Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 17:55

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: PI zmiany u producentow.
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2004, 00:10 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
po nowosciach u Rutusa -w innym poscie- troche info z rynku PI.

Dwa tygodnie temu mialem przyjemnosc spotkac sie z p.Bedelewskim-jest to jeden z najstarszych w polsce producentow wykrywaczy PI /obecnie juz prawie nie robi-to starszy gosc/ jego wlasnie projekt wykorzystal Nowak w swoim PI.

I tak jak kiedys Nowakowi tak teraz Knotowi odstapil swoje "patenty" i o ile Knot nic nie sknoci -bedzie to calkiem niezla wykrywka.

Obejzalem ja:
Zupelnie inne rozwiazania mechaniczne,zmieniona obudowa i uchwyt-tyle na razie widzialem-i to pozytywne.
Detektor robi wrazenie ciezkiego/i tak jest/ ale solidnego.
O zasiegach nie wiem jeszcze nic -ale beda "na pewno" pisze się oddzielnie - błąd ortograficzny!!! spore.
Troche spora waga-przez zasilanie-PI sa sa strasznie pradozerne.

PS-to nie jest reklama Knota-jak na razie mam o jego detektorach kiepska opinie,i oby to sie moglo teraz zmienic!!!


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: WM-2
PostNapisane: piątek, 4 marca 2005, 21:00 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 19:26
Posty: 141
nastepca wojskowego WM-1,co rok od 2003 pokazuja go np na MSPO ale produkcja ponoc ciągle jeszcze nie ruszyla (zmiany, poprawki, etc)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 5 marca 2005, 09:09 
Offline
Weteran
Weteran

Dołączył(a): sobota, 19 czerwca 2004, 21:33
Posty: 878
Lokalizacja: TKM
no no ciekawa konstrukcja
jestem bardzo ciekaw jakie będzie miał zasięgi
JMS może wiesz już coś nowego ??


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 marca 2005, 22:54 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): sobota, 16 lutego 2002, 01:00
Posty: 3389
Lokalizacja: Bytom
Partyzant to nie ta firma...Tomek /twrozyna/ przybliz moze kto robi te WM1.

Knot-jakos znikl z rynku-w kazdym razie tego z ktorym mam kontakt.
Na kieleczczyznie rozwija sie mlody producent PI-kiedys rozmawialismy ale tez jakos znikl-chyba obsluguje rynek lokalny.
Nowak-skonstruowal nowa cewke z pinpointerem PI:) ..ale to juz jesienia no i zmienil obudowy.Ponoc szykuje vlfa.
Pan B-nauczyciel N zakupil Ultre-sadze ze planuja cos klonowac.


Ostatnio edytowano wtorek, 8 marca 2005, 00:57 przez jms-bytom, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 7 marca 2005, 23:13 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): wtorek, 9 lipca 2002, 00:00
Posty: 655
Lokalizacja: Gliwice
Ten wykrywacz w wodzie to produkt firmy RADWAR. Jest to wykrywacz impulsowy.

Uchwyt bardzo mi przypomina to co stosują amerykanie w AN/PSS-14 (połaczenie radaru z wykrywaczem metalu). Miałem to amerykańskie cudeńko w rękach (ale pustą wydmuszkę). Ładnie się składa do bardzo małego rozmiaru.

Może nasi z Radwaru (w końcu też od radarów) za jakiś czas też coś takiego zrobią... (no chyba że Nowak będzie szybszy :jump )

:pa

proscan


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: wm2 uzupelnienie
PostNapisane: wtorek, 8 marca 2005, 11:33 
Offline
Starszy Chorąży
Starszy Chorąży

Dołączył(a): piątek, 11 lutego 2005, 19:26
Posty: 141
nie powiem zeby to bylo eleganckie piotrze, wm1 na wyposazeniu WP jest dosc sporo, faktycznie zamierzenia konstruktorow sa dosc ambitne; p.nowakowi juz proponowalem jesli jego PI jest tak zaawansowane aby sie z nimi skontaktowal (radwar grupa bumar) moze zrobi interes zycia.
co do producenta WM1 i WM2 fotka zawiera tabliczke, ale pewnie nieczytelna & teamtyka postu tez jest dosc jasna PI wiec niby jaki ma byc WM2?
[ img ]
z info na stronie firmowej http://www.radwar.com.pl/pol/pol/prmi_wm2.htm ( do admina-to nie reklama ;) ) wynika że jest to produkt jak najbardziej wdrożony do produkcji, ale biorąc pod uwage podane parametry (bardzo oszczednie podane ;) )czegoś mu dalej brakuje

nt amerykanskiej ergonomii jak w fotkach proscanu, dalby Bog aby ta kwestia stala sie wreszcie rownie istotna dla polskich producentow wykrywaczy o nieco szerszym zastosowaniu (ja wiem finanse, formy, projekty 3-D ale sa np dotacje PARP), do roboty Panowie chinczyk potrafi to Polak nie da rady? Jak ktoś ma żonę to niech ją spyta co znaczy "kupować oczami" ;)

a propos dzialan radwaru na rynku cywilnym i radarow to coz :cry: :cry: :cry: :wq
[ img ] :666


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: PI-Nowak
PostNapisane: środa, 9 marca 2005, 13:01 
Offline
Szeregowy
Szeregowy

Dołączył(a): poniedziałek, 24 maja 2004, 15:30
Posty: 1
Lokalizacja: Kraków
Zauważyłem temat PI p. Nowaka.
Może ktoś z grona wie czy istnieje jakaś strona www o tych wykrywaczach bo ta stara www.wykrywacze.nowak.glt.pl
nie istnieje.


Pozdrawiam paweł


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL