https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Awaria Garret'a ACE 150. https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=34306 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Fidel [ czwartek, 2 listopada 2006, 23:00 ] |
| Tytuł: | Awaria Garret'a ACE 150. |
Pracowałem z Ace 150, sygnalizował niski poziom baterii, po sygnale wyłączyłem i odłożyłem, potem już nie dało się odpalić, naładowałem baterie ale wykrywacz nie chce się już włączyć, sprawdzałem na innym komplecie baterii. Po naciśnięciu POWER i wsłuchaniu się w głośniczek słychać ciche „cyk, cyk” czy „klik, klik” i to wszystko, co się mogło stać? |
|
| Autor: | DarekD [ czwartek, 2 listopada 2006, 23:09 ] |
| Tytuł: | . |
A po ładowaniu akumulatorków na pewno nie podłączyłeś ich odwrotnie? Pozdrawiam Darek |
|
| Autor: | szczurek1176 [ czwartek, 2 listopada 2006, 23:26 ] |
| Tytuł: | |
Też mi się tak wydaje, że odwróciłeś bieguny |
|
| Autor: | Zientas [ czwartek, 2 listopada 2006, 23:31 ] |
| Tytuł: | |
Miałem podobne przygody. Pomagało lekkie puknięcie w obudowę lub "pokręcenie" bateriami. Stawiam właśnie na "styki". W moim egzemplarzu bateria pierwsza z lewej była zawsze jakoś słabo zmasowana ze względu na fabryczny sposób jej mocowania (jakaś tam sprężynka czy cuś). Pozdrawiam! |
|
| Autor: | Fidel [ piątek, 3 listopada 2006, 13:47 ] |
| Tytuł: | |
Pokręciłem przy bateriach i stykach, ale nic nie pomogło, bieguny są ok, styki wynika z tego też, dziękuje Panowie za sugestie. |
|
| Autor: | Grzebiuszka [ piątek, 3 listopada 2006, 21:56 ] |
| Tytuł: | |
Kup zwykłe baterie i wsadź do ACE. Czy oprócz "cykania" pojawia się coś na wyświetlaczu? |
|
| Autor: | Fidel [ niedziela, 5 listopada 2006, 22:14 ] |
| Tytuł: | |
Na wyswietlaczu nic sie nie pojawia, nowe bateryjki włoże w wekeend jak zjade do domu, Dzięki Wielkie!! |
|
| Autor: | hefren [ piątek, 10 listopada 2006, 22:01 ] |
| Tytuł: | |
Mam podobny objaw w Ace 250. Czasami załapuje dopiero po kilku naciśnięciach "power"-u. :hmmm Ale nigdy nie ma problemu przy świeżo naładowanych akumulatorkach. :drap |
|
| Autor: | Grzebiuszka [ sobota, 11 listopada 2006, 02:47 ] |
| Tytuł: | |
Ace jest zasilany z 4 paluszków ( R-6) czyli z 6 Voltów. Jak włoży się 4 akumulatorki ,to zamiast 6 V jest 4,8 w porywach do 5,2 V. Z tego co się zorientowałem oglądając płytkę ACE jest tam przetwornica napięcia,po to by w pewnych granicach uniezależnić się od wahania napiecia zasilania (pisząc w skrócie). Ale przetwornica taka też ma swoje "widzimisię" i zasilanie musi spełniać pewne warunki. Być może Wasze Kanarki wyłączają się przy mniej rozładowanych bateriach (dla przetwornicy jest to już zbyt niskie napięcie aby wystartować). FIDEL -jak próby ze świeżymi bateriami? |
|
| Autor: | Fidel [ sobota, 11 listopada 2006, 03:22 ] |
| Tytuł: | |
Wsadziłem nowiutkie Diuracelki i nic ;( , ale teraz wsłuchując się w to klikanie doszedłem do wniosku, że nie pochodzi ono z głośniczka, tylko z wyłącznika... Ten ACE m dość badziewne przełączniki... takie dotykowe z blaszką... jutro sprobuje odpalic z zasilacza omijając wyłącznik, o ile mi sie uda. I teoria wyłącznika najlpiej tłumaczyła by moją awarie i problemy Kolegi Hefren'a. I tu pojawia sie pytanie- jeżeli żeczywiscie jest to wyłacznik to jak go naprawić? ew. przerobic na cos lepszego? Dziękuje za zainteresowanie problemem, pozdrawiam Fidel. |
|
| Autor: | DarekD [ sobota, 11 listopada 2006, 09:45 ] |
| Tytuł: | . |
Spytaj w serwisie jednym czym drugim ile będzie kosztowała naprawa? |
|
| Autor: | Ojciec_chrzestny [ sobota, 11 listopada 2006, 10:37 ] |
| Tytuł: | |
Też miałem problem z wyłącznikiem, ale u mnie wystarczyło zdjąć obudowę i trochę poruszać sam nie wiem czym :P |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|