https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Detektor na firmę
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=35515
Strona 1 z 2

Autor:  piećka [ czwartek, 30 listopada 2006, 10:29 ]
Tytuł:  Detektor na firmę

Witam. Nie wiem czy nie powtarzam się z tematem.Chciałbym zaoszczędzic parę złociszy i zakupić wykryw. na firmę.Oczywiście ja nie prowadzę zadnej firmy ale sporo znajomych tak.Jaką trzeba prowadzic działalność aby móc wykryw.sobie odpisać od podatku.Może ktoś juz kupował i może się podzielić info. :)

Autor:  spider10.5 [ czwartek, 30 listopada 2006, 11:37 ]
Tytuł: 

Witam. Ja kupowałem wykrywke na firme budowlana brata...co tu wiecej napisac, z tego co sie orientuje to wykrywka została wrzucona w koszty jako narzedzia niezbedne do prowadzenia działalności gospodarczej (oczywiscie po wczesniejszych konsultacjach z ksiegową) i brakt zwrócił mi VAT a on sobie to odliczy przy zapłacie podatku. W razie czego pytaj to zorientuje sie dokładniej w tej kwestii.

Autor:  jms-bytom [ czwartek, 30 listopada 2006, 11:42 ]
Tytuł: 

Moze nie kupowalem a sprzedawalem...:) firmom o bardzo roznej dzialalnosci-najczesciej budowlanym-podczas kopania czesto trafiaja na rury-okazuje sie ze plany sa "przesuniete" , moze byc i elektryczna-kable w scianach,zbrojenia itp.
telekomunikacja...nawet handel wierzytelnosciami...

Moze podejdzmy odwrotnie podaj profile firm-a wymyslimy temat:) Tu czy na maila

Autor:  piećka [ czwartek, 30 listopada 2006, 12:30 ]
Tytuł: 

No własnie w tym problem bo paru znajomych ma działalność ,ale usługi transportowe a tam wykrywacz raczej nie jest przydatny.A czy na przedsiębiorstwo handlowo usługowe da się odpisać bo to raczej taka uniwersalna działalność.

Autor:  graf_zero [ czwartek, 30 listopada 2006, 16:30 ]
Tytuł: 

No zaraz zaraz czy przypadkiem jesli taka firma handlowa Twoich znajomych skontaktuje sie z hurtownia żeby kupic wykrywacz, nie jako sprzęt na firme, ale jako sprzet do późniejszej sprzedaży komus tam, to chyba otrzyma wykrywke po cenie bez Vat-u ?? Oczywiscie wykrywka nie zostanie nikomu sprzedana tylko przekazan Tobie.

Autor:  cooger [ czwartek, 30 listopada 2006, 17:09 ]
Tytuł: 

oj graf_zero - takie stwierdzenie ostatnio słyszałem w latach 90tych. :jump

Firma kupuje normalnie po cenie brutto tylko odlicza VAT.

Autor:  graf_zero [ czwartek, 30 listopada 2006, 17:30 ]
Tytuł: 

Chwileczkę nie wiem jak jest z wykrywaczami dlatego napisalem to ze znakami zapytania ale pracuje w księgarnii i książki od hurtowni do sklepu kupuje sie po cenie hurtowej (niezaleznie od ilosci)... Proszę wyjaśnij dlaczego z wykrywaczami jest inaczej...

Autor:  cooger [ czwartek, 30 listopada 2006, 17:50 ]
Tytuł: 

Cena to jedno a zakup "bez vatu" jak to określiłeś to co innego. Nie wiem jak z książkami - może tam jest zerowa stawka albo zwolnienie z vatu. Na chyba całą elektronikę obowiązuje 22% i nie idzie kupić "bez vatu". Kiedyś istniały jakieś zwolnienia z vatu dla szkół, nie wiem czy to nadal działa, możliwe, że tak. Ale to już temat na oddzielną opowieść ;)

Autor:  ksiądz [ czwartek, 30 listopada 2006, 18:58 ]
Tytuł: 

Kumpel kupił wykrywkę na zakład krawiecki no wiecie szpilki , igły w poduszkach :jump i przeszło .
Pozdrawiam.

Autor:  graf_zero [ czwartek, 30 listopada 2006, 20:10 ]
Tytuł: 

No dobra ale wykrywacz kupowany w taki sposób o jakim mowielm byłby tańszy od wykrywacza kupionego przez osobe prywatna w sklepie tak czy nie ??

Autor:  cooger [ czwartek, 30 listopada 2006, 20:14 ]
Tytuł: 

To zależy czy firma uzyskałaby cenę "do dalszej odsprzedaży" a to już nie pytanie do mnie tylko do dystrybutora. Według mnie jeśli to firma nie związana ze sprzedażą wykrywaczy to nie powinna takiego rabatu uzyskać.

Autor:  graf_zero [ czwartek, 30 listopada 2006, 20:23 ]
Tytuł: 

wiesz moze w przypadku piecka byloby to bardziej oplacalne... Wiesz pewnie ze przy zakladaniu firmy wpisuje się rodzaje branż w jakich firma będzie działać. Praktyka jest dzis taka ze wybiera sie ich jak najwiecej i hurtowni z tego co wiem nie powinno interesowac co sobie wybrales wazne zeby to byla firma handlowa...

Autor:  Arkadio.IE [ czwartek, 30 listopada 2006, 20:24 ]
Tytuł: 

witam ,proponuje jeszcze się zoriętować w temacie środków trfałych,poniekąd jeśli przekroczy daną wartość jest problem,amortyzacja,itd,itp.pozdrawiam :que i jeszcze jedno nie ma możliwości przekazania (prawnie) komu kolwiek sprzętu bo VAT gdzieś wisi. to tak jak z leasingiem, masz auto,ale nigdy nie jest twoje. :cop poadrawiam

Autor:  graf_zero [ czwartek, 30 listopada 2006, 20:30 ]
Tytuł: 

Cytuj:
nie ma możliwości przekazania (prawnie)

Oczywiscie masz racje chodzilo mi jednak o przekazanie bez tego nawiasu :)

Autor:  cooger [ czwartek, 30 listopada 2006, 20:35 ]
Tytuł: 

graf_zero napisał(a):
wiesz moze w przypadku piecka byloby to bardziej oplacalne... Wiesz pewnie ze przy zakladaniu firmy wpisuje się rodzaje branż w jakich firma będzie działać. Praktyka jest dzis taka ze wybiera sie ich jak najwiecej i hurtowni z tego co wiem nie powinno interesowac co sobie wybrales wazne zeby to byla firma handlowa...


tego nie będe komentował :)

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/