https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/

Minelab Musketeer Advantage + cewka 45cm ?
https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=8245
Strona 1 z 1

Autor:  marcinl [ niedziela, 14 listopada 2004, 15:45 ]
Tytuł:  Minelab Musketeer Advantage + cewka 45cm ?

Jak w temacie - czy warto zainwestowac w taki zestaw? Głównie na drobiazgi, najmniej duze militaria.
W jakiej cenie (srednio) mozna kupic uzywanego Advantage ?
Pozdrawiam.

Autor:  Mrand [ niedziela, 14 listopada 2004, 20:48 ]
Tytuł: 

Jeśli na drobiazgi to taki zestaw jest nieporozumieniem. Natomiast gdy idzie o duże rzeczy, bardzo i owszem :). Jeśli mowa o Minelabach, testowałem kiedyś Explorera z dużą cewką pod kątem wyszukiwania głębiej położonych monet. Zasięg wzrastał tylko o 2-3cm a kiepska mobilność dużej sondy stawiała pod znakiem zapytania sensowność takiego rozwiązania. Wiele monet traci się poprzez niemożność dokładnego przeszukania np. bruzdy w ziemi na przeoranym polu lub miejsc pod gęstymi krzakami. Ponadto dynamika sygnału z większej sondy jest niższa a więc mniej korzystana przy poszukiwaniu monet. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że Explorer bardzo wdzięcznie pracuje z sondą 8" (czyli mniejszą niż standardowa). Kolega ma także cewkę 5" i wyciąga takie monetki, że szkoda gadać. Sprawa doboru wielkości sondy nie jest jednoznaczna i wymagałaby szerszego wywodu. Pozdrawiam
Mrand

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/