https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| ace 250 - praca pod linią wysokiego napięcia https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=31933 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | bogdans [ poniedziałek, 18 września 2006, 14:41 ] |
| Tytuł: | ace 250 - praca pod linią wysokiego napięcia |
witam! Podczas niedawnych wykopków zauważyłem w pracy swojego ace 250 pewną rzec, która mnie lekko zaniepokoiła. Biegałem po nieużytkach na których bywałem wcześniej i na których wcześniej nie było zadnego problemu. Ciągnie się przez nie linia wysokiego napięcia, duże ażurowe słupy z kilkoma liniami przesyłowymi. Problem polega na tym, że gdy zaczynam się zbliżać do terenu pod linią przesyłową garet zaczyna "ćwierkać" praktycznie bez przerwy i wskaźnik skacze po wszystkich segmentach wyswietlacza, od lewej do prawej. Wcześniej...na tym samym miejscu..pod tymi samymi słupami nie było tego zjawiska. No i teraz pytanie ... czy oznacza to, że linia ta jest linią przesyłu awaryjnego i jak wczesniej pod nią kopałem nie było przesyłu energii w związku z tym praca ace nie była zakłócana? A może w elektronice mojego ace 250 padły jakies filtry, które normalnie chronią go przed zakłóceniami zewnętrznymi (to taka moja osobista teoria .. niestety nie znam się na elektronice). pozdrawiam bogdans |
|
| Autor: | arturbernard [ poniedziałek, 18 września 2006, 14:48 ] |
| Tytuł: | |
Mogła być wyłączona ale też mogły być inne warunki pogodowe (np. zwiększona wilgotność). Generalnie wydaje mi się bardziej dziwne to, że wcześniej pod nią nie wariował (- ja z moimi wykrywkami pod linie nawet nie podchodze....). Pozdrawiam - arturbernard. |
|
| Autor: | pr00f [ poniedziałek, 18 września 2006, 14:54 ] |
| Tytuł: | |
Witaj! Mialem podobny problem z ace150. Przez pare miesiecy chodzilem z nim pod liniami wysokiego napiecia i wszystko bylo ok, az nagle po zlozeniu w bliskiej odleglosci od lini sprzet zaczal wyc w nieboglosy. Co gorsza, gdy wrocilem do domu po wlaczeniu ace dalej "cwierkal". Okazalo sie, ze problem nie bylo uszkodzenie elektroniki z powodu bliskosci sieci, ale brak polaczenia miedzy cewka, a elektronika. Sprawdz, czy to na pewno wina lini, czy moze uszkodziles kabel, albo jakis brod dostal sie do wtyczki pozdrawiam |
|
| Autor: | gawron_ziel [ poniedziałek, 18 września 2006, 15:00 ] |
| Tytuł: | |
mój ace 250 też szaleje pod linią wysokiego. moim skromnym zdaniem to naturalne. pozdrawiam |
|
| Autor: | bogdans [ poniedziałek, 18 września 2006, 15:03 ] |
| Tytuł: | |
witam! Pr00f ... a byłes pod tą samą linią po odkryciu, że to przerwa w połaczeniu "elektronika-cewka" była przyczyną tego zakłócenia? No własnie...czy to tylko ta przerwa wyzwoliła niewłasciwą pracę czy jednak zbiegły się w Twoim przypadku dwie przyczyny? pozdrawiam bogdans |
|
| Autor: | yankes76 [ poniedziałek, 18 września 2006, 17:10 ] |
| Tytuł: | |
witam ... nie ma czegos takiego na lini 110 lub 220 kv lub 400 jak ... linią przesyłu awaryjnego .... jedynie linia mogla byc wyłaczona na jakis czas... ( to są linie ruchu ciagłego ) ) |
|
| Autor: | pr00f [ poniedziałek, 18 września 2006, 17:43 ] |
| Tytuł: | |
bogdans napisał(a): witam!
