https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Prośba do użytkowników Tejona
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=32484
Strona 1 z 1

Autor:  darek6 [ czwartek, 28 września 2006, 19:37 ]
Tytuł:  Prośba do użytkowników Tejona

Witam!


Mam prośbę do użytkowników Tejona . Chodzi o test powietrzny na monecie 2zł i np. 20gr (współczesne). Z jakiej odległości jest wykrywana na ustawieniach:
czułośc - 10
dyskryminacja podstawowa ma Foil (literka L)
Nie wiem, ale coś wydaje mi się że coś się zaczęło dziac z zasięgiem na dyskryminacji.

pozdrawiam
darek6

Autor:  Denar [ czwartek, 28 września 2006, 20:33 ]
Tytuł: 

Zrobiłem test tak jak prosiłeś, ale pamiętaj, że czułość 10 może się różnić, ponieważ pozycja gałeczki w moim była kilkakrotnie zmieniana. Grunt ustawiłem maksymalnie na minus.
2 zł do 30 cm
20 gr do 26 cm
Może jeszcze ktoś inny zrobi taki test?

Autor:  Mrand [ czwartek, 28 września 2006, 21:44 ]
Tytuł: 

Sprawdź też kalibrację dyskryminacji. Można to zrobić używając monety 1zł, która dosyć dobrze udaje 5 centów. Powinna być odrzucana powyżej pozycji "5c". Pozdrawiam
Mrand

Autor:  darek6 [ czwartek, 28 września 2006, 22:20 ]
Tytuł: 

Witam!


Dziękuję za szybkie odpowiedzi :1 Wygląda że wszystko jest ok. 2 zł bierze z ok 28-30cm, 1zł odrzuca nieco powyżej 5C no i 20gr łapie tak na 25cm choc tutaj na minimalnie mniejszej dyskryminacji, tak bardziej na I. Wydawało mi się że kiedyś było nieco więcej, ale wynika to chyba z frustracji spowodowanej ostatnim brakiem znalezisk po niezłym początku sezonu. No cóż trzeba znaleźc nowe miejscówki...

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
darek6

Autor:  Denar [ poniedziałek, 9 października 2006, 21:15 ]
Tytuł: 

Oprócz szukania nowych miejsc spróbuj 3 nowych rzeczy:
1. Załaduj nowe baterie alkaliczne Energizer, świeże z hurtowni.
2. Słuchawki mają niesamowicie duże znaczenie, muszą być dopasowane do wykrywacza, niestety nie dam Ci gotowego rozwiązania bo sam szukam odpowiednich.
3. Użyj innych cewek, mój kolega z dużym powodzeniem używa 12×10" oraz 10" eliptycznej, sam mam ochotę spróbować 5,75".

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/