https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Prośba do użytkowników Tejona https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=32484 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | darek6 [ czwartek, 28 września 2006, 19:37 ] |
| Tytuł: | Prośba do użytkowników Tejona |
Witam! Mam prośbę do użytkowników Tejona . Chodzi o test powietrzny na monecie 2zł i np. 20gr (współczesne). Z jakiej odległości jest wykrywana na ustawieniach: czułośc - 10 dyskryminacja podstawowa ma Foil (literka L) Nie wiem, ale coś wydaje mi się że coś się zaczęło dziac z zasięgiem na dyskryminacji. pozdrawiam darek6 |
|
| Autor: | Denar [ czwartek, 28 września 2006, 20:33 ] |
| Tytuł: | |
Zrobiłem test tak jak prosiłeś, ale pamiętaj, że czułość 10 może się różnić, ponieważ pozycja gałeczki w moim była kilkakrotnie zmieniana. Grunt ustawiłem maksymalnie na minus. 2 zł do 30 cm 20 gr do 26 cm Może jeszcze ktoś inny zrobi taki test? |
|
| Autor: | Mrand [ czwartek, 28 września 2006, 21:44 ] |
| Tytuł: | |
Sprawdź też kalibrację dyskryminacji. Można to zrobić używając monety 1zł, która dosyć dobrze udaje 5 centów. Powinna być odrzucana powyżej pozycji "5c". Pozdrawiam Mrand |
|
| Autor: | darek6 [ czwartek, 28 września 2006, 22:20 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Dziękuję za szybkie odpowiedzi :1 Wygląda że wszystko jest ok. 2 zł bierze z ok 28-30cm, 1zł odrzuca nieco powyżej 5C no i 20gr łapie tak na 25cm choc tutaj na minimalnie mniejszej dyskryminacji, tak bardziej na I. Wydawało mi się że kiedyś było nieco więcej, ale wynika to chyba z frustracji spowodowanej ostatnim brakiem znalezisk po niezłym początku sezonu. No cóż trzeba znaleźc nowe miejscówki... Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam darek6 |
|
| Autor: | Denar [ poniedziałek, 9 października 2006, 21:15 ] |
| Tytuł: | |
Oprócz szukania nowych miejsc spróbuj 3 nowych rzeczy: 1. Załaduj nowe baterie alkaliczne Energizer, świeże z hurtowni. 2. Słuchawki mają niesamowicie duże znaczenie, muszą być dopasowane do wykrywacza, niestety nie dam Ci gotowego rozwiązania bo sam szukam odpowiednich. 3. Użyj innych cewek, mój kolega z dużym powodzeniem używa 12×10" oraz 10" eliptycznej, sam mam ochotę spróbować 5,75". |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|