https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Na militarkę https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=34814 |
Strona 1 z 3 |
| Autor: | chrząszcz.pl (gupik) [ wtorek, 14 listopada 2006, 20:25 ] |
| Tytuł: | Na militarkę |
Cześć, No to może rozszerzę pytanie Nowicjusza: Jaki jest najlepszy wykrywacz na militarkę? - bez ograniczenia cenowego. No i jaka sonda do tego itp. Proszę o krótką charakterystykę i zalety Waszych typów. Do niedawna myślałem, że interesuje mnie tylko kolorek (do niego będę miał Vaquero), ale chyba i militarka mnie nie ominie, a w tej materii jestem jak dojrzały arbuz. |
|
| Autor: | M40 [ wtorek, 14 listopada 2006, 20:39 ] |
| Tytuł: | |
Poszukaj info o HS-3 Smętku. Mają go wielu moich znajomych - nie słyszałem o tej wykrywce złego słowa jeśli chodzi o osiągi w militarce. Pozdrawiam |
|
| Autor: | Denar [ wtorek, 14 listopada 2006, 21:32 ] |
| Tytuł: | |
Jeżeli będziesz miał Vaquero to niekoniecznie jest Ci potrzebny drugi wykrywacz; dyskryminacja bardzo nisko i dodatkowa, większa cewka 12×10" wide scan zupełnie wystarczy. |
|
| Autor: | Arkadio.IE [ wtorek, 14 listopada 2006, 22:10 ] |
| Tytuł: | |
witam odnośnie militarki proponuje HS-3, jest to jak dotąd faworyt tego rodzaju poszukiwań, jeśli chodzi o droższe rozwiązania i nie koniecznie lepsze :que .. to C.scope 1220xd/ 1220xdp/ i dochodzi tu jeszcze nowszy sprzęt z wyświetlaczem 1220-R wszystkie Statyki dyskruminacja dwu-tonowa ,pozostałe 2szt posiadają wskazniki.bardzo proste. sory że tak sporo ich wymienilem ale warto się o nich coś dowiedzieć...pozdrawiam Arkadio.ie :1 |
|
| Autor: | DarekD [ wtorek, 14 listopada 2006, 22:26 ] |
| Tytuł: | . |
White's 5900 ? Ale skoro kasa się nie liczy to: Pulse Star II Pro (z cewką albo od razu z ramą :)) Pozdrawiam Darek |
|
| Autor: | Van Worden [ wtorek, 14 listopada 2006, 22:28 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Na militarkę XLT ze standardową cewką i opcjonalnie 15" i 25 cali. To połączenie świetnej jakości wykonania, solidności całej konstrukcji, co jak wiadomo liczy się bardzo w militarce, trybów statycznego i tzw. mixerka czyli statyczno dynamicznego, pinpoint VCO i rewelacyjny zasięg. Do tego możliwość dostosowania tego wykrywacza do praktycznie każdych warunków terenowych i dowolne zaprogramowanie każdej funkcji albo samodzielnie albo na podstawie gotowego programu, których są setki.. Niska, najlepsza do szukania militarki częstotliwość pracy.. Pytałeś o najlepszy, więc odpowiadam :) Oczywiście 5900 i 6000 to swietne sprzęty, ale nie są już produkowane a XLT daje właścicielowi kontrolę nad maszyną i uniwersalność. |
|
| Autor: | Nowicjusz [ wtorek, 14 listopada 2006, 22:49 ] |
| Tytuł: | |
Witam , i przepraszam ze się wtrące i nie za bardzo na temat ale możecie mi podać link lub tel. do Smętkowskiego?? ;) |
|
| Autor: | Lipek [ wtorek, 14 listopada 2006, 23:04 ] |
| Tytuł: | |
Możesz też pomyśleć o Rutusie Solarisie. Ma super zasięgi i tryb mix do poszukiwania militarki Do tego dobra cena i super serwis. Tak więc moim zdaniem nie ma co topić kase w XLT, bo wyniki będą raczej porównywalne. |
|
| Autor: | Van Worden [ wtorek, 14 listopada 2006, 23:15 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: Tak więc moim zdaniem nie ma co topić kase w XLT, bo wyniki będą raczej porównywalne.
Nie będą. Rutus Solaris to bardzo dobry sprzęt na militarkę, bez dwóch zdań, ale kolega pyta wyraźnie o najlepszy sprzęt :) Choć rzeczywiście Solaris jest przynajmniej wykrywaczem zaprojektowanym pod tym kątem. |
|
| Autor: | Lipek [ środa, 15 listopada 2006, 19:23 ] |
| Tytuł: | |
VW może przesadziłem trochę z tą porównywalnością, ale moim zdaniem na militarkę Solaris będzie lepszy, gdyż: a) 10000 razy łatwiejszy w obsłudze b) militarka i tak leży do pewnej głębokości, a że Solaris zasięgi ma świetne nie widzę sensu przepłacać za XLT c) gdy Gupik stwierdzi, że militarka to jednak nie to, łatwiej mu będzie sprzedać Solarisa niż XLT d) przewagą XLT może być co najwyżej dyskryminacja, ale skomplikowanie tego wykrywacza i cena moim zdaniem niweluje tą przewagę Reasumując: gdyby chodziło o wykrywkę i na militarke i na kolorek, i cena nie grałaby roli, XLT byłby lepszy. Ale jeżeli chodzi o samą militarke to wg. mnie nie ma sensu kupować XLT :) Pozdrawiam! |
|
| Autor: | Darglo44 [ środa, 15 listopada 2006, 19:48 ] |
| Tytuł: | |
A co powiecie na Garrett ACE 250 ( jako sprzęt uniwersalny o na militarke i monetki?????) |
|
| Autor: | Darglo44 [ środa, 15 listopada 2006, 19:57 ] |
| Tytuł: | |
Myśle że z rad zacnych,doświadczonych Kolegów skorzysta i Gupik, i ja i inni. Pozdrawiam. |
|
| Autor: | chrząszcz.pl (gupik) [ środa, 15 listopada 2006, 20:08 ] |
| Tytuł: | |
darglo44 Właśnie się go z radością pozbyłem. Wg mnie ace 250 to nieporozumienie... (jak dla mnie, oczywiście). m |
|
| Autor: | Lipek [ środa, 15 listopada 2006, 20:10 ] |
| Tytuł: | |
Moim zdaniem na militarkę ACE 250 jest całkiem niezły. Wyciągnąłem nim ruski hełm z ok.80cm oraz klamrę Autro-Węgry z ok.40cm Nie wiem jak radziłby sobie z głębszymi przedmiotami i w innej glebie, bo ja kopałem w Bieszczadach. Ale myślę, że za tą cenę to dobry, uniwersalny sprzęt porwónywalny do Rutusa Ultry 2 (ACE 250 ma lepszą dyskryminację ale chyba słabsze zasięgi). Jednak gdy cena nie gra roli, brałbym Solarisa. W grę wchodzi też Tesoro tejon, widziaęłm go w akcji i byłem mile zaskoczony, Ale że z nim nie chodziłem, niech wypowwiedzą się jego użytkownicy, jak sprawuje się na militarkę :) A tak po prawdzie wykrywacz jest na 3 miejscu po wiedzy i dobrej miejscówce :666 |
|
| Autor: | Darglo44 [ środa, 15 listopada 2006, 20:20 ] |
| Tytuł: | |
Dzięki Gupik za odpowiedż, nie będę ukrywac, że także poszukuje "czegoś" ciekawego do zakupu ( w rozsądnej cenie - ok.1500 zł ). Ale ukierunkowany jestem, raczej na "coś dobrego-uniwersalnego" - wychodzenie w teren traktuje jako hobby - a nie żródło dochodów. Tak czy inaczej, będę z bardzo dużym zainteresowaniem śledził wypowiedzi innych użytkowników forum. |
|
| Strona 1 z 3 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|