Pr00f ... a byłes pod tą samą linią po odkryciu, że to przerwa w połaczeniu "elektronika-cewka" była przyczyną tego zakłócenia? No własnie...czy to tylko ta przerwa wyzwoliła niewłasciwą pracę czy jednak zbiegły się w Twoim przypadku dwie przyczyny? pozdrawiam bogdans Na 90% byla to wina wtyczki... Wnioskuje tak, poniewaz po usunieciu calego brodu z wtyczki i przemyciu wszystkiego sprzet wrocil do dawnej kondycji. Nie bylem pod ta pechowa linia juz nigdy. Zwlaszcza, ze jest odlegla ode mnie o wiele km, a ja pojechalem tam rowerem, rozlozylem sprzet i pare minut pozniej bylem juz w drodze powrotnej :666 pozdrawiam |
|
| Autor: | Zientas [ poniedziałek, 18 września 2006, 21:40 ] |
| Tytuł: | |
Nie miałem jeszcze okazji szukac po liniami wys. napięcia, ale podobne objawy występowały gdy szukałem w sąsiedztwie nadajnika (wieży) GSM. Czyli nie służy mu duże pole elektromagnetyczne ;) |
|
| Autor: | Dylan [ poniedziałek, 18 września 2006, 22:34 ] |
| Tytuł: | |
Rozwiązanie bardzo proste - kupić normalny sprzęt. |
|
| Autor: | Zientas [ poniedziałek, 18 września 2006, 23:28 ] |
| Tytuł: | |
Dylan napisał(a): Rozwiązanie bardzo proste - kupić normalny sprzęt.
Rutusa? |
|
| Autor: | DarekD [ poniedziałek, 18 września 2006, 23:36 ] |
| Tytuł: | . |
Bywało że i mój GT szalał pod słupem (nie wiem jaki tam prąd szedł?). Nie pomogła zmiana częstotliwości, a maksymalne zmniejszenie czułości w niewielkim stopniu. Znowu aż tyle tych miejsc chyba nie ma? Pozdrawiam Darek |
|
| Autor: | Zientas [ poniedziałek, 18 września 2006, 23:44 ] |
| Tytuł: | |
Wniosek z tego, że też musisz sobie kupić normalny sprzęt :( :jump |
|
| Autor: | pifko [ wtorek, 19 września 2006, 00:00 ] |
| Tytuł: | |
Właśnie Darku. Mam informacje ze pewnych źródeł że MD-3005 nie piszczy pod słupami :) W ogóle nigdzie nie piszczy, nawet na statku można szukać :666 Kup se normalnego sprzęta wreszcie a nie na te Minelaby sie uparłeś co pod słupami piszczą :) A teraz serio Moje piszczałki również pod słupami piszczą. Chodzi tu głównie o linie wysokiego napięcia. Nie mam im tego za złe, wręcz przeciwnie - znaczy że działają i prawidłowo reagują na bardzo silne pole magnetyczne. Fizyki się nie oszuka. Filtry żadne tu raczej nie pomogą, jeżeli zmiany pola magnetycznego są na tyle silne żeby wzbudzić wykrywke to piszczy - po to są przecież zrobione. |
|
| Autor: | DarekD [ wtorek, 19 września 2006, 00:03 ] |
| Tytuł: | . |
:) Częściej zmieniam miejscówki niż sprzęt. A żeby nie było zupełnie off topic to jutro sprawdzę pod tą linia Ace150 :) Dobranoc Darek |
|
| Autor: | Kuba [ wtorek, 19 września 2006, 01:22 ] |
| Tytuł: | |
a co to znaczy normalny sprzęt.??? czy to jakaś dyskryminacja???? dzielimy na tych co mają dobry i tańszy???? czyli mam rozumieć że GTW dzieli kopaczy na gorszych i lepszych.......???? a myślałem że łączą nas ideały i wspólna zajawka .a jak widać dzieli sprzęt.... :n :n :n :n |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|