https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| X70- ustawienia https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=33753 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Ziboli [ niedziela, 22 października 2006, 21:38 ] |
| Tytuł: | X70- ustawienia |
Po dzisiejszym wypadzie na starą przetrzepywaną systematycznie od ponad roku miejscówką, nasuwają mi się pewne spostrzeżenia w materii ustawień X70. Tak się złożyło, że spotkały się na poletku ornym: Tejon Sławka (SL15) i dwie X-Terry 70, jedna Domina a druga moja. Mieliśmy okazję sprawdzić i porównać pracę tych dwóch X70 na tych samych sygnałach lecz minimalnie, na zdrowy rozum nic nie znaczących innych ustawieniach. To przyklad. Wykonaliśmy na jednakowym gruncie strojenie do gruntu. Wskazania na wyświetlaczy identyczne. Ja wprowadzam dwutonową sygnalizację znaleziska a Domino jednotonową. Sądzę, że nie może to mieć wplywu na pracę wykrywki. Czułość na tych samych poziomach.Program fabryczny nr 1. Sprawdzamy te same sygnały. Domino trafia b wyraźny punktowy sygnał na poziomie bardzo cienkiej blaszki i folii aluminiowej ( wskazania na wyświetlaczu : +8). Sprawdzam ten sygnalswoim ustawieniem i tu zdziwienie. Co prawda sygnalizowany jest kolor ale niestabilnie ze wskazaniami +6, +8, +10 i sygnał dźwiękowy również niepewny rwący się i momentami trzeszczący. Normalnie sygnału bym nie kopał uważając to za cieńką blaszkę ferropochodną udającą kolorka. Po przełączeniu na sygnalizację jednotonową tak jak Domino mam piękny czyściutki sygnał i stabilne wskazanie na wyświetlaczu. Na światło dzienne wychodzi b.stare cieniutkie i malutkie sreberko ( dobrej próby) wielkości pomorskiego szerfa. Przeżywam szok. Czy tak minimalna zmiana w ustawieniu teoretynie nie mogąca mieć wpływu na pracę wykrywacza bo sugerująca jedynie sposób sygnalizacji jedno i dwutonowej może mieć istotny wpływ na identyfikację znaleziska? Teraz wiem że tak, nie wiem jednak dlaczego i co to powoduje. Może ktoś ma podobne spostrzeżenia? Teraz przynajmniej wiem , że będę kopał każdy sygnał w którym przebija się cień koloru. Fakt, że więcej się nakopię ale będę pewny, że nie odpuściłem sobie pięknego starego sreberka. Mam nadzieję, że Domino wkrótce zamieści fotkę tego sreberka ( j denarka też) bo mieliśmy klopoty z identyfikacją. W załączeniu moje dzisiejsze fany |
|
| Autor: | Van Worden [ poniedziałek, 23 października 2006, 00:52 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Zakładam, że macie identyczne cewki ;) ? Wygląda na to, że wybierając jeden ton, "zmusiłeś" X70 do jasnego określenia się co ma pod spodem i zamiast wielotonowego niezdecydowania (co jest naturalne przy podawanych różnych wartościach) otrzymałeś klarowny przekaz :1 To niezła metoda, choć na zaśmieconym terenie skłaniałbym się raczej ku wielu tonom.. Fanty wyszły fajne - ta monetka z lewej to chyba rzymek? |
|
| Autor: | Ziboli [ poniedziałek, 23 października 2006, 15:18 ] |
| Tytuł: | |
ta z lewej to nie monetka ale jeden z liczmanów (chyba najmniejszy jaki znalazłem i najładniejszy ) na odwrocie popiersie Aleksandra Wielkiego . jak pogrzebiesz na forum to zobaczysz podobne. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|