Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 17:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 2D to jest to
PostNapisane: wtorek, 17 października 2006, 02:24 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 31 stycznia 2004, 20:44
Posty: 445
Lokalizacja: Szczecin
Od momentu jak posmakowałem cewki Minelab 2D 10,2" do X70 ( 7,5kHz) coraz rzadziej powracam do pozostałych dwóch koncentrycznych. Cewka ta generalnie załatwia sprawę wysokoczęstotliwościowej ale sięga dużo głębiej ( ma tu też znaczenie większa średnica). Blaszki 5mm równie dobrze rozpoznaje jak ta 18 kHz-owa (a na drobinki i samorodki złota na razie sie nie wybieram). Jest zabójcza na monetki większe i zalegające na 35-40 centymetrowych głębokościach. Potwierdziły to ostatnie sobotnio- niedzielne wypady . Cztery duże monety jak chociażby 3kopiejki z 1901r , które zalegały na ca. 40 centymetrach czy złotówka chyba z brązu albo miedzioniklu (PRL 1949r) na 35-ciu centymetrach przekonały mnie co do jej zalet. Przy tym czuła na złote cienkie blaszki i cieniuchne sreberka . Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami z 2D do X-?Terry


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 17 października 2006, 02:25 
Offline
Major
Major

Dołączył(a): sobota, 31 stycznia 2004, 20:44
Posty: 445
Lokalizacja: Szczecin
i jeszcze druga strona


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 17 października 2006, 12:01 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 20 marca 2006, 22:53
Posty: 664
No fajnie, ale ja eaglem z cewką koncentryczną 8" też wyciągnałem bez problemu kilka monetek z dużych głębokosci (np. grosz toruński Zygmunta Starego leżał na nieco ponad 30 cm - a sygnał "walił" głośno i wyraźnie, VDI na wyświetlaczu stało jak drut na 54 już na powierzchni - trojaczek gdański tego samego władcy był tylko nieco płyciej). Jesteś pewnien, że akurat fakt stosowania 2D wpłynął na takie wyniki :que

Pozdroofki

IdeL


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 17 października 2006, 12:58 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Idel - Tak jest w przypadku X70.. Po prostu jest to lepsza cewka od standardowej 7.5kHz, czyli na typowy i niezbyt zaśmiecony teren. Ma też jednak swoje minusy - pogarsza balans wykrywacza i jest zdecydowanie za duża na teren gdzie trzeba "lawirować" między śmieciami. Jest za to świetna na plażę. Oczywiście to nie oznacza, że w innych sprzętach takie rozwiązanie by się sprawdziło, czego przykładem jest Twój "Orzełek" :1 Troszkę szkoda, że do XLT i pokrewnych jest tylko 4x6DD, ale osobiście lepiej mi się chodzi z koncentrykami :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 17 października 2006, 13:34 
Offline
Generał Brygady
Generał Brygady

Dołączył(a): poniedziałek, 20 marca 2006, 22:53
Posty: 664
Van Worden napisał(a):
Witam!

Troszkę szkoda, że do XLT i pokrewnych jest tylko 4x6DD, ale osobiście lepiej mi się chodzi z koncentrykami :)


Jak kiedyś będzie okazja polatać razem to pożyczę Ci moją "ósemkę" (bo pewnie masz standardową BM950) - przypuszczam, że w niej jest diabeł ukryty :666

Pozdroofki

IdeL


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 17 października 2006, 13:54 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Idel - mam tę przyjemność być posiadaczem pełnego kompleciku cewek do XLT i jeszcze parę, także wiem o ukrytych zdolnościach ósemeczki :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL