https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Detektor na firmę https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=35515 |
Strona 1 z 2 |
| Autor: | piećka [ czwartek, 30 listopada 2006, 10:29 ] |
| Tytuł: | Detektor na firmę |
Witam. Nie wiem czy nie powtarzam się z tematem.Chciałbym zaoszczędzic parę złociszy i zakupić wykryw. na firmę.Oczywiście ja nie prowadzę zadnej firmy ale sporo znajomych tak.Jaką trzeba prowadzic działalność aby móc wykryw.sobie odpisać od podatku.Może ktoś juz kupował i może się podzielić info. :) |
|
| Autor: | spider10.5 [ czwartek, 30 listopada 2006, 11:37 ] |
| Tytuł: | |
Witam. Ja kupowałem wykrywke na firme budowlana brata...co tu wiecej napisac, z tego co sie orientuje to wykrywka została wrzucona w koszty jako narzedzia niezbedne do prowadzenia działalności gospodarczej (oczywiscie po wczesniejszych konsultacjach z ksiegową) i brakt zwrócił mi VAT a on sobie to odliczy przy zapłacie podatku. W razie czego pytaj to zorientuje sie dokładniej w tej kwestii. |
|
| Autor: | jms-bytom [ czwartek, 30 listopada 2006, 11:42 ] |
| Tytuł: | |
Moze nie kupowalem a sprzedawalem...:) firmom o bardzo roznej dzialalnosci-najczesciej budowlanym-podczas kopania czesto trafiaja na rury-okazuje sie ze plany sa "przesuniete" , moze byc i elektryczna-kable w scianach,zbrojenia itp. telekomunikacja...nawet handel wierzytelnosciami... Moze podejdzmy odwrotnie podaj profile firm-a wymyslimy temat:) Tu czy na maila |
|
| Autor: | piećka [ czwartek, 30 listopada 2006, 12:30 ] |
| Tytuł: | |
No własnie w tym problem bo paru znajomych ma działalność ,ale usługi transportowe a tam wykrywacz raczej nie jest przydatny.A czy na przedsiębiorstwo handlowo usługowe da się odpisać bo to raczej taka uniwersalna działalność. |
|
| Autor: | graf_zero [ czwartek, 30 listopada 2006, 16:30 ] |
| Tytuł: | |
No zaraz zaraz czy przypadkiem jesli taka firma handlowa Twoich znajomych skontaktuje sie z hurtownia żeby kupic wykrywacz, nie jako sprzęt na firme, ale jako sprzet do późniejszej sprzedaży komus tam, to chyba otrzyma wykrywke po cenie bez Vat-u ?? Oczywiscie wykrywka nie zostanie nikomu sprzedana tylko przekazan Tobie. |
|
| Autor: | cooger [ czwartek, 30 listopada 2006, 17:09 ] |
| Tytuł: | |
oj graf_zero - takie stwierdzenie ostatnio słyszałem w latach 90tych. :jump Firma kupuje normalnie po cenie brutto tylko odlicza VAT. |
|
| Autor: | graf_zero [ czwartek, 30 listopada 2006, 17:30 ] |
| Tytuł: | |
Chwileczkę nie wiem jak jest z wykrywaczami dlatego napisalem to ze znakami zapytania ale pracuje w księgarnii i książki od hurtowni do sklepu kupuje sie po cenie hurtowej (niezaleznie od ilosci)... Proszę wyjaśnij dlaczego z wykrywaczami jest inaczej... |
|
| Autor: | cooger [ czwartek, 30 listopada 2006, 17:50 ] |
| Tytuł: | |
Cena to jedno a zakup "bez vatu" jak to określiłeś to co innego. Nie wiem jak z książkami - może tam jest zerowa stawka albo zwolnienie z vatu. Na chyba całą elektronikę obowiązuje 22% i nie idzie kupić "bez vatu". Kiedyś istniały jakieś zwolnienia z vatu dla szkół, nie wiem czy to nadal działa, możliwe, że tak. Ale to już temat na oddzielną opowieść ;) |
|
| Autor: | ksiądz [ czwartek, 30 listopada 2006, 18:58 ] |
| Tytuł: | |
Kumpel kupił wykrywkę na zakład krawiecki no wiecie szpilki , igły w poduszkach :jump i przeszło . Pozdrawiam. |
|
| Autor: | graf_zero [ czwartek, 30 listopada 2006, 20:10 ] |
| Tytuł: | |
No dobra ale wykrywacz kupowany w taki sposób o jakim mowielm byłby tańszy od wykrywacza kupionego przez osobe prywatna w sklepie tak czy nie ?? |
|
| Autor: | cooger [ czwartek, 30 listopada 2006, 20:14 ] |
| Tytuł: | |
To zależy czy firma uzyskałaby cenę "do dalszej odsprzedaży" a to już nie pytanie do mnie tylko do dystrybutora. Według mnie jeśli to firma nie związana ze sprzedażą wykrywaczy to nie powinna takiego rabatu uzyskać. |
|
| Autor: | graf_zero [ czwartek, 30 listopada 2006, 20:23 ] |
| Tytuł: | |
wiesz moze w przypadku piecka byloby to bardziej oplacalne... Wiesz pewnie ze przy zakladaniu firmy wpisuje się rodzaje branż w jakich firma będzie działać. Praktyka jest dzis taka ze wybiera sie ich jak najwiecej i hurtowni z tego co wiem nie powinno interesowac co sobie wybrales wazne zeby to byla firma handlowa... |
|
| Autor: | Arkadio.IE [ czwartek, 30 listopada 2006, 20:24 ] |
| Tytuł: | |
witam ,proponuje jeszcze się zoriętować w temacie środków trfałych,poniekąd jeśli przekroczy daną wartość jest problem,amortyzacja,itd,itp.pozdrawiam :que i jeszcze jedno nie ma możliwości przekazania (prawnie) komu kolwiek sprzętu bo VAT gdzieś wisi. to tak jak z leasingiem, masz auto,ale nigdy nie jest twoje. :cop poadrawiam |
|
| Autor: | graf_zero [ czwartek, 30 listopada 2006, 20:30 ] |
| Tytuł: | |
Cytuj: nie ma możliwości przekazania (prawnie)
Oczywiscie masz racje chodzilo mi jednak o przekazanie bez tego nawiasu :) |
|
| Autor: | cooger [ czwartek, 30 listopada 2006, 20:35 ] |
| Tytuł: | |
graf_zero napisał(a): wiesz moze w przypadku piecka byloby to bardziej oplacalne... Wiesz pewnie ze przy zakladaniu firmy wpisuje się rodzaje branż w jakich firma będzie działać. Praktyka jest dzis taka ze wybiera sie ich jak najwiecej i hurtowni z tego co wiem nie powinno interesowac co sobie wybrales wazne zeby to byla firma handlowa...
tego nie będe komentował :) |
|
| Strona 1 z 2 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|