Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 01:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Prośba do użytkowników Tejona
PostNapisane: czwartek, 28 września 2006, 19:37 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 25 czerwca 2003, 00:00
Posty: 723
Lokalizacja: Ulstein
Witam!


Mam prośbę do użytkowników Tejona . Chodzi o test powietrzny na monecie 2zł i np. 20gr (współczesne). Z jakiej odległości jest wykrywana na ustawieniach:
czułośc - 10
dyskryminacja podstawowa ma Foil (literka L)
Nie wiem, ale coś wydaje mi się że coś się zaczęło dziac z zasięgiem na dyskryminacji.

pozdrawiam
darek6


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 września 2006, 20:33 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Zrobiłem test tak jak prosiłeś, ale pamiętaj, że czułość 10 może się różnić, ponieważ pozycja gałeczki w moim była kilkakrotnie zmieniana. Grunt ustawiłem maksymalnie na minus.
2 zł do 30 cm
20 gr do 26 cm
Może jeszcze ktoś inny zrobi taki test?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 września 2006, 21:44 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 1 czerwca 2002, 00:00
Posty: 419
Lokalizacja: Mońki
Sprawdź też kalibrację dyskryminacji. Można to zrobić używając monety 1zł, która dosyć dobrze udaje 5 centów. Powinna być odrzucana powyżej pozycji "5c". Pozdrawiam
Mrand


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 28 września 2006, 22:20 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 25 czerwca 2003, 00:00
Posty: 723
Lokalizacja: Ulstein
Witam!


Dziękuję za szybkie odpowiedzi :1 Wygląda że wszystko jest ok. 2 zł bierze z ok 28-30cm, 1zł odrzuca nieco powyżej 5C no i 20gr łapie tak na 25cm choc tutaj na minimalnie mniejszej dyskryminacji, tak bardziej na I. Wydawało mi się że kiedyś było nieco więcej, ale wynika to chyba z frustracji spowodowanej ostatnim brakiem znalezisk po niezłym początku sezonu. No cóż trzeba znaleźc nowe miejscówki...

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
darek6


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 9 października 2006, 21:15 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2003, 00:00
Posty: 993
Lokalizacja: Gdynia
Oprócz szukania nowych miejsc spróbuj 3 nowych rzeczy:
1. Załaduj nowe baterie alkaliczne Energizer, świeże z hurtowni.
2. Słuchawki mają niesamowicie duże znaczenie, muszą być dopasowane do wykrywacza, niestety nie dam Ci gotowego rozwiązania bo sam szukam odpowiednich.
3. Użyj innych cewek, mój kolega z dużym powodzeniem używa 12×10" oraz 10" eliptycznej, sam mam ochotę spróbować 5,75".


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL