Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 19:12

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: prosze o porade - wykrywacz dla poczatkujacego
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 14:53 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): poniedziałek, 10 czerwca 2002, 00:00
Posty: 1657
witam, znajomy prosil mnie o rade - a ja nie mam pojecia jak mu doradzic
otoz ma on 1600zl i chciaolby kupic nowy wykrywacz
z tego co zobaczylem w sklepach, dostepne sa:

minelab xterra 30
minelab musketeer adwantage pro
garrett gta x 550
fisher 1225

przeznaczenie to poszukiwanie militarii, odznaczen, klamerek, guziczki i monetki. - czuli sprzet w miare uniwersalny
prosze o pomoc, bo nie wiem jak mam mu doradzic.
a moze jakis inny wykrywacz ktos by polecil ??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 15:02 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 15 czerwca 2004, 20:04
Posty: 364
Lokalizacja: Gdańsk
Z tej wymienionej przez Ciebie uniwersalności wyłania się jednak fascynacja kolorkami ;) Za 1600 zł dla nowicjusza idealny będzie nie wymieniony przez Ciebie detektor. Jego inicjały to T.C.
O ile Twój kumpel nie jest z woj. pomorskiego, to mogę mu go polecić. Bo jeśli jest, to nie zamierzam sprawiać sobie skutecznej konkurencji i wtedy go odradzam :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 15:13 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): poniedziałek, 10 czerwca 2002, 00:00
Posty: 1657
nie bardzo wiem o jakim wykrywaczu mowisz
kolega jest z warminsko-mazurskiego i raczej na pomorze sie zapedzac nie bedzie, a jego przygoda z wykrywaczem bedzie raczej weekendowa

czy mowisz o jakims tesoro ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 16:07 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Hehe, Beaviso nie chce wsadzać kija w mrowisko i unika nazwy, która brzmi "Tesoro Cibola" ;) Generalnie mogę sie z tym zgodzic, zwłaszcza jeśli brać pod uwagę te sprzęty które wymieniłeś, ale skoro militarka to może i statyk by się przydał.. W tej cenie warto wziąć pod uwagę Rutusa Solarisa. Zgodzisz się ze mną Beaviso?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 17:14 
Offline
Kapitan
Kapitan

Dołączył(a): wtorek, 15 czerwca 2004, 20:04
Posty: 364
Lokalizacja: Gdańsk
Zgodzę się, VW.
Ale do Solarisa chyba jednak potrzeba nieco obycia, co początkującemu (i być może niecierpliwemu) może przyjść z poniejaką trudnością i jeszcze zaowocować niepochlebnymi postami nt. przyzwoitego sprzętu, którym niewątpliwie jest Solaris... Zatem bardziej widzę tu prosty lecz skuteczny wykrywacz typu "włącz i szukaj". A znaczenia trybu statycznego do poszukiwań militarki nie demonizujmy. Nie każdy chce kopać metrowe doły aby wygrzebać puszkę po farbie ;) Kupi T.C. i będzie bardzo ostrożnie dozował dyskryminację, to większość tego co znalazłby statykiem też odnajdzie, taka jest prawda. No i po sposobie wymienienia przez Frozzera przedmiotów wnioskuję, że jego kolegę bardziej ucieszą tak licznie nazwane kolorowe fanciki zamiast złomu.

M.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 18:43 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): poniedziałek, 10 czerwca 2002, 00:00
Posty: 1657
dokladnie - wybor padl na dynamika ze wzgledu na kopanie drobnicy, a jak mu sie z dyskrymy zejdzie to i mausera nie przeoczy
nie chodzi o kopanie dolow czy odkopywanie okopow - bo do tego trzeba porzadny szpadel a nie wykrywacz :)

moze ktos jeszcze ma rozeznanie?
czy cibola bylaby najrozsadniejszym wyjsciem z posrod w/w ?

a moze jeszcze jakis inny sprzet ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 20:01 
Offline
Młodszy Chorąży Sztabowy
Młodszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2004, 15:10
Posty: 176
Jeżeli wybór padł na Tesoro to tylko pogratulować :) Bardzo fajne wykrywacze i prawie w "amerykańskiej" cenie.To rzadkość na naszym rynku.Na "militaria" dynamik na 100 % wystarczający.Ale tylko na """""militaria"""".Na głębokie zakopy musi być statyk i koniec.To zupełnie inne szukanie.
Pozdrawiam serdecznie,
wicja1.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 20:09 
Offline
Generał Broni
Generał Broni

Dołączył(a): sobota, 28 stycznia 2006, 18:14
Posty: 1388
Wielokrotnie polecałem osobom "nie z mojego rejonu" wykrywacz TC. Skoro kolega jest z warmińsko-mazurskiego to zdecydowanie polecam ten sprzęt, gdyż i tak nie będę chodził po polach czesanych przez Twojego kolegę.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL