|
Nie znam Neo3 ale z tego co piszes to tak zachowuje się wykrywacz statyczny na dyskryminacji.
Unoszenie do góry będzie powodowało pojawianie sie dźwięku, więc ważna jest precyzja prowadzenia sondy należy prowadzić bardzo równo i równolegle do ziemi, ponieważ na dyskryminacji nie działa eiminacja wpływu gruntu. Ta funkcja w wykrywaczu statycznym działa na allmetal i po właściwym jej ustawieniu unoszenie wykrywacza nie powinno powodować powstawania dźwięku, i to jest pozycja w której należy poszukiwać ,a tylko dla identyfikacji przełączać na dyskryminację aby upewnić się z jakim rodzajem wykrytego metalu mamy do czynienia
Próg sygnału jest to takie ustawienie pracy wykrywacza na granicy dźwięku, aby najmniejszy już sygnał powodował powstanie sygnału akustycznego w głośniku, jakby "czyłość akustyczna" im bliżej ustawisz granicy między ciszą a dźwiękiem tym sprzęt będzie jakby czulszy. W moim ustawiam to przy wciśniętym reset a podkręcanie stosuję w momęcie delikatnego sygnału mogącego pochodzić z większej głębokości, niestety jest to inny wykrywacz ale statyczny.
W obecności metalu możesz tylko ustawiać siłę sygnału, a resetowanie nad nim spowoduje zapamiętanie takiego ustawienia i wadliwą sygnalizację.
Resetować należy w miejscu wolnym od wszelkich metali
Mam nadzieję, że chociaż troszeczkę pomogłem ale mogę się też mylić bo Neo3 to inny wykrywacz niż ten co mam
Pozdrawiam
|