https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| rutus first i rutus first+ https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=36991 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | michal_kk [ piątek, 5 stycznia 2007, 09:27 ] |
| Tytuł: | rutus first i rutus first+ |
cześć, mam pare pytanek dot. tych wykrywek. teraz konkretnie mi chodzi o zwykłą wersję firsta. ktoś mi mówił że są dwie wersje, 3 i 4 pokręłoawe. czym to się różni?? drugie pytanie, jeden pan z forum dał producentowi który przerobił firsta i sprawił że jest manualne strojenie gruntu/ trudne to jest? przydatne? no a teraz najważniejsze pytanie. który sprzęt jest bardziej wart żeby go kupić. nie ma między nimi aż tak wielkich różnic cenowych +/- 100 zł. chciałbym abyście tąwersję 4 pokręłową porównali do tego firsta+ z tym ekranem. pozdro p.s czytalem tes tej wykrywki na ps :) |
|
| Autor: | beaviso [ sobota, 6 stycznia 2007, 14:47 ] |
| Tytuł: | |
Stara wersja z 3 pokrętłami była bodaj na 12 "paluszków", zaś nowsza już tylko na 4 "paluszki". To, jak i możliwość ręcznej regulacji gruntu, na pewno wartościowe cechy. Najważniejszą zaletą Plusa jest wg mnie tryb dynamiczny dwutonowy, w którym przez 99% czasu chodzę. Sam wyświetlacz przydaje się tylko do manipulowania menu (zmiana ustawień wykrywacza), natomiast przy samym poszukiwaniu go nie wykorzystuję (nie ma tam przydatnych informacji) - ważniejszy jest dobry słuch i praktyka. Trybu statycznego używam od święta, nie lubię (nie potrafię) w nim chodzić, choć z pewnością zasięgi daje nieco lepsze niż dynamik (sprawdzałem). Reasumując - poluj na egzemplarz 4-pokrętłowy, na 4 baterie AA. Plusa możesz sobie odpuścić, First nie będzie zły. A jeśli chodzi o modyfikacje to najlepiej byłoby wymienić starą sondę (pełną) na nową. M. |
|
| Autor: | szymo [ sobota, 6 stycznia 2007, 19:44 ] |
| Tytuł: | |
Witam. Przeciez jest tez wersja z 3-ma pokrętłami na 4 paluszki. Sam takiego Rutusika mam... Pozdrawiam |
|
| Autor: | Jarema [ sobota, 6 stycznia 2007, 20:04 ] |
| Tytuł: | |
Sondy nie opłaca się wymieniać. Sama sonda kosztuje sporo (dokładnie nie pamiętam ile). Lepiej kupić od razu z nową sondą... |
|
| Autor: | michal_kk [ sobota, 6 stycznia 2007, 20:13 ] |
| Tytuł: | |
no dowiedziałem się że zmiana na nową to koszt ok. 200zł. kupe kasy w stosunku do samej ceny wykrywacza. dzięki za odpowiedź, będę polował na firsta, z nową sondą,4 pokrętłowego, na 4 baterie. |
|
| Autor: | szymo [ sobota, 6 stycznia 2007, 20:23 ] |
| Tytuł: | |
Jak juz wspomnialem mam wersje z trzema pokretlami i nic sie nie dzieje, to zalezy od mineralizacji gruntu, wiec jesli nie masz bardzo zmineralizowanej gleby to taka wersje tez sie bedzie nadawac (chyba :P ) Pozdrawiam |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|