Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 14:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: rutus first i rutus first+
PostNapisane: piątek, 5 stycznia 2007, 09:27 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): piątek, 27 października 2006, 21:06
Posty: 451
Lokalizacja: warszawa
cześć, mam pare pytanek dot. tych wykrywek. teraz konkretnie mi chodzi o zwykłą wersję firsta. ktoś mi mówił że są dwie wersje, 3 i 4 pokręłoawe. czym to się różni?? drugie pytanie, jeden pan z forum dał producentowi który przerobił firsta i sprawił że jest manualne strojenie gruntu/ trudne to jest? przydatne? no a teraz najważniejsze pytanie. który sprzęt jest bardziej wart żeby go kupić. nie ma między nimi aż tak wielkich różnic cenowych +/- 100 zł. chciałbym abyście tąwersję 4 pokręłową porównali do tego firsta+ z tym ekranem.

pozdro

p.s czytalem tes tej wykrywki na ps :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 stycznia 2007, 14:47 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 15 czerwca 2004, 20:04
Posty: 364
Lokalizacja: Gdańsk
Stara wersja z 3 pokrętłami była bodaj na 12 "paluszków", zaś nowsza już tylko na 4 "paluszki". To, jak i możliwość ręcznej regulacji gruntu, na pewno wartościowe cechy.
Najważniejszą zaletą Plusa jest wg mnie tryb dynamiczny dwutonowy, w którym przez 99% czasu chodzę. Sam wyświetlacz przydaje się tylko do manipulowania menu (zmiana ustawień wykrywacza), natomiast przy samym poszukiwaniu go nie wykorzystuję (nie ma tam przydatnych informacji) - ważniejszy jest dobry słuch i praktyka. Trybu statycznego używam od święta, nie lubię (nie potrafię) w nim chodzić, choć z pewnością zasięgi daje nieco lepsze niż dynamik (sprawdzałem).
Reasumując - poluj na egzemplarz 4-pokrętłowy, na 4 baterie AA. Plusa możesz sobie odpuścić, First nie będzie zły. A jeśli chodzi o modyfikacje to najlepiej byłoby wymienić starą sondę (pełną) na nową.

M.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 stycznia 2007, 19:44 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 30 października 2005, 17:37
Posty: 237
Witam.

Przeciez jest tez wersja z 3-ma pokrętłami na 4 paluszki. Sam takiego Rutusika mam...


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 stycznia 2007, 20:04 
Offline
Poczciwy Otto

Dołączył(a): sobota, 4 września 2004, 21:10
Posty: 1176
Sondy nie opłaca się wymieniać. Sama sonda kosztuje sporo (dokładnie nie pamiętam ile). Lepiej kupić od razu z nową sondą...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 stycznia 2007, 20:13 
Offline
Podpułkownik
Podpułkownik

Dołączył(a): piątek, 27 października 2006, 21:06
Posty: 451
Lokalizacja: warszawa
no dowiedziałem się że zmiana na nową to koszt ok. 200zł. kupe kasy w stosunku do samej ceny wykrywacza. dzięki za odpowiedź, będę polował na firsta, z nową sondą,4 pokrętłowego, na 4 baterie.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 stycznia 2007, 20:23 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): niedziela, 30 października 2005, 17:37
Posty: 237
Jak juz wspomnialem mam wersje z trzema pokretlami i nic sie nie dzieje, to zalezy od mineralizacji gruntu, wiec jesli nie masz bardzo zmineralizowanej gleby to taka wersje tez sie bedzie nadawac (chyba :P )

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL