Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 05:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: wykrywka mała i zasilana akumulatorkami aa
PostNapisane: piątek, 22 września 2006, 12:22 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 15 września 2006, 21:09
Posty: 7
Witam, jestem nowy i niezbyt zaznajomiony w tematyce wykrywaczy- poszukuję wykrywki dla poczatkujacego (monetki, bizuteria, sporadyczna militarka) najlepiej tak malej zeby sie do plecaka zmiescila, na akumulatorki aa. Na razie moim faworytem jest ace 250 jednak jest on troche duzy(do plecaka nie wlezie...). Prosze o pomoc i opis jak wy nosicie wykrywki zeby ich postronne ludziska nie wykryly...Mam nadzieje na konkretna pomoc (prosze sie nie ale chcialbym aby specjalisci doradzili :) )


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: .
PostNapisane: piątek, 22 września 2006, 13:00 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 18 września 2005, 19:42
Posty: 927
Cześć,
problem wielkości sprzętu nigdy nie był dla mnie priorytetowy ;) , ale jeśli twierdzisz że to takie ważne..
Rutus Ultra 2 - porozmawiaj z producentem na temat możliwości składania nie na dwie a na trzy części. Jest/była taka możliwość.
Może po prostu większą torbę na wykrywacz kup i przestaniesz przejmować się gabarytami a zaczniesz osiągami?
Rutus Ultra2 albo Ace250 - wydają mi sie dobrym wyborem.
Aha, ja swojego nie ukrywam. Zresztą jest na tyle duży że ciężko by mi było :jump
Pozdrawiam
Darek

p.s. jeśli cena pasuje to X-terra też jak najbardziej tak jak sugeruje Van Worden.


Ostatnio edytowano piątek, 22 września 2006, 13:06 przez DarekD, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 września 2006, 13:04 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Jedynym "składakiem" na paluszki, który przychodzi mi na myśl, jest X-Terra :) Nawet wyświetlacz się zdejmuje z uchwytu, także do plecaczka jest idealna :cop


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Nie mieści się do plecaka...?
PostNapisane: piątek, 22 września 2006, 13:05 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): poniedziałek, 5 września 2005, 20:12
Posty: 226
Sa na rynku polskie wykrywacze, które mieszczą się nawet do małego plecaka. Jak się chce jeździć konno, to nie trzeba kupować żyrafy.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: .
PostNapisane: piątek, 22 września 2006, 13:25 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 18 września 2005, 19:42
Posty: 927
Nie wypowiem się na temat osiągów wykrywaczy Armand - nie znam.
Natomiast strata na wartości przy późniejszej odsprzedaży jest na tyle duża (za duża) że to o czymś może świadczyć.
Wcześniej czy później wykrywacz będziesz chciał zmienić.. sugeruję brać taki który nie traci tyle na wartości.
Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 września 2006, 13:34 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): piątek, 15 września 2006, 21:09
Posty: 7
Tylko jaki model x-terry bo np 70 to prawie 3k kosztuje.... a ja na wykrywke to chcialbym ponizej 1k wydac..
P.S.
opłaca się ochronę na cewkę do ace 250?????
ace 150 jest duzo gorsza od 250 bo cena prawie przez połowę...
Sorry ze wam du*ę zawracam :P


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: .
PostNapisane: piątek, 22 września 2006, 13:38 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 18 września 2005, 19:42
Posty: 927
Osłona na cewkę jak najbardziej. Cewki są drogie a nie są niestety niezniszczalne. Nie będzie Ci szkoda po rżysku szorować. Warto.
Ace 150 ma słabsze zasięgi, brak przydatnego pinpointu, słabsza dyskrymiancja (mniej segmentów).. ogólnie jak dla siebie to dołóż i bierz 250.
X-terra 30 jest blisko tej kwoty ale jednak powyżej :(
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 września 2006, 13:46 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 5 maja 2006, 11:32
Posty: 171
Lokalizacja: Podlasie - Puszcza Knyszyńska
Witam. Jako użytkownik ACE 250 to szczerze Ci go polecam (na monety i kolorową drobnice dla początkującego poszukiwacza sprzęt jak znalazł :za ). Ochronę na cewkę również, przydaje się szczególnie w trudnym terenie. Pozdrawiam snorll :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 września 2006, 13:52 
Offline
Chorąży Sztabowy
Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 20 maja 2005, 13:50
Posty: 194
Lokalizacja: Poznań
Polecam ACE 250, ochrona cewki i większy plecak :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 września 2006, 15:14 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 20 marca 2006, 22:53
Posty: 664
Zico napisał(a):
Polecam ACE 250, ochrona cewki i większy plecak :)


Zgadza się - w małym plecaku na stelażu (45l) spokojnie go upakujesz skoro ja mieszczę wielkiego blue-whitesa :)

Pozdro

IdeL


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 września 2006, 20:30 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): czwartek, 18 marca 2004, 20:54
Posty: 1180
Lokalizacja: Gdańsk
Tesoro ma bardzo fajnie składane wykrywacze, lekkie i na jednej baterii 9V chodza naprawde długo, także aku nie potrzebne, naprzykład Tesoro Silver uMax, niby moneciak, a kolega militarke całkiem fajnie ciagnał nim też


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 25 września 2006, 14:34 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Nie przeczę, że wiele wykrywaczy się rozkłada na trzy części, ale o ile się nie mylę, to X-Terry sa jedynymi "w pełni" składanymi wykrywaczami i transport jest ograniczony jedynie przez długość rurki.. Z drugiej strony Tesoro w wersji Micro_max też nie są za duże :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 25 września 2006, 15:50 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): poniedziałek, 27 marca 2006, 21:52
Posty: 489
Lokalizacja: Mazowsze
Mój gruchot (5900) bez problemu mieści się w średniej wielkości plecaku, ja też początkowo obawiałem się o reakcje pewnych osób i chowałem wykrywacz po torbach/plecakach ale to juz mineło ;)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL