https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Cewka eliptyczna 10x5" Troy
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=35056
Strona 1 z 1

Autor:  wicja1 [ poniedziałek, 20 listopada 2006, 18:39 ]
Tytuł:  Cewka eliptyczna 10x5" Troy

Witam,
Mam możliwość zakupu takiej cewki.
Pytanie do osób znających taki zestaw:
-Czy jest to warty grzechu dodatek jeśli 7 cali i 9 już jest na wyposażeniu ???
Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam,
wicja1.
P.S
Czy ktoś z "góry" może mi wyjaśnić o co chodzi z tymi punktami czy głosami ??? :nicnie

Autor:  Litościwy [ poniedziałek, 20 listopada 2006, 20:27 ]
Tytuł: 

Witam,
Mam tą cewkę w swoim x5. Z zalożenia powinna być nieco bardziej czula na drobiazgi (np biżuterię) od standartowej i lepiej sobie radzić w zaśmieconym terenie i gruncie mocniej zmineralizowanym. Tak to wygląda z zalożeń, ja w praktyce dużych różnic nie zauważylem może dlatego że mikroskopijnych kolorków raczej nie kopię, z ogródkowych testów wynika że duże monety i inne większe kolory lapie nieznacznie plycej niż 9' ale różnica nie jest duża co jest milym zaskoczeniem. Używam jej w mocno zaśmieconym terenie, miejscach po nieistniejących już domostwach bo też teoretycznie powinna tam być lepsza z racji że to cewka DD i jej szerokość to ok12cm lepiej separuje sygnaly w zaśmieconym terenie. Jest też lżejsza od 9' i wykrywacz z nią jest to już XXXLight, ze względu na gabaryty świetnie też penetruje sie nią różne zakamarki przy kamieniach drzewach i nierównym terenie.
To tyle ode mnie, może Van Worden coś jeszcze napisze bo pamiętam że dobrze wypowiadal się o tej cewce.
Moim zdaniem jeśli cena jest atrakcyjna to warto ją dolączyć do kompletu, może się sprawdzić w miejscach z nierównym uksztaltowaniem terenu i innymi przeszkodami nawet jeśli są już przeczesane koncentrykami, w oparciu o wlasne doświadczenia z cewkami DD mogę napisać że wyciągnąlem przy ich pomocy kilka fajnych fantów znajdujacych się tuż przy samym drzewie lub starym fundamencie mimo że wcześniej byly one na 100% czesane przez innych ale raczej na koncentrykach.

pozdrawiam,

Autor:  Van Worden [ poniedziałek, 20 listopada 2006, 20:33 ]
Tytuł: 

Witam!

Nic dodać nic ująć :1 Jeśli tylko cena jest ok, to polecam :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/