https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| NOWA CEWKA DO ACE 250 https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=34793 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | skwar0 [ wtorek, 14 listopada 2006, 09:45 ] |
| Tytuł: | NOWA CEWKA DO ACE 250 |
Co myślicie o nowej cewce do ACE 250? Sprzedawcy oferują 9x12 ACE PROformance, czy ktoś to już testował w terenie? A może jest jakaś inna cewka godna uwagi? Wszelkie opinie mile widziane. (Może jest już taki temat, to proszę o link) |
|
| Autor: | Zientas [ wtorek, 14 listopada 2006, 13:20 ] |
| Tytuł: | |
Tu masz testy kolegi Grzebiuszka, cały wątek gdzieś tu jest, ale musisz poszukać. [ img ] |
|
| Autor: | marek1105 [ wtorek, 14 listopada 2006, 13:43 ] |
| Tytuł: | |
slyszalem ze duza cewka gorzej wykrywa monety czy to prawda?? choc patrzac na testy grzebiuszki jest odwrotnie. jak z tym wreszcie jest. pozdrawiam |
|
| Autor: | Van Worden [ wtorek, 14 listopada 2006, 14:38 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Nie. Cewka jest bardzo czuła a Ty masz zapewne na myśli fakt, że mniejszą cewką wykryje się wiecej monet pośród śmieci, co jest prawdą w każdym przypadku. |
|
| Autor: | marek1105 [ wtorek, 14 listopada 2006, 17:20 ] |
| Tytuł: | |
a co mozecie powiedziec o tej cewce ACE Sniper 4.5" (11.5 cm) |
|
| Autor: | Van Worden [ wtorek, 14 listopada 2006, 18:35 ] |
| Tytuł: | |
Witam! To typowa ceweczka "snajperska" do wychwytywania monetek i kolorków w mocno zaśmieconym terenie. Warto coś takiego używać jeśli szukamy w trudnym terenie. Każda cewka tego rodzaju zdecydowanie zwieksza nasze szanse na znalezienie czegoś, co zostałoby ominięte przez cewki standardowe bądź większe. Oczywiście zasięg mniejszy niż w standardowej, ale zwiększona czułość na drobnicę. Dodam, że pokazuje to profesjonalne podejście Garretta do sprawy, bo jednak zabezpieczył linię ACE w komplet cewek do różnych zastosowań. Tu nawet Minelab z droższą X-Terrą tego jeszcze nie zrobił do końca, nie wspominając już np. o Tekneticsie :( |
|
| Autor: | marek1105 [ wtorek, 14 listopada 2006, 19:03 ] |
| Tytuł: | |
wedlug Ciebie Van Worden ktora cewka do ace jest najlepsza?? pozdrawiam |
|
| Autor: | Wojtek [ wtorek, 14 listopada 2006, 19:09 ] |
| Tytuł: | |
marek1105 napisał(a): wedlug Ciebie Van Worden ktora cewka do ace jest najlepsza?? pozdrawiam
Troszkę sie wtrące ale na mój gust to to najlepsza jest standartowa 6,5x9" cewka RHINO TOUGH PROformance. Podobno ta większa cewka rewelacji nie robi, a dużo kosztuje i szkoda kasy na nią. Mała tak jak pisał VW służy do poszukiwań w zaśmieconym terenie więc można powiedzieć, że nadaje się tylko okazjonalnie do łażenia. |
|
| Autor: | skwar0 [ wtorek, 14 listopada 2006, 20:15 ] |
| Tytuł: | |
Wszystkimktórzy zabrali głos wielkie dzięki i :piwo Chodziło mi o spostrzeżenia kogoś kto z taką cewką pomyka. Wydawać by się mogło,że cewka powinna mieć zasięgi o połowe lepsze-- bo jest o połowę większa. :jump ale wykombinowałem co? :jump A tu z diagramu wynika wzrost zasięgu 2-3cm tylko, czy aż? Dalej mam mętlik w głowie |
|
| Autor: | DarekD [ wtorek, 14 listopada 2006, 20:55 ] |
| Tytuł: | . |
2-3cm w GRUNCIE to sporo, czasem to "słyszeć" lub "nie słyszeć" sygnał, czyli mieć albo nie mieć fanta. Ale od tych wynikow w powietrzu trzeba w gruncie jeszcze nieco odjąć, niestety :( Gdybym miał taka cewkę stosowałbym z przyjemnością :) ,ale wydawać na nią ..set złotych dodatkowo ? NIE Pozdrawiam Darek |
|
| Autor: | Grzebiuszka [ środa, 15 listopada 2006, 01:25 ] |
| Tytuł: | |
Chyba zawsze patrzy się na stosunek jakośc do ceny. Ta cewka kosztuje chyba ok 400 zł ,a wzrost czułości jest nieznaczny. Dlatego chyba nie warto. moje testy i ich opis tutaj viewtopic.php?t=24770&start=12 |
|
| Autor: | Van Worden [ środa, 15 listopada 2006, 14:02 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Tak jak napisał PrezesSzczepan - najlepsza jest standardowa. Jesli miałbym jeszcze coś dokupować to ceweczkę snajperską, bo to zawsze warto mieć. Ale ja specjalizuję się w drobnicy. Na grubszego zwierza (choć można się sprzeczać czy jest sens na niego polować z ACE250 ;) ) lepsza od standardowej byłaby większa cewka. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|