gwarancji to bierz. Nie wiem czego oczekujesz po "militarce" ale jeśli cieszy Cię także drobny kolor , to jabel do ultry nie ma porównania. z drugiej strony na typowy militarny złom Jabel z dużą cewką może być głębszy ( choć nie mam pojęcia jakie zasięgi ma jabel ) To wszystko - wybór w twoich rękach. |
|
| Autor: | M40 [ wtorek, 12 września 2006, 16:02 ] |
| Tytuł: | |
Co do pojęcia "militarka" - nie chodzi mi o jakieś ekstremanlne znaleziska typu włazy od czołgów. Nastawiam się na znaleziska typu menażki, manierki, klamry, hełmy (no jeszcze znaleziska w typie Hazrasa - każdy wie chyba o co chodzi? :666)- będę atakował głównie ziemianki, bo tam tego jest najwięcej. Pozdrawiam |
|
| Autor: | Polak [ wtorek, 12 września 2006, 16:56 ] |
| Tytuł: | |
jms-bytom napisał(a): Hehe...kazdy boi sie odpowiedziec -przy ostatnich dyskusjach... Ja się nie boje, i o takiego... ;) M40 napisał(a): ... będę atakował głównie ziemianki, bo tam tego jest najwięcej. Pozdrawiam Akurat jezeli zamierzasz wchodzić wgłąb ziemianek(kopać w kilku miejscach głeboki dół i w nim penetrować cewką dół ziemnianki) to tryb statyczny z dyskryminacją tak sobie się sprawdza, bo praktycznie nie ma szans utrzymania stałej odległosci od gruntu na tym samym poziomie, co albo bedzie się objawiało fałszywym sygnałem, albo utratą zasięgu- tam statyka all metal najlepiej się sprawdza, a własnie takowy w Ultrze 1 jest. RUTUS napisał(a): ...z drugiej strony na typowy militarny złom Jabel z dużą cewką może być głębszy ( choć nie mam pojęcia jakie zasięgi ma jabel ) To wszystko - wybór w twoich rękach. Bo ma całkiem niezły zasięg, zwłaszcza po modyfikacjach proponowanych przez mrand'a Mrand napisał(a): Na prośbę jednego kolegi złożyłem Jabla. Mimo braku czasu zrobiłem to chętnie ponieważ nie znałem z autopsji tego sprzętu. Podszedłem do sprawy twórczo i wprowadziłem kilka prostych modyfikacji. Gdy kolega zobaczył wynik, oko mu zbielało. Mnie zresztą wcześniej też. Puszka od piwa wykrywana jest wyraźnie z 95cm a hełm ze 120cm. Test przeprowadzony był w domu w warunkach zakłóceń od sieci, komputera i aparatury kontr. pomiarowej. Detektor pracował całkowicie stabilnie. Nieco poniżej "progu tykania".
Tyle ze jabel nie ma dyskryminacji, i jezeli do wzmocnienia konstrukcji ziemianku użyto stalowych gwoździ, czy stalowego drutu to będziesz płakał- zalezy jeszcze czy teren który zamierzasz eksplorować był już mocno kopany- jezeli nie to mozna jablem spróbować, ale jezeli były juz kopane to bedziesz wyciagał w durzej mierze smieci zostawione przez tych co mieli dyskryminacje. |
|
| Autor: | Matejko [ wtorek, 12 września 2006, 17:52 ] |
| Tytuł: | |
Hej !! Jak by kto pytał, to ja też się nie boję. Odpisałem, tak jak odpisałem - bo jeszcze chyba nikomu nie zaszkodziło "deko czarnego humoru" na forum. :luv M40 napisał(a): Mam okazję mieć od dobrego znajomego Rutusa Ultrę (wersja pierwsza) za bardzo przystępną cenę. Mam jednak pytanie: ...
Łykaj, i nie wnikaj. :1 Nawet, jeśli będziesz niezadowolony (w co szczerze i głęboko wątpię), to Ultra ma na tyle dobrą opinię, że bez problemu go sprzedasz. Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo ps.: A najlepiej byłoby, gdybyś jabla zamienił na nowego Minelab-a Quattro MP - to jest dopiero wykrywka... Taka piękna i amerykańska, i uniwersalna... Niestety - cenę też ma amerykańską, ale nie uniwersalną :( :luv To tak, tylko... Dla Ciacho. Wiem, że czyta. :666 :D:D:D Pozdówka. :piwo :piwo :piwo :luv |
|
| Autor: | jms-bytom [ wtorek, 12 września 2006, 23:35 ] |
| Tytuł: | |
Matejko coraz bardziej Cie lubie-juz mozesz bez obaw przyjezdzac na kolejny zlot :piwo :piwo :piwo :piwo :piwo Albo -i wczesniej czuj sie zaproszony na Januszki w listopadzie. I to nie za dysputy z kolega C. lecz za wierszyki: "lykaj i nie wnikaj " bylo za....biste!!!! Wcoraj tez cos mi sie spodobalo-ale za duzo tego plodzisz by wyszukac. |
|
| Autor: | sopel69 [ czwartek, 14 września 2006, 13:56 ] |
| Tytuł: | |
Jakiś czas temu ktoś napisał ze Rutusy nie łapią/słabo łapią denarki, poprosiłem więc o rozwiniecie kwesti, ale jakoś nikt nie chciał mi odpowiedzieć dlaczego tak twierdzi zapytuje wiec ponownie niby czemu? pozdrawiam |
|
| Autor: | kazan [ czwartek, 14 września 2006, 15:24 ] |
| Tytuł: | a ja się nie boję.... |
A ja sie nie boję , może dlatego iż za często to sie nie odzywam, nie czytam pyskówek- więc nie wiem o co chodzi. Ale do rzeczy: Sam mam kilka miesięcy Whitesa XLT, a mój syn Rutusa Ultrę. Na początek - i nie tylko- jest to bardzo dobry sprzęt. Idąc wpole czy w las, fanty zbieramy podobne- takie do 35-40 cm- z tą różnica iz cześciej musi kopac dołki.... a idąc w grupie w teren syn wcale nie ma kompleksów. Trybu statycznego w zasadzie nie używa - chyba że do namierzania.W praktyce chodzi się na dynamiku- a co za tym idzie nie może mieć ogromnego zasiegu.Pomijając kule armatnie, które ostatnio kopię-- nie pamietam głebszego doła jak - 50 cm. Wymaga trochę cierpliwości na pierwszym wypadzie- w temacie namierzania i ogólnego osłuchania. Tak wiec : ustawiaj grunt , dyskryma na 65% czułosc na max i... w teren, mając świadomosc iż hełma z metra nie zobaczysz- bo to sprzet nie do tego, no ... ale kolega 2 skryty trafił ! Ewentualny serwis- rewelacja. Sam korzystałem kiedyś ( uszkodzenie mechaniczne ): miło i błyskawicznie. |
|
| Autor: | DarekD [ czwartek, 14 września 2006, 18:09 ] |
| Tytuł: | . |
mmm |
|
| Autor: | Matejko [ czwartek, 14 września 2006, 18:57 ] |
| Tytuł: | |
Witam !! Pocieszę Cie, Sopel69. :luv Mój White's Prizm V, też kompletnie nie łapie denarków - jeszcze żadnego nim nie znalazłem. :jump Każdy wykrywacz łapie monetki lepiej, lub gorzej. Wszystko zależy od położenia monety w ziemi. Zrób sobie eksperyment... Weź swój wykrywacz i monetkę. Idź w teren, znajdż miejsce gdzie nie ma w ogóle sygnałów. Połóż monetke "na płask" - popatrz na wskazanie. Będzie dobry sygnał. Następnie, wbij moniaka w ziemię, tak żeby "stał pionowo" - popatrz na wskazanie. I co...??? Słabszy sygnał. Tak to już jest, Sopel. Pozdrawiam Matejko :piwo :piwo :piwo |
|
| Autor: | resty [ czwartek, 14 września 2006, 23:06 ] |
| Tytuł: | |
Może panowie nie trafiliście na "denarkowe miejsce",ULTRĄ 1 i SOLARISEM kilka" jagów" trafiłem : : :1 |
|
| Autor: | sopel69 [ piątek, 15 września 2006, 09:06 ] |
| Tytuł: | |
Ja też mniemam że to kwestia miejscówki ( ale najbardziej braku czasu na poszukiwania:( ), a co do wykrywki mam ultrę2 i łapie różne maleństwa ze sporych głębokości i nie mam kompleksów co do wykrywacza. Przyznam że jest to mój pierwszy i innego w ręku nie miałem. Co do denarkow to chodziło mi o jagiellonskie, choć rzymskiego tyż nie znalazłem ( ale u mnie są :luv kumpel znalazł jednego zbierajac truskawki- był jeden znajdzie sie drugi)pozdrowienia |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|