https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| prosze o porade - wykrywacz dla poczatkujacego https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=37168 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Frozzer [ poniedziałek, 8 stycznia 2007, 14:53 ] |
| Tytuł: | prosze o porade - wykrywacz dla poczatkujacego |
witam, znajomy prosil mnie o rade - a ja nie mam pojecia jak mu doradzic otoz ma on 1600zl i chciaolby kupic nowy wykrywacz z tego co zobaczylem w sklepach, dostepne sa: minelab xterra 30 minelab musketeer adwantage pro garrett gta x 550 fisher 1225 przeznaczenie to poszukiwanie militarii, odznaczen, klamerek, guziczki i monetki. - czuli sprzet w miare uniwersalny prosze o pomoc, bo nie wiem jak mam mu doradzic. a moze jakis inny wykrywacz ktos by polecil ?? |
|
| Autor: | beaviso [ poniedziałek, 8 stycznia 2007, 15:02 ] |
| Tytuł: | |
Z tej wymienionej przez Ciebie uniwersalności wyłania się jednak fascynacja kolorkami ;) Za 1600 zł dla nowicjusza idealny będzie nie wymieniony przez Ciebie detektor. Jego inicjały to T.C. O ile Twój kumpel nie jest z woj. pomorskiego, to mogę mu go polecić. Bo jeśli jest, to nie zamierzam sprawiać sobie skutecznej konkurencji i wtedy go odradzam :666 |
|
| Autor: | Frozzer [ poniedziałek, 8 stycznia 2007, 15:13 ] |
| Tytuł: | |
nie bardzo wiem o jakim wykrywaczu mowisz kolega jest z warminsko-mazurskiego i raczej na pomorze sie zapedzac nie bedzie, a jego przygoda z wykrywaczem bedzie raczej weekendowa czy mowisz o jakims tesoro ? |
|
| Autor: | Van Worden [ poniedziałek, 8 stycznia 2007, 16:07 ] |
| Tytuł: | |
Witam! Hehe, Beaviso nie chce wsadzać kija w mrowisko i unika nazwy, która brzmi "Tesoro Cibola" ;) Generalnie mogę sie z tym zgodzic, zwłaszcza jeśli brać pod uwagę te sprzęty które wymieniłeś, ale skoro militarka to może i statyk by się przydał.. W tej cenie warto wziąć pod uwagę Rutusa Solarisa. Zgodzisz się ze mną Beaviso? |
|
| Autor: | beaviso [ poniedziałek, 8 stycznia 2007, 17:14 ] |
| Tytuł: | |
Zgodzę się, VW. Ale do Solarisa chyba jednak potrzeba nieco obycia, co początkującemu (i być może niecierpliwemu) może przyjść z poniejaką trudnością i jeszcze zaowocować niepochlebnymi postami nt. przyzwoitego sprzętu, którym niewątpliwie jest Solaris... Zatem bardziej widzę tu prosty lecz skuteczny wykrywacz typu "włącz i szukaj". A znaczenia trybu statycznego do poszukiwań militarki nie demonizujmy. Nie każdy chce kopać metrowe doły aby wygrzebać puszkę po farbie ;) Kupi T.C. i będzie bardzo ostrożnie dozował dyskryminację, to większość tego co znalazłby statykiem też odnajdzie, taka jest prawda. No i po sposobie wymienienia przez Frozzera przedmiotów wnioskuję, że jego kolegę bardziej ucieszą tak licznie nazwane kolorowe fanciki zamiast złomu. M. |
|
| Autor: | Frozzer [ poniedziałek, 8 stycznia 2007, 18:43 ] |
| Tytuł: | |
dokladnie - wybor padl na dynamika ze wzgledu na kopanie drobnicy, a jak mu sie z dyskrymy zejdzie to i mausera nie przeoczy nie chodzi o kopanie dolow czy odkopywanie okopow - bo do tego trzeba porzadny szpadel a nie wykrywacz :) moze ktos jeszcze ma rozeznanie? czy cibola bylaby najrozsadniejszym wyjsciem z posrod w/w ? a moze jeszcze jakis inny sprzet ? |
|
| Autor: | wicja1 [ poniedziałek, 8 stycznia 2007, 20:01 ] |
| Tytuł: | |
Jeżeli wybór padł na Tesoro to tylko pogratulować :) Bardzo fajne wykrywacze i prawie w "amerykańskiej" cenie.To rzadkość na naszym rynku.Na "militaria" dynamik na 100 % wystarczający.Ale tylko na """""militaria"""".Na głębokie zakopy musi być statyk i koniec.To zupełnie inne szukanie. Pozdrawiam serdecznie, wicja1. |
|
| Autor: | vincent_vega_69 [ poniedziałek, 8 stycznia 2007, 20:09 ] |
| Tytuł: | |
Wielokrotnie polecałem osobom "nie z mojego rejonu" wykrywacz TC. Skoro kolega jest z warmińsko-mazurskiego to zdecydowanie polecam ten sprzęt, gdyż i tak nie będę chodził po polach czesanych przez Twojego kolegę. Pozdrawiam. |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|