https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/ |
|
| Ultra https://poszukiwanieskarbow.com/Forum/viewtopic.php?f=10&t=8299 |
Strona 1 z 1 |
| Autor: | Kryniooo [ wtorek, 16 listopada 2004, 14:36 ] |
| Tytuł: | Ultra |
Hmmmmmmm Witam al , od niedawna posiadam Rutusa Ultre i mam pierwszy problem , wczesniej latałem z jabelkiem , niemiałem nigdy okazjii biegac w piszczałką posiadającą więcej niz jedno pokrętło , jeszcze jej nietestowałem ( w piątek dopiero wyjerzdzam w teren,a w bloku to se mozna ale zony w łózku poszukac ) i pytanie z jakim ustawieniem najlepiej biegac na monetki i drobnice a z jakim na troszke większe rzeczy , jakie są wasze opinie o tej piszczałce i czego sie nalezy wystrzegac dzięki z góry pozdrówka alll |
|
| Autor: | Partyzant [ wtorek, 16 listopada 2004, 16:26 ] |
| Tytuł: | |
ja również przyłączam się do prośby, gdyż chcę kupić Ultre :) Pozdrawiam |
|
| Autor: | jacek59 [ środa, 17 listopada 2004, 00:35 ] |
| Tytuł: | Ultra |
witam! Ja też mam ultra i choć niewielkie doświadczenie to uważam, że w terenie gdzie jest dużo śmieci najlepiej jest ustawić czułość prawie na max grunt w połowie i dyskryminację też prawie na max. Z takimi ustawieniami można wyciągnąć boratynkę z głębokości 20-25 cm. Zmniejszając dyskryminację zwiększasz zasięg ale wykrywasz również jakieś drobne żelastwo.Z sygnału możesz również wywnioskować co mniej więcej jest ale ja mam zbyt małe doświadczenie by móc w tej chwili wygłaszać jakieś teorie. Życzę sukcesów pozdrawiam jacek59 :gun: |
|
| Autor: | 111 [ środa, 17 listopada 2004, 01:29 ] |
| Tytuł: | |
Witam Wiem , ze Was Koledzy energia rozpiera - bo nie ma to jak nowa własna piszczała. ale przeczytajcie instrukcje :) tam wszystko jest napisane , a przede wszystkim to żeby sobie pokombinować, popróbować itd. to przecież sama frajda, a sam producent odpowie i podpowie jak się tym najlepiej posługiwać. i tak przy dyskryminacji na max - są szanse na przepuszczeniae boratynki- bo jest to mały kawałek miedzi grunt - ustawia się do gruntu a im bardziej na max tym kulturalniej sprzęt się zachowuje nie ma uniwersalnych ustawień - są mniej - więcej, bo różne są rodzaje gruntu, bo różnie długo przedmioty leżą w gruncie itd. Generalnie to bardzo chciałbym wrócić do czasów, gdy wszystkim dookoła chciało się zadawać takie pytania i wrzeszczeć - mam!!! A teraz to już tyłka nie chce mi się ruszyć - bo zimno. pzdr ciepło 111 |
|
| Autor: | jms-bytom [ piątek, 26 listopada 2004, 01:46 ] |
| Tytuł: | |
Czasem trzeba cos podpowiedziec... w sumie ja tez nie przeczytalem instrukcji obslugi...ale troche praktykuje :) GRUNT-jest uzalezniony od rodzaju gruntu-na piasku moge chodzic z ustawieniem na 9-ta ,na glinie czesto i na 15-tej sa zaklocenia. Tu po prostu-musisz sobie znalezc "czyste " od zlomu miejsce i obnizac prog az do zaklocen.Wtedy dobierzesz sobie max ustawienia. Dyskryminacja na max? Co wy traci sie zasieg.A i jak napisal ktos wyzej-mozna przegapic drobne fanty z koloru-najprosciej-wziac zardzerwialego gwozdzia i regulowac az wykrywacz przestanie go sygnalizowac z odleglosci ok 5 cm. Ja uwazam ze wieksze fanty zelazne moga byc ciekawe-dlatego odrzucam jedynie przedmioty wielkosci gwozdzia. Czulosc-oczywiscie im wyzsza tym lepsza...ale tez nie na max. Sumujac-widze ze bardzo wielu robi fatalny blad wymyslajac jakies "standartowe" ustawienia-nie doregulowujac detektora-w sumie producent zrobil te pokretla bysmy se mogli nimi pokrecic:) |
|
| Autor: | Kryniooo [ piątek, 26 listopada 2004, 14:24 ] |
| Tytuł: | |
Hmmmm Już byłem na spacerze , co prawda nakopałem sie gwożdzi podków drutu nawet piecyk kaflowy taki na siłe wykopałem , i mówiewam nie ma jak praktyka pozdrawiam i dziekuje :zdr |
|
| Strona 1 z 1 | Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ] |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|