Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 23:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Najmniejszy statyk na monetki
PostNapisane: wtorek, 9 stycznia 2007, 11:23 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 5 grudnia 2006, 10:49
Posty: 84
Lokalizacja: Kraków
Witam, poszukuję malutkiego (gabarytowo) statycznego wykrywacza na monetki. Koniecznie musi się składać, być lekki, cewka do 20 cm i kosztować do 1000 PLN. Optymalne (wielkosciowo) byłoby coś w stylu Celtic XL (1kg i cewka 17,8 cm), ale o tym akurat nic nie mogłem znaleźć. Będę wdzięczy za wszelkie propozycje.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: .
PostNapisane: wtorek, 9 stycznia 2007, 19:07 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 18 września 2005, 19:42
Posty: 927
Pewnie coś palnę, ale czy nie przyjęte jest że na monetki lepszy jest dynamik?
Czemu chcesz statyk - jeśli mozna wiedzieć? W dynamikach przy tej cenie i innych podanych kryteriach (składanie też) cos spokojnie byś znalazł.
Moja Ultra1 miała tryb statyczny ale łaziłem głównie na dynamiku.
Ultrę 2 mogłeś zamówić skaładaną na trzy cześci. Teraz mozna kupić albo składną na dwie - bo nowych juz nie robią,
http://www.wykrywaczemetali.pl/informac ... 8_13:36:11
albo poczekac na Ultrę 3 Rutusa, zakładam że tryb statyczny też będzie miała. (sam o niej myślę jako drugiej wykrywce w rodzinie)
To przy załozeniu że tryb statyczny jest Ci koniecznie potrzebny. Bo jeśli dynamik wystarczy.. propozycji będzie wiele.
Pozdrawiam
Darek


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 stycznia 2007, 19:52 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): piątek, 27 maja 2005, 20:00
Posty: 224
Na temat Celtica może ci tylko powiedzieć dystrybutor bo to troche egzotyczna wykrywka.Pytaj Denara. Ale na monety chyba nie bardzo bo tam jest jakaś częściowa dyskryminacja żelaza.Chociaż w U.K kopią chyba tylko monety..Jeśli chodzi o Ultre 3 to nie wiem czy będzie tam tryb statyczy.Kiedyś gdzieś na forum Rutus pisał że da sobie ze statyką spokój bo dużo ludzi nie umie z tym chodzić.Potem piszą że jest do du..y i robi się dym że wykrywka kiepska.Idealny byłby C-scope,ale o tym może ci napisać Arkadio.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: .
PostNapisane: wtorek, 9 stycznia 2007, 20:05 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 18 września 2005, 19:42
Posty: 927
Mówił o "trybie statycznym z dyskryminacją" przy okazji problemów z Solarisem na słońcu - ale "zwykły" statyk jak w Ultrze1 to chyba będzie?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 stycznia 2007, 21:51 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
Witam ,odnośnie twoich wymogów,mogę powiedziec, że mieści sie w kryterjach C.scope 660,lub C.scope 990. Tryb statyczny,dyskryminacja dwu-tonowa(bardzo łatwa), cewka 20cm pełna. Składany na dwie czesci,wagowo 1-1,20max.W 990 dodatkowo wsaznik dyskryminacij(C.scope 990 rynek wtórny) łatwe w obsłudze. pozdrawiam :1


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: .
PostNapisane: wtorek, 9 stycznia 2007, 23:14 
Offline
Generał Dywizji
Generał Dywizji

Dołączył(a): niedziela, 18 września 2005, 19:42
Posty: 927
Jaki sa plusy używania trybu statycznego na monetki ? Bo są, prawda?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 stycznia 2007, 23:53 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
Witam ,z całą odpowiedzialnościa powiadam , :) że są zalety . Ja chodzę na C.scope 1220xd,i na tej maszynce naprawde można poszukać. Jakie są plusy? Naistotniejszy jak dla mnie to fakt , że nie ma problemu z zlokalizowaniem znaleziska. Obeznanemu czlowiekowi zajmuje to pare sekund" jesli nie jest głeboko". Dołki nie wyglądaja na wielkie,zazwyczaj kopie się tylko w głąb,nie na boki, ale bywają "niuanse". ps.nie wiem czemu :que utarło się ,że statyk nie na monety,a to jest mój pierwszy(konkretny :za ) wykrywacz na, którym zobaczyłem naprawde jak się kopie monety i kolor :1 .pozdrawiam Poszukiwania statykiem .tzw - chirurgiczne ciecia :1 .


Ostatnio edytowano środa, 10 stycznia 2007, 01:10 przez Arkadio.IE, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: .
PostNapisane: środa, 10 stycznia 2007, 00:33 
Offline
Starszy Chorąży Sztabowy
Starszy Chorąży Sztabowy

Dołączył(a): środa, 11 maja 2005, 22:34
Posty: 215
DarekD napisał(a):
Jaki sa plusy używania trybu statycznego na monetki ? Bo są, prawda?

Dynamiki (w tym XLT) nie nadają się do wyszukiwania blaszek gdy sygnałów jest dużo. Statyk jest precyzyjny i głębszy, można go dostawiać do ziemi....


Ostatnio edytowano środa, 27 czerwca 2007, 13:58 przez loloptaszek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 10 stycznia 2007, 01:17 
Offline
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany
Forum Thesaurus - Użytkownik Zbanowany

Dołączył(a): środa, 13 kwietnia 2005, 08:58
Posty: 1155
Lokalizacja: Ziemia - Planeta Ludzi (Czasowo Port Royale)
Witam!

Drobne sprostowanie - po włączeniu trybu MM (mixerek) w XLT można podnosić monetki z zamkniętymi oczami i to nie ważne ile jest sygnałów ;) To połączenie dwóch trybów jest właśnie najlepszym rozwiązaniem, ale generalnie statyk się przydaje..


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 10 stycznia 2007, 01:57 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): sobota, 19 sierpnia 2006, 20:49
Posty: 309
Witam . Trochę nie lubie spać,ostatnio ;) .I nasowa mi się pytanie,bo nie czytałem nigdzie i zawsze łatwiej zadac pytanie ;) To tak jak z tą kurą. :luv Co było pierwsze statyk , :que czy dynamik :que :que .pozdrawiam ps.tak tylko mi sie wydaje,że statyk ,ale ?


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Statyk na monetki
PostNapisane: środa, 10 stycznia 2007, 09:54 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 5 grudnia 2006, 10:49
Posty: 84
Lokalizacja: Kraków
Dziękuję za pomoc. Przyglądam się c.scope-om i chyba faktycznie są najbliższe moim oczekiwaniom. Co do "statyka na monetki" to historia jest taka, że ja chodzę z Souverenem GT (wcześniej GTP1350) ale prawie zawsze chodzi za mną jakiś "ogonek". Często są to dzieciaki (dlatego mały i lekki) albo osoby które wcześniej nigdy nie miały z tą zabawą nic wspólnego - dlatego statyk - bo nie trzeba tłumaczyć "że cewką trzeba machać, że trzeba włączyć pinpointa i namierzać" - piszczy niech kopią. A że nie lubię "bylejakości" poprosiłem o pomoc tych którzy mieli więcej niż ja do czynienia z wykrywaczmi żeby był dobry. Sam jestem ciekaw statyka. Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś propozycję to będę bardzo wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 10 stycznia 2007, 10:47 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2006, 19:49
Posty: 717
Mam jedną uwagę w tym temacie, być może nietrafioną, gdyż większość mojej przygody poszukiwawczej dotyczy dynamików. Otóż z tego co zrozumiałem bierzesz statyka z jednego powodu – prostota obsługi. Nie jestem natomiast pewien czy aby na pewno statyk jest taki łatwy w obsłudze. Ze statykiem tez trzeba umieć chodzić. Po pierwsze sygnał Ci się rozjeżdża u musisz go co jakiś czas uspokajać, po drugie z tego co wiem, unoszenie sondy nad ziemię tez powoduje sygnał. Nie jestem przekonany, czy dla początkującego nie jest jednak łatwiej chodzić z jakimś prostym dynamikiem, który ma fabrycznie dostrojony grunt. Ale to tylko takie rozważania, jedno jest moim zdaniem pewne, bez tłumaczenia co i jak się i tak nie obejdzie.
SiD


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Statyk na monetki
PostNapisane: środa, 10 stycznia 2007, 11:09 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 5 grudnia 2006, 10:49
Posty: 84
Lokalizacja: Kraków
Jeśli chodzi o statyki, to wszystko co o nich wiem to widziałem z boku jak działa Eagle SL II :). I pierwsze wrażenie - dla początkującego bomba (nie chodzi o White's-a tylko statyka). Przyglądałem się za poradą Arkadio.ie c.scope 660. Ma dwa pokrętła i klawisz "return" jak rozumiem właśnie na rozjeżdżający się sygnał. Cóż może być prostrzego, tak mi się wydaje. Jeśli pakuję się w kłopoty - ratujcie.


Ostatnio edytowano środa, 10 stycznia 2007, 12:10 przez juras, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 10 stycznia 2007, 12:06 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): środa, 25 stycznia 2006, 19:49
Posty: 717
Tzn ja wiem z doświadczenia ze swoją narzeczoną. Jak rozpoczynała przygodę z wykrywaczem wraz ze mną, korzystała właśnie z tego C.Scopa. Dokładnie było tak: pierwszego dnia był dynamik (Tesoro Vaquero) a drugiego dnia statyk (C.Scope właśnie z dwoma pokrętłami i klawiszem) i zdecydowanie lepiej się jej szukało dynamikiem, mimo, że pierwszy raz miała wykrywacz w rękach. Zresztą znalazła fenisia z Gdańskiej mennicy :) statyk w ogóle nie przypadł jej do gustu. Jeśli chodzi o namierzanie, to owszem, statyk górą, ale przecież znajdziesz wykrywacz dynamiczny ze statycznym pin-pointem w cenie do 1000zł.

Ja do niczego nie namawiam, ani do dynamika ani do konkretnej firmy wykrywacza :P Mowie tylko jak było i przekazuje swoje doświadczenie. Zaznaczam, że nie neguję, że C.Scope to bardzo dobry wykrywacz, uważam jedynie, że nie jest prostszy dla początkującego w obsłudze.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Statyk na monetki
PostNapisane: środa, 10 stycznia 2007, 12:32 
Offline
Sierżant Sztabowy
Sierżant Sztabowy

Dołączył(a): wtorek, 5 grudnia 2006, 10:49
Posty: 84
Lokalizacja: Kraków
Ja ciągnę do statyka bo to coś nowego dla mnie, a człowiek wierzy, że nieznane może być lepsze (złe doświadczenia z tanimi dynamikami). Na razie mam typ c.scope 660 od Arkadio.ie i trochę wątpliwości od SiD-a. Poczekam może ktoś miał kiedyś podobnego "zgryza" i jeszcze coś dopisze. W założeniach miał być statyczny,mały,lekki,bez wodotrysków (nawet bez wyświetlacza) , z minimalną dyskryminacją, skuteczny (szuka głębiej niż pod dywanem - że tak kogoś zacytuję) i banalny w obsłudze, a te 1000 PLN mogłoby być nawet troszkę do naciągnięcia jeśli typ okazałby się wstrzelony.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL