https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| 2D to jest to https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=33392 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Ziboli [ wtorek, 17 października 2006, 02:24 ] |
| Tytuł: | 2D to jest to |
Od momentu jak posmakowałem cewki Minelab 2D 10,2" do X70 ( 7,5kHz) coraz rzadziej powracam do pozostałych dwóch koncentrycznych. Cewka ta generalnie załatwia sprawę wysokoczęstotliwościowej ale sięga dużo głębiej ( ma tu też znaczenie większa średnica). Blaszki 5mm równie dobrze rozpoznaje jak ta 18 kHz-owa (a na drobinki i samorodki złota na razie sie nie wybieram). Jest zabójcza na monetki większe i zalegające na 35-40 centymetrowych głębokościach. Potwierdziły to ostatnie sobotnio- niedzielne wypady . Cztery duże monety jak chociażby 3kopiejki z 1901r , które zalegały na ca. 40 centymetrach czy złotówka chyba z brązu albo miedzioniklu (PRL 1949r) na 35-ciu centymetrach przekonały mnie co do jej zalet. Przy tym czuła na złote cienkie blaszki i cieniuchne sreberka . Czy ktoś może podzielić się swoimi doświadczeniami z 2D do X-?Terry |
|
| Autor: | Ziboli [ wtorek, 17 października 2006, 02:25 ] |
| Tytuł: | |
i jeszcze druga strona |
|
| Autor: | IdeL [ wtorek, 17 października 2006, 12:01 ] |
| Tytuł: | |
No fajnie, ale ja eaglem z cewką koncentryczną 8" też wyciągnałem bez problemu kilka monetek z dużych głębokosci (np. grosz toruński Zygmunta Starego leżał na nieco ponad 30 cm - a sygnał "walił" głośno i wyraźnie, VDI na wyświetlaczu stało jak drut na 54 już na powierzchni - trojaczek gdański tego samego władcy był tylko nieco płyciej). Jesteś pewnien, że akurat fakt stosowania 2D wpłynął na takie wyniki :que Pozdroofki IdeL |
|
| Autor: | Van Worden [ wtorek, 17 października 2006, 12:58 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Idel - Tak jest w przypadku X70.. Po prostu jest to lepsza cewka od standardowej 7.5kHz, czyli na typowy i niezbyt zaśmiecony teren. Ma też jednak swoje minusy - pogarsza balans wykrywacza i jest zdecydowanie za duża na teren gdzie trzeba "lawirować" między śmieciami. Jest za to świetna na plażę. Oczywiście to nie oznacza, że w innych sprzętach takie rozwiązanie by się sprawdziło, czego przykładem jest Twój "Orzełek" :1 Troszkę szkoda, że do XLT i pokrewnych jest tylko 4x6DD, ale osobiście lepiej mi się chodzi z koncentrykami :) |
|
| Autor: | IdeL [ wtorek, 17 października 2006, 13:34 ] |
| Tytuł: | |
Van Worden napisał(a): Witam!
Troszkę szkoda, że do XLT i pokrewnych jest tylko 4x6DD, ale osobiście lepiej mi się chodzi z koncentrykami :) Jak kiedyś będzie okazja polatać razem to pożyczę Ci moją "ósemkę" (bo pewnie masz standardową BM950) - przypuszczam, że w niej jest diabeł ukryty :666 Pozdroofki IdeL |
|
| Autor: | Van Worden [ wtorek, 17 października 2006, 13:54 ] |
| Tytuł: | |
Idel - mam tę przyjemność być posiadaczem pełnego kompleciku cewek do XLT i jeszcze parę, także wiem o ukrytych zdolnościach ósemeczki :1 |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|