Teraz jest niedziela, 28 czerwca 2026, 10:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: przechowywanie wykrywaczy
PostNapisane: poniedziałek, 13 grudnia 2004, 22:54 
Offline
Chorąży
Chorąży

Dołączył(a): wtorek, 26 listopada 2002, 01:00
Posty: 135
Lokalizacja: Księstwo Warszawskie
ja trzymam wykrywacz w piwnicy i nieprzypadkowo wybrałem to miejsce-jest w miare sucho, temperatura małozmienna i zbliżona do zewnętrznej przez co sprzęt nie zawiódł mnie ze względu na zaparowanie,któremu sprzyja częste wnoszenie i wynoszenie
macie może lepsze legowiska dla naszych psiaków? :lol:


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:12 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Ja do miejsca prtzetrzymywania sprzętu nie przywiązuję większej wagi i do tej pory też mnie nie zawiódł...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:22 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 19:57
Posty: 341
Lokalizacja: Łódź
Ja trzymam wykrywkę w dolnej szufladzie mojej szafy+ saperka+ słuchawki+ plecak+ siekierka+ zapasowe baterie+ peleryna przeciwdzeszczowa= zawsze sucho, temperatura stała i wszystko pod ręką :roll:

Pozdrawiam :pa


Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:31 przez Martin, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:25 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
To niezłą masz szufladkę, że wszystko się mieści :)


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:30 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 19:57
Posty: 341
Lokalizacja: Łódź
berezol napisał(a):
To niezłą masz szufladkę, że wszystko się mieści :)



no nie przeczę :zb ,ale to też kwestia odpowiedniego ułożenia przyrządów "przestępszych" :666 , wszystko ma swoje ustalone miejsce i dlatego się mieści...


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 13 grudnia 2004, 23:32 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Sucho...temperatura stała... duży rozmiar szuflady... Co ty stary w kostnicy go trzymasz??? :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 grudnia 2004, 09:49 
Offline
"W krzyżu pogięty"

Dołączył(a): niedziela, 16 lutego 2003, 01:00
Posty: 220
Witam

U mnie wykrywacz jest myty po każdym wyjeździe (taką mam niestety przypadłość) ,
i jak juz jest umyty to stanowi element dekoracyjny pokoju :) i ładnie się komponuje z monetkami
w antyramach na scianie (wiadomo-narzedzie "przestępstwa"i łup :666) .Saperka (obciachowa bo to ogrodówka
a nie taka poważna wojskowa :) ) ,buty, spodnie i reszta gadzetów leży w garażu przy aucie
(zdecydowanie nie są to elementy dekoracyjne :lol: ).


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 grudnia 2004, 12:32 
Offline
Buszujący w śniegu

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2003, 20:58
Posty: 891
Lokalizacja: Wrocław
Oczywiście umycie sprzętu po wykopkach to podstawa, wiadomo jak elektronika reaguje na wszelkie zabrudzenia typu błoto czy piasek.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 grudnia 2004, 19:27 
Offline
Pułkownik
Pułkownik

Dołączył(a): środa, 1 września 2004, 14:18
Posty: 513
Lokalizacja: Pomorze
Czyszczę, wyciągam z wykrywki przede wszystkim baterie i już.... czeka se na lepsze dni... B+ :D


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 14 grudnia 2004, 20:11 
Offline
Moderator
Moderator

Dołączył(a): piątek, 24 stycznia 2003, 01:00
Posty: 527
Taaak Nicnieznalazłem to pedant do potęgi entej. :P Wszystko musi mieć na błysk wyczyszczone czy to w aucie czy w domu. Ja swojej wykrywki w tym roku ani raz nie czyściłem. Sama się czyści. Jedynie nie pozwalam jej zamoknąć. Teraz leży w pokoju ale zaraz wędruje pod tapczan.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 15 grudnia 2004, 01:04 
Offline
Kwatermistrz
Kwatermistrz

Dołączył(a): poniedziałek, 12 maja 2003, 00:00
Posty: 338
Witam!
Dwa słowa :
- temperatura pokojowa
- niska wilgotność
Ponadto w czasie przechowywania wyjmujemy baterie ( np. na zimę ) , zdejmujemy wszelkie folie , pokrowce itp.
Ostatnia magiczna rzecz: jeśli zostawiamy wykrywacz na dłuzej to nie wolno stawiać wykrywki na kancie sondy. Po prostu kładziemy płasko. Dlaczego ? Teoretycznie nie powinno się nic stać ,ale sondy detektorów nie są projektowane aby przez kilka miesięcy przenosić nawet małe obciążenie. Tworzywa sztuczne ( i wszelkie inne pianki ,żywice epoksydowe itp. ) mają to do siebie że odkształcają się pod wpływem długotrwałego obciążenia - a takie małe odkształcenie ( np. 3mm) będzie ogromnie wpływało na zestrojenie sondy.
Tak więc niby nie powinno sie nic stać - ale .....
pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 stycznia 2005, 19:01 
Offline
Porucznik
Porucznik

Dołączył(a): poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 19:57
Posty: 341
Lokalizacja: Łódź
Witam

Oto moja " kostnicowa" szufladka... plecak wyjąłem co by nie psuł kompozycji... :D

Pozdrawiam


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 stycznia 2005, 19:23 
Offline
Złosliwy Nieludzki Doktor

Dołączył(a): piątek, 15 marca 2002, 01:00
Posty: 2242
zamawiales wykrywke pod szuflade czy szuflade pod sprzet ???:) :jump


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 stycznia 2005, 19:24 
Offline
Specjalista
Specjalista

Dołączył(a): czwartek, 13 stycznia 2005, 11:55
Posty: 2974
Lokalizacja: Shangri-La
Na okres "wolny od pracy" (oczywiście pracy wykrywacza :) ) - wyciągniecie baterii, mycie, osuszenie i do pudełka. A pudło do szafy ;)
W tak komfortowych warunkach wykrywacz niecierpliwie czeka na rozpoczęcie kolejnego sezonu :jump
Pozdr


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 stycznia 2005, 19:29 
Offline
Złosliwy Nieludzki Doktor

Dołączył(a): piątek, 15 marca 2002, 01:00
Posty: 2242
ee ja tak nie celebruje :))) ale umyc i wysuszyc trrzeba fakt czasami zapominam o saperce oj to juz gorzej ale sprzet byle snie zawilgl, akumulatory wyjac trzeba, poza tym ja i tak kopie caly czas wczoraj to tyle sniegu nanioslem do domu tesciow ze.....


Góra
 Zobacz profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